از پوست چرب چگونه باید مراقبت کرد؟

از پوست چرب چگونه باید مراقبت کرد؟
امتیاز بدهید

پوست از بدن در برابر عوامل خارجی محافظت میکند و از آن مهم تر اگر پوست وجود نداشته باشد یا ظریف باشد بدن زیبایی اش را از دست میدهد و چه زیبا که خداوند انسان را به چنین حکمتی آفریده است.زمانی که پوست یک نفر چرب میشود دیگر فرد آرام و قرار ندارد و دلیلش هم این است که پوست چرب بصورت وسواس به جان انسان می افتد.

«در تقسیم‌بندی پوست‌ها آنها را به خشک، معمولی و چرب تقسیم می‌کنیم؛ البته پوست‌های مختلط هم وجود دارد. در این حالت ممکن است پوست صورت فرد چرب باشد اما پوست بدنش خشک باشد یا حتی در خود صورت ممکن است نقاطی از آن چرب و نقاطی خشک باشد. به‌عبارتی پوست می‌تواند در نقاط مختلف بدن از نظر درجه چربی و خشکی متفاوت باشد. آنها که پوست صورت چربی دارند، قسمت مرکزی صورت‌شان یعنی ناحیه بین دو ابرو، بینی یا اطراف دهان‌شان به نسبت قسمت‌های بیرونی صورت‌شان، چرب‌تر است»دکتر الهیار طاهری،‌ متخصص پوست، مو و زیبایی با این تعریف کلی سراغ مسأله روش‌های نگهداری از پوست می‌رود و ادامه می‌دهد: «هر پوستی متناسب با شرایطی که دارد مراقبت خاص خودش را می‌خواهد. مانند گلی که از گلفروشی می‌گیرید و گاهی باید آن را هر روز و گاهی یک هفته در میان آب بدهید و… پوست هم همین‌طور است و حالا پوست‌های چرب شکل ویژه و متفاوت نگهداری و مراقبتی خودشان را دارند».
اگر می‌خواهید درباره پوست‌های چرب و چگونگی رفتار با آنها بدانید، ادامه صحبت‌های این متخصص پوست را بخوانید.
باورهای اشتباه قدیمی‌
در مورد پوست‌های چرب باورهایی وجود دارند که اثبات‌شده نیستند و نمی‌توان آنها را مستند دانست. برای مثال یکی از رایج‌ترین‌های‌شان این است که پوست‌های چرب پیرشدنی نیستند. این مسأله به شکل علمی ‌هنوز ثابت‌شده نیست و نمی‌توان گفت واقعاً پروسه پیری پوست در افرادی با پوست چرب به تعویق می‌افتد. از طرف دیگر چرب بودن پوست به شکل مستقیم ربطی به غذای چرب ندارد و این‌طور نیست که بگوییم اگر غذای چرب بخوریم، پوست‌مان چرب می‌شود. این دو مقوله کاملاً از هم جدا هستند.
چرا پوست چرب می‌شود؟
چرب بودن پوست ناشی از دو مسأله اصلی هورمون و ارث است؛ در کنار آنها بعضی عوامل محیطی هم نقش دارند. برای مثال خانم‌هایی که قرص ضدبارداری مصرف می‌کنند، آلودگی هوا، شرایط اقلیمی ‌بد مانند گرما، رطوبت و شدت اشعه ماوراء بنفش و… می‌توانند پوست را چرب کنند، اما ارث و هورمون مهم‌ترین دلایل چرب شدن پوست می‌شوند.
نقش هورمون‌های مردانه
در میان هورمون‌هایی که نقش خاصی در چرب شدن پوست دارند باید به آندروژن یا همان هورمون مردانه اشاره کرد. در واقع باید گفت ذات دسته‌بندی چرب یا خشک بودن پوست از دوره بلوغ به بعد مشخص و تثبیت می‌شود. یعنی زمانی‌که هورمون‌های مردانه شروع به فعالیت می‌کنند. هنگامی‌که صفات ثانویه جنسی بروز می‌کنند، هورمون‌های مردانه فعال شده و باعث چربی پوست می‌شوند که هم در خانم‌ها و هم آقایان وجود دارد و بعد از بلوغ این صفت پوستی با افراد می‌ماند.
تفاوت رطوبت و چربی پوست
نکته مهمی‌ که باید به آن توجه کرد این است که رطوبت و چربی پوست دو مقوله مجزا هستند و ربطی به هم ندارند. ممکن است فردی پوستش چرب باشد اما رطوبت نداشته باشد. رطوبت پوست متأثر از وجود اسیدهای آمینه‌ای است که در سطح پوست ساخته می‌شوند و مانند اسفنج آب را به خود جذب می‌کنند. قاعدتاً چربی پوست ربطی به این پروسه ندارد اما به نوعی پوست های چرب می‌توانند رطوبت بیشتری را حفظ کنند.
رابطه پوست چرب و آکنه
پوست‌های چرب مراقبت‌های خاص خود را دارند و صاحبان این نوع پوست باید بیشتر به سلامت پوست خود اهمیت بدهند. به هر حال پوست‌های چرب مستعد ایجاد جوش هستند زیرا یکی از معیارهای اصلی جوش در صورت و بدن عامل سبوره یا ترشح چربی است. در زخم معده اصطلاحی است که گفته می‌شود «اگر اسیدی نباشد، زخمی‌هم وجود ندارد»؛ در پوست هم می‌گوییم «اگر سبوم نباشد، آکنه و جوشی هم وجود ندارد». عمدتاً افرادی که دچار آکنه وجوش می‌شوند پوست‌های چرب دارند.
افراط و تفریط در شست‌وشوی پوست
از شواهد امر کاملاً می‌توان فهمید که پوست‌های چرب نیاز به شست‌وشوی بیشتری نسبت به سایر انواع پوست دارند تا بتوانند منافذ غدد چربی را بازبگذارند که چربی‌ها بیرون آمده و منجر به انسداد منافذ نشود. زیرا بسته شدن این منافذ یعنی تجمع چربی زیر پوست که منجر به بروز جوش‌های زیرپوستی و بعد هم جوش‌های قرمز و التهابی می‌شود. البته به این معنی نیست که این افراد باید روزی ۵، ۶ بار پوست صورت‌شان را بشویند زیرا شستن بیش از حد هم مکانیزمی ‌جبرانی ایجاد می‌کند که باعث می‌شود ترشح چربی صورت بیشتر شود. شستن صورت باید در حد متعادل باشد و افراطی و تفریطی نباشد. روزی دو یا نهایت سه بار شست‌وشو کافی است.
مرطوب‌کننده‌های پوست‌های چرب
پوست‌های چرب هم نیاز به مرطوب‌کننده دارند اما نوع مرطوب‌کننده آنها متفاوت است. مرطوب‌کننده پوست‌های چرب باید غیرکومدوژنیک باشد. یعنی باعث ایجاد کومدون یا همان جوش‌های زیرپوستی نشود. از طرفی باید غیرآکنوژنیک باشد یعنی باعث ایجاد آکنه هم نشود. در محصولات زیبایی مانند ضدآفتاب‌ها و مرطوب‌کننده‌ها، ترکیباتی وجود دارند مانند لانولین که ویژگی انسداد مجاری چربی در آنها بیشتر است. بنابراین در کرم‌ها و محصولات مخصوص پوست‌های چرب لانولین یا موادی که تأثیر مشابهی دارند، حذف می‌شوند. از طرفی آکنه ژنتیک یا کومدوژنیک بودن محصول با درصدهایی مشخص می‌شود. اگر محصول این ویژگی‌ها را نداشته باشد که هیچ اما اگر ایجادکننده آکنه یا کومدون باشد، توانایی آن را با درصد مشخص می‌کنند که افراد می‌توانند با توجه به آن دست به انتخاب بزنند.
محصول فاقد چربی نداریم
محصولاتی که به عنوان فاقد چربی (Oil Free) عرضه می‌شوند، هیچ‌وقت صد درصد فاقد چربی نیستند و بهتر است آنها را با عنوان حاوی چربی کنترل‌شده عرضه کنند؛ زیرا همین محصولات هم مقداری چربی دارند. برای مثال یک ضدآفتاب فاقد چربی هم حدود ١٣ تا ١۴درصد چربی دارد. البته چربی ترکیبی در آنها کومدوژنیک یا آکنه‌ژنیک نیستند.
نکته‌های مراقبتی پوست‌های چرب
١- از ضدآفتاب با چربی کنترل‌شده استفاده کنید.
٢- مصرف ویتامین‌های گروه B را در رژیم غذایی‌تان جای بدهید.
٣- سبزیجات و میوه‌ها را بیشتر مصرف کنید.
۴- از لبنیات کم‌چرب غافل نشوید؛ زیرا مصرف لبنیات کم‌چرب در ترشح سبوم نقش قابل‌توجهی دارند.
۵- اگرچه گفتیم رابطه مستقیمی ‌بین غذاهای چرب و چربی پوست وجود ندارد اما باید مصرف این نوع غذاها و سرخ‌کردنی‌ها را قطع یا خیلی محدود کنند. این مواد غذایی در درازمدت فرد را چاق می‌‌کنند. به‌عبارتی بافت چربی در بدن افراد چاق بیشتر است که منبعی برای تولید آندروژن می‌شود. در آن زمان هورمون‌های مردانه باعث ترشح سبوم می‌شود.
۶- مصرف نوشابه‌های گازدار و قندی را ترک کنید.
٧- سیگار نکشید زیرا سیگار عامل ترشح کورتون از بدن است و می‌تواند تأثیرات منفی در ترشح چربی داشته باشد.
٨- شیرینی‌جات، تنقلات و فست‌فود را خیلی کم و محدو مصرف کنید.
٩- خواب و استراحت کافی داشته باشید. خواب نقش مهمی ‌در تعادل هورمون‌های بدن دارد. اگر فرد خواب خوبی نداشته باشد، شکل ترشح کورتون از بدن وی غیرطبیعی و بیش از حد می‌شود. به طور طبیعی ترشح کورتون صبح‌ها در بدن ما وجود دارد که نیازی حتمی ‌است اما در افرادی که خواب کافی و خوبی ندارند و می‌تواند عامل ترشح غیرطبیعی کورتون شود که مشکلات پوستی را به دنبال دارد.
١٠- از محصولات آرایشی و بهداشتی مخصوص پوست‌ خودتان استفاده کنید.
منبع : الو دکتر

در این مورد بیشتر بخوانید …


مطالب مرتبط از وب

سلب مسئوليت: اطلاعات زير به صورت لحظه ای و بدون دخالت عامل انسانی، از موتورهای جستجو استخراج شده اند، درج در سايت به منزله تاييد محتوای آنها نيست.
 • 1) از پوست چرب چگونه باید مراقبت کرد؟ - مجله پزشکی دکتر سلام
  11 ژانويه 2017 ... پوست از بدن در برابر عوامل خارجی محافظت میکند و از آن مهم تر اگر پوست وجود نداشته باشد یا ظریف باشد بدن زیبایی اش را از دست میدهد و چه زیبا که ...
 • 2) چگونه از پوست خود مراقبت کنیم ؟ | | سایت پزشکان بدون مرز
  خانه / اخبار علمی پزشکی / چگونه از پوست خود مراقبت کنیم ؟ ... پوست چرب نسبت به آکنه و جوش های سرسیاه مستعد است و باید تحت مراقبت های شدید قرار بگیرد.
 • 3) از پوست چرب چگونه باید مراقبت کرد؟ - بی باک نیـــوز
  12 ژانويه 2017 ... از پوست چرب چگونه باید مراقبت کرد؟ - پوست از بدن در برابر عوامل خارجی محافظت میکند و ا-پوست-چگونه-باید-مراقبت.
 • 4) از پوست چرب چگونه باید مراقبت کرد؟ - دکتر جمال الدین حسن زاده
  اغلب جوانان پوست چربی دارند که از آن اظهار نارضایتی می کنند. مراقبت از پوست چرب اصولی دارد که باید از آن آگاه باشیم. از این رو گفتگویی داشتیم با آقای دکتر ...
 • 5) با پوست چرب خود چه کنيم؟ - تبیان
  3 ا کتبر 2011 ... اغلب اوقات پوست چرب دارای منافذ درشت، جوش و سایر مشکلات پوستی است... ... با پوست چرب خود چه کنیم؟ ... اگر غدد چربی پوست بیش از حد چربی ترشح کنند، باعث ایجاد پوست چرب .... انجام تست‌های بارداری خانگی نیز می‌تواند گزینه‌‌ی مناسبی باشد، اما برای اطمینان قطعی از بارداری باید یک آزمایش خون یا ادرار بدهید. ع ...
 • 6) افراد دارای پوست چرب با این راهکارها باید از آن مراقبت نمایند - روزیاتو
  افراد دارای پوست چرب با این راهکارها باید از آن مراقبت نمایند ... همان طور که اشاره شد با افزایش سن این چربی کاهش پیدا خواهد کرد اما بد نیست تا آن زمان و برای برطرف ...
 • 7) چگونه از پوست چرب مراقبت کنیم - pHow.ir
  13 جولای 2013 ... گام ۱. اصول اولیه مراقبت از پوست چرب را رعایت کنید. متخصصان توصیه می کنند روزی ۲ یا ۳ بار باید صورت خود را با آب و صابون بشویید.
 • 8) مراقبت از پوست صورت برای خانمها
  برای مراقبت از پوست با توجه به نوع پوست باید برنامه ریزی کرد. به عنوان ... این نوع پوست هم نیاز دارد که به عنوان پوست خشک و هم به عنوان پوست چرب مورد مداوا قرار گیرد. ... این راهنمای مختصر، چند ترفند و چگونه مقایسه کردن پوست سالم و ناسالم برای ...
 • 9) با پوست چرب خود چگونه کنار بیاییم؟ - لیدیز
  برای شستشوی پوست چرب، می‌توان از صابون‌های معمولی استفاده کرد. ... برای پاکسازی روزانه باید از شیر‌پاک‌کن‌های مخصوص پوست چرب که Oil-free یا ژلی هستند، استفاده کرد. ... خیلی از تبلیغا الکی هستن ولی یه مراقبت اصولی از پوست خیلی لازمه.
 • 10) چگونه از پوست خود مراقبت كنيم؟ - پارسی طب
  خانه / دسته بندی مقالات / آرایشی و زیبایی / چگونه از پوست خود مراقبت کنیم؟ ... پوست زیرین دارای عروق خونی، پایانه‌های عصبی، سلول‌های چربی، فولیکول‌های مو و بافت ... زیاد کردن وزن باید پرهیز کرد چون این عمل مانند آفتاب، باعث چروک پوست می‌شود.
 • 11) چگونه از پوست خود مراقبت کنيم ؟ (قسمت اول ) - راسخون
  با حمام گرفتن به راحتي مي توان سطح پوست را از سلول هاي مرده پاک کرد اما لايه ي جديد محکم و قابل ارتجاع است . ... اغلب اشخاصي که پوست چربي دارند با مشکل آکنه و يا جوش مواجه هستند . ... يک مراقبت جامع از پوست بايد شامل حداقل سه عنصر باشد :
 • 12) چگونه باید از موهای چرب مراقبت کنیم؟ - دوبرال
  موهای چرب,چربی پوست سر,شستشوی موهای چرب,نگهداری از موهای چرب,مراقبت از مو, سلامت پوست و مو, آندروژن , ساقه مو, هورمون آندروژن, غدد چربی پوست, چربی پوست.
 • 13) چگونه نوع پوستمان را تشخیص بدهیم؟ - بیتوته
  اگر کاغذ روی پوستتان حالت اصطکاک ایجاد کرد و چربی هم روی آن وجود نداشت و اگر کاغذی که ... بعد از تشخیص نوع پوست، مرحله بعد مراقبت از پوست است. ... کنید پس از استفاده از پاک کننده ها، باید پوست خود را بشویید تا سطح آن از همه مواد پاک شود.
 • 14) چگونه باید از پوست خشک مراقبت کرد؟ - مجله سلامتی دکتر کرمانی ...
  6 نوامبر 2016 ... بالا رفتن سن نیز به خودی خود از عوامل افزایش خشکی پوست است، چون به مرور زمان پوست شروع به از دست دادن غده های تعرّق و چربی می کند. موقعیت های ...
 • 15) چگونه نوع پوست خود را تشخیص دهیم و از آن مراقبت کنیم؟ | انواع پوست ...
  4 فوریه 1996 ... ... نرم کننده مو. > بلاگ>پوست>چگونه نوع پوست خود را بشناسیم و از آن مراقبت کنیم ؟ ... آیا برای این کار باید تمام محصولات موجود در بازار را امتحان کرد؟ ... پوست معمولی; پوست چرب; پوست خشک; پوست ترکیبی; و در آخر پوست حساس.
 • 16) برای محافظت از پوست چه باید کرد - جواب سوال
  برای محافظت از پوست چه باید کرد,برای شادابی پوست چه بخوریم,برای مراقبت از پوست چه کارهایی باید انجام دهیم,برای داشتن ... چگونه از پوست خود مراقبت کنیم ؟ ... با افزایش سن چربی زیر پوست از بین می رود، کلاژن که در لایه دوم پوست قرار دارد و .
 • 17) چگونه باید از پوست خشک مراقبت کرد - i-vizhe
  از پوست چرب چگونه باید مراقبت کرد. پوست از بدن در از پوست چرب چگونه باید مراقبت کرد چگونه برای پوست های خشک . در فصل سرمازمستان چگونه از پوست مراقبت ...
 • 18) پوست - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
  مو و ناخنها از پوست منشأ گرفته و یک حفاظت اضافی ایجاد می‌کنند. ... ایجاد حفاظت و گرما می‌کند و در ناخنها که انتهاهای ظریف انگشتان دست و پا را می‌پوشانند، پیدا کرد.
 • 19) از چه سنی مراقبت از پوست را آغاز کنیم؟ - بانوی شهر
  23 آوريل 2017 ... لایه برداری از پوست باید در سنین نوجوانی آغاز شود تا منافذ پوستی را تمیز کرده و ... چه پوست شما خشک باشد چه چرب ، بهتر است از اواسط سالهای نوجوانی، برای ... چگونه رنگ موی مناسب برای پوست زیتونی و چشمان قهوه ای انتخاب کنیم؟
 • 20) آیا می دانید چگونه باید از موهای خشک، معمولی و چرب مراقبت کرد که ...
  آیا می دانید چگونه باید از موهای خشک، معمولی و چرب مراقبت کرد که آسیبی نبینند ... نوع شامپو باید متناسب با نوع مو (چرب ، حساس،خشک ،دکولوره و.
 • 21) برای جلوگیری از خشکی پوست چه باید کرد؟ - دکتر طاهریان
  23 ژانويه 2016 ... برای جلوگیری از خشکی پوست چه باید کرد؟ ... صرف کنید به رطوبت و چربی طبیعی پوست خود بیشتر صدمه می زنید . ... مراقبت نکردن از پوست می تواند سرنخی از سنتان را به نمایش بگذارد. ... چگونه پوست سالم و جوان داشته باشیم ؟
 • 22) چگونه از پوست و موي نوزادان مراقبت کنيم؟ - روزنامه آفرینش
  2 ژوئن 2009 ... زيبايي پوست و مو از نکاتي مهم در داشتن چهره اي زيباست، از اين رو گاهي ... و براي از بين بردن اين خشکي بايد حتما از لوسين هاي چرب کننده بدن کودک يا ... با آنها چرب کرد تا از خشک شدن و پوسته پوسته شدن پوست آنها جلوگيري شود.
 • 23) Avakian Mehr | مراقبت از موهای خشک،معمولی و چرب
  آیا می دانید چگونه باید از موهای خشک، معمولی و چرب مراقبت کرد که آسیبی نبینند و علاوه بر این ... و همچنین متناسب با وضعیت پوست سر (معمولی، خشک، دارای شوره و…)  ...
 • 24) چگونه باید از پوست خشک مراقبت کرد؟ - بی باک نیوز | خبر فارسی
  7 نوامبر 2016 ... چگونه باید از پوست خشک مراقبت کرد؟ ... ماسک آبرسان پوست مخصوص پوست های چرب پوست های چرب بیشتر از هر نوع پوست دیگری نیازمند مراقبت ...
 • 25) در طول شب چگونه از پوست خود مراقبت کنیم؟ - مجله اینترنتی ردز
  تخصصان پوست و داروسازان برای مراقبت‌ از پوست در طول شب توصیه‌ها و محصولات ویژه‌ای دارند که این موارد را از دیدگاه متخصصین پوست و مو بررسی می‌کنیم .
 • 26) چگونه پوست خود را پاکسازی کنیم؟ – مجله اینترنتی زندگی
  21 ژانويه 2011 ... خانه > پوست > درمان و مراقبت از پوست > چگونه پوست خود را پاکسازی کنیم؟ ... دكتر محسن غفارپور، متخصص پوست و مو، مدير گروه و عضو هيات علمي ... براي پاك سازي پوست بايد حتما نزد پزشك رفت، يا مي شود در آرايشگاه هم اين كار را ...
 • 27) چگونه به پوست آبرسانی کرد؟ - گروه پزشکان پوست ولیزر موهای زائد
  19 جولای 2015 ... از آنجایی که آبرسانی در فرایند مراقبت از پوست یک گام اساسی محسوب می شود، بنابراین با ... بنابراین به طور خلاصه باید گفت که humectant برای انتقال ... با تونر آبرسانی به پوست چرب به خوبی انجام می شود، علاوه بر اینکه درمان ...
 • 28) نکات شستشو برای پوست چرب- Dove
  ما باور داریم که بهترین محصولات برای پوست چرب باید در پوست حالت شادابی را ... آب‌رسانی مهم است، برخلاف این سؤتفاهم رایج که نباید پوست چرب را مرطوب کرد.
 • 29) بایدها و نبایدهای مراقبت از پوست دختران در دوران بلوغ [قسمت اول] - بنیتا
  6 فوریه 2017 ... اما نوجوانان برای مراقبت بهتر از پوست خود، چه می‌دانند و چه‌کارهایی باید ... می‌توانید یک سری هم به «با پوست‌ های چرب چگونه باید رفتار کنیم»بزنید.
 • 30) مراقبت از پوست در ۳۰ سالگی | مجله آنلاین کیوی | مجله مد و زیبایی
  11 جولای 2017 ... در مراقبت از پوست باید توجه داشت که نباید از تونیک ها زیاد استفاده کرد (به استثنای پوست های چرب). تونیک ... حذف چربی پوست آن را با مشکلات بسیاری مواجه خواهد کرد . ... مراقبت از پوست به صورت روزمره در 30 سالگی چگونه است؟
 • 31) شب‌ها هم از پوستتان مراقبت کنید - جام جم آنلاین
  9 ژوئن 2014 ... بنابراین صبح، ظهر یا شب با توجه به نوع پوست باید نسبت به پاکسازی و ... که پوست چرب دارند، حداقل روزی یکبار باید پوست صورت‌شان را بشویند تا چربی‌ها با تجمع در ... آیا با صابون‌های معمولی می‌توان صورت را شست یا حتما باید از محصولات خاصی استفاده کرد؟ .... چگونه رفتار ناشایست کودکمان را تغییر دهیم؟
 • 32) چگونه از موهای خود مراقبت کنیم - توصیه‌ها و نکاتی برای مراقبت از انواع ...
  چگونه از موهای خود مراقبت کنیم - توصیه‌ها و نکاتی برای مراقبت از انواع مختلف مو. چاپ ... آیا باید موهای‌تان را بیشتر برس بکشید یا کمتر؟ ... با آنکه محصولات بسیار زیادی در بازار وجود دارد که برای مراقبت مو و پوست جوانان عرضه شده، اما بسیاری از آن‌ها  ...
 • 33) برنامه کامل مراقبت از پوست صورت - نمناک
  سلامت پوست ، زیبایی پوست ، درمان آکنه و جوش پوست ، روشهای مراقبت از پوست را در سایت ... نمناک بهداشت و سلامتپوست و مو برنامه کامل مراقبت از پوست صورت .... چگونه آکنه را درمان کنیم ... به طور کلی، لوازم آرایش چشم باید زودتر تعویض شوند.
 • 34) اسکراب برای پاک سازی و لایه برداری پوست صورت - محصولات مراقبت ...
  25 نوامبر 2016 ... اگر پوست صورت یا بدن شما چرب است، باید با دقت بیشتری محصولات مراقبت از پوست را ... به شما توصیه می کنیم که حتماَ وجود اسکراب را در لوازم آرایشی و بهداشتی پوستتان از ضروریات بدانید. ... اسکراب را چگونه استفاده نمایم؟
 • 35) چگونگی مراقبت از زخم سوختگی | bpsa
  14 نوامبر 2015 ... چربی، گرمای سوختگی را در پوست نگه داشته و شدت سوختگی را بیشتر می ... شود و به طور جدی از تبلیغات بی‌مورد بعضی دارو‌ها باید جلوگیری کرد.
 • 36) 16توصیه برای سفت کردن پوست بعد از رژیم - مشرق نیوز
  یک بدن زیبا، باید سفت باشد و اگر پوست شما در شرایط خوبی نباشد چنین چیزی شدنی نخواهد بود. ... سریعی دارید با کاهش وزن، لایه های چربی این لایه از پوست از دست می رود پوست وقت کافی برای کشش خود، ... سوالي که پيش مي آيد، اين است که پس از کاهش وزن چگونه بايد از شل شدن پوست پيشگيري کرد؟ ... از پوست خود مراقبت کنید.
 • 37) چطور می‌توان میزان چربی پوست را کنترل کرد-قسمت دوم - الو دکتر
  با این حال، محافظت از پوست در برابر پرتوهای فرابنفش خورشید اهمیت فراوانی دارد. ژل‌های ضدآفتاب نسبت به کرم‌ها و ... برای درمان پوست چرب چه کاری باید کرد؟
 • 38) چگونه حنا را از روی دست پاک کنیم؟ (سری اول) | زیبامون
  دسته: مراقبت از پوست تاریخ نگارش: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵ تعداد بازدید: ۴۰۶۰۳. 5 ... از خود پرسیده باشید که چگونه می‌توان آن را در مدت زمان کوتاهی به کلی از روی پوست پاک کرد؟ ... نمک برای پاک کردن نقش حنا از روی پوست بسیار مناسب است، ولی باید مراقب باشید که این محلول پوست ... معرفی کرم پودر برای پوست چرب را بخوانید.
 • 39) مشخصات پوست چرب و مراقبت از آن - دکتر مریم ملکی | متخصص پوست ...
  افرادی که پوست چرب دارند به اندازه ای که باید به مراقبت های این نوع پوست اهمیت نمی دهند،زیرا از ... اگر مشکل جوشها وچود دارد ،نباید انها را با دست کند و از محصولات خشن و زبر بر روی پوست استفاده کرد. ... چگونه از اثر آفتاب بر پوست جلوگیری شود؟
 • 40) با پوست چرب صورت خود چه کنیم تا جوش و لک نداشته باشیم؟ • دونفره
  پوست چرب برای خانومها شبیه یه کابوس میمونه! خیلی ها از جوشها و لک های حاصل از چربی زیاد پوست اعتماد به نفس این آدم ها رو به شدت تحت تاثیر قرار میده. البته باید  ...
 • 41) شش نکته ساده ولی بسیار مهم برای محافظت از پوست در تابستان – ترنجان
  و اشعه همیشگی خورشید، از پوستتان چگونه مراقبت می‌کنید؟ باوجود تغییرات ... برای محافظت از پوست در تابستان چه باید کرد؟ ... اگر پوستتان چرب است: - ترنجان.
 • 42) مراقبت از پوست اطراف استوما
  حساسیت (آلرژی) پوست اطراف استوما چیست و چگونه باید آن را درمان کرد؟ 8. ... از صابون ها و پاک کننده های روغنی و چرب، خوشبوکننده ها و دئودورانت ها در اطراف استوما ...
 • 43) چگونه در یک هفته پوست خود را صاف کنیم؟ - مجله تناسب اندام
  سعی کنید این کارها را به یک روتین مراقبت از پوستتان تبدیل کنید. ... استفاده از چنین محصولاتی می‌تواند پوست شما را خشک کند و باعث شود که پوست شما چربی ...
 • 44) 10 روش برای رفع خشکی پوست و مراقبت های پوستی در زمستان - آسمونی
  آشنایی با روش های از بین بردن خشکی پوست و مراقبت های پوستی در زمستان کمک شایانی به جلوگیری از ... اما با این حال روغن ها را نیز باید با احتیاط انتخاب کرد. ... او می گوید: «این روغنها فقط روی پوست قرار می گیرند و واقعا پوست را چرب می کنند.
 • 45) برای مراقبت خوب از پوست چه باید کرد - qyab
  با پوست چرب چه باید کرد یک تونر بدون الکل برای مراقبت از پوست خود داشته باشید . چگونه می توان زخم را از روی پوست پاک کرد آیا می توان جای زخم ها را خوب کرد  ...
 • 46) چگونه از شر جوش های پوستی راحت شویم؟ - بامیلو بلاگ
  8 ژانويه 2015 ... جوش التهاب پوستی است که غده های چربی آلوده به باکتری، ملتهب و مملو از چرک می ... شاید این بخش به درد همه نخوره، اما خوشگلا باید بخونن! ... چون پوست خشک کمتر چربی طبیعی تولید می کند و با این کار، به افزایش میزان رطوبت پوست کمک می کنیم. ... ندارید، از محصولات مراقبت از پوست حاوی این روغن استفاده کنید.
 • 47) چگونه لکه ها و آثار جوش های صورت را خیلی سریع از بین ببریم ...
  جوش یا آکنه می تواند دردناک باشد و به اشکال و دلایل مختلف روی پوست صورت ... واقعیت این است که نباید انتظار محو شدن یک شبه آثارجوش ها داشته باشید با این حال استفاده از محصولات، روش های مراقبت از پوست و راه ... از مصرف مواد غذایی چرب و پر نشاسته تا جای امکان پرهیز کنید زیرا این مواد ... چگونه کبودی های روی پوست را درمان کنیم؟
 • 48) تزریق چربی در صورت و بدن:هزینه،فواید و عوارض - کلینیک زیبایی ...
  9 آگوست 2015 ... روش های زیادی برای جوانسازی پوست وجود دارد که از جمله‌ی آنها می‌توان به تزریق فیلر به ... و تزریق چربی صورت اشاره کرد. ... مراقبت پس از تزریق چربی ... بیمار باید پس از عمل هر چه سریع‌تر راه رفتن را شروع کند تا ورم کاهش یابد و از ...
 • 49) از چه سنی باید مراقبت‌های پوستی را شروع کنیم؟ | محصولات بهداشتی ...
  11 سپتامبر 2016 ... بسیاری از پزشکان متخصص پوست و مو معتقدند هیچ کرمی برای پوست موثر نیست ... یکی از روش‌های مراقبت از پوست، استفاده از کرم‌های روز و شب است اما سوال‌های ... را شروع کنیم، گفت‌وگو کرده‌ایم : پوست ما چرا و چگونه پیر می‌شود؟
 • 50) چگونه از موهای خود مراقبت کنیم - شامپو پرژک
  26 سپتامبر 2016 ... چگونه از موهای خود مراقبت کنیم ... اگر کوتیکول به خاطر حالت دادن زیاد مو آسیب ببیند، مغز داخلی آن بیرون می‌زند که ... اما منظور ما این نیست که شما باید حمام آب سرد داشته باشید و یا خیلی دیر به دیر حمام کنید. .... مراقبت از مو‌های چرب‌.
 • 51) چگونه از پوست دور چشم خود محافظت کنم تا همیشه جوان و زیبا بماند ؟
  3 دسامبر 2014 ... تنها محصولاتی که حاوی مقدار کم فرمول AHA هستند باید روی ناحیه حساس دور ... متخصصان بر این باورند که اسیدهای چرب پوست را تغذیه می کنند و موجب ... دهان و چشم ، از روغن بادام شیرین و روغن طبیعی وصمغ کندر استفاده می کردند .
 • 52) : چگونه پوستی نرم و مرطوب داشته باشیم؟ - دانشنامه رشد
  آیا می‌دانید که بهترین راهکار برای داشتن پوست مرطوب این است که روزانه به میزان ... برنامه مراقبت از پوست و هر اقدامی که برای پوستتان انجام می‌دهید باید با مراقبت و دقت ... اغلب مایلیم که حتی در تابستان هم با آب داغ و محیطی پر از بخار آب حمام کنیم.
 • 53) چگونه منافذ باز شده پوست را درمان کنیم؟ - ایران ناز
  مشکل بزرگ بودن منافذ پوست به علت ترشح بیش از حد چربی توسط غدد چربی ایجاد ... همچنین خیلی مهم است که یک برنامه مراقبت پوستی خاص برای جلوگیری از بروز ...
 • 54) پیوند پوست,گرافت پوستی - کلینیک زیبایی آراد شرق
  پیوند پوست یا گرافت پوستی به برداشتن یک لایه از پوست فرد و قرار دادن آن در جایی ... و حتی از پوست سر و کف پا، ناحیه باسن، پشت و شکم نیز می توان استفاده کرد . پوست دهنده باید عاری از میکروب و زخم باشد و از نظر ظاهری به پوست محل گیرنده .... از بهبودی کامل و پانسمان باز با تجویز پزشک با پماد ویتامین A یا A+D چرب شود .
 • 55) راز جوان ماندن پوست صورت چیست؟ | چطور
  اسیدهای چرب برای پوست کلاژن می‌سازند و به حفظ رطوبت پوست و خاصیت ... از آنجایی که هر شخص بزرگسال باید حداقل دو لیتر آب در روز بنوشد، هنگامی که ما دچار ... برچسب‌ها: مراقبت از پوست و مو ... چگونه بهترین مقصد را برای سفر انتخاب کنیم؟
 • 56) برای رشد سریع مو چه کار باید کنیم؟ | چطور
  برای همین در اینجا می‌خواهیم ببنیم که برای رشد سریع مو چه کار باید کنیم. ... چندین سال عمر دارند و برای مراقبت از آنها صرفا استفاده از نرم‌کننده‌ها کفایت نمی‌کند.
 • 57) سفت شدن پوست صورت - پزشک آشنا
  6 سپتامبر 2014 ... این امر چربی، روغن و آلودگی ها را از روی منافذ پوست برمی دارد. ... همچنین حتما باید از مرطوب کننده استفاده شود و گردن خود را از یاد نبرید (بسیاری از خانم ها گردن خود را فراموش می کنند توجه داشته باشید گردن به ... چگونه از بروز پیری پوست جلوگیری کنیم؟ 5 نکته جهت مراقبت از پوست به صورت طبیعی مراقبت از پوست ...
 • 58) مشاور پوست و زیبایی - فروشگاه اینترنتی روژا
  سلام، ۴۲ ساله هستم و منافذ روی دماغم و گونه هام خیلی زیادن،از چه کرمی باید استفاده کنم تا این منافذ بسته شن؟ ... اگر مراقبت نكنم بسرعت جوش ميزنم. ... كرم پودري كه كاور خيلي زيادي داشته باشه و مناسب پوست نسبتا چرب باشه رو ميشه معرفي كنيد.
 • 59) چگونه می توان از پوست در برابر آفتاب محافظت کرد
  25 آگوست 2016 ... افراد با پوست چرب بايد ضدآفتابهاي فاقد چربي استفاده کنند.افراديکه پوست جوش دار دارند نيز بايستي از ضد آفتابهاي بدون چربي ترجيحا اشکال ...
 • 60) در هفته های اول بعد از زایمان چطور از خود مراقبت کنیم؟ - shebreh.com
  در دوران بارداری مادر علاوه بر تامین نیازهای بدن خود باید نیازهای جنین را هم برطرف می کرد. این ضرورت بعد از تولد نوزاد از بین نمی رود و مادر به علت شیردهی موظف است با ...
 • 61) مراقبت و زیبایی گردن | زیباشو دات کام
  12 نوامبر 2011 ... چگونه باید از آن مراقبت بیشتری کرد؟ همانطور که از پوستتان مراقبت می‌کنید در مورد پوست گردن نیز نباید مواد شیمیایی و لوازم آزایشی روی سطح آن ...
 • 62) 10 اشتباه بزرگ در شستن صورت - مجله سلامت
  31 آگوست 2014 ... روانشناسی · مراقبت از مغز ... چگونه از ترک لب جلوگیری کنیم؟ ... سدیم لوریل سولفات یکی دیگر از چیزهایی است که باید از آن دوری کنید. ... برای استفاده از سرم‌ها و دیگر محصولات محافظت از پوست و مو هم همین روش را انتخاب کنید.
 • 63) مراقب زیبایی و پوست خود باشیم - دپارتمان استور روشا
  در اینجا به چند نکته برای مراقبت از زیبایی اشاره می کنیم: ... دچار خارش یا قرمزی پوست می‌شوید، باید میزان چربی پوست خود را تنظیم کنید تا زیبایی شما حفظ شود.
 • 64) چگونه از پوست کودک مراقبت کنیم؟ - مادر.بارداری.ویار.زایمان ...
  پرزها کوچکتر هستند و فقدان مو، دفاع طبیعی پوست کودک را در برابر استرس‌های ... است که باید تکه‌‌ای پنبه را به این ماده آغشته کرد و به آرامی روی پوست کودک مالید.
 • 65) مراقبت از پوست در فصل زمستان - ویستا
  6 دسامبر 2006 ... در فصل زمستان باید به شکل زیر از پوست مراقبت کرد؛ ▫ در فصل زمستان ... از یک کرم مرطوب کننده با پایه چرب استفاده کنید، تا رطوبت پوست ...
 • 66) جوانسازی و کشیدن (لیفتینگ) پوست صورت با آر اف (RF) فرکشنال ...
  9 پوست من بلافاصله بعد از درمان چگونه خواهد بود؟ 10 برای رسیدن به نتایج موثر، هر چند وقت یکبار باید این درمان را انجام داد؟ 11 درمان با RF فرکشنال چه حسی دارد؟
 • 67) علت ترک کف پا چیست؟ چگونه می‌توان ترک‌خوردگی کف پا را درمان کرد؟
  اگر دلیل ترک پا، بیماری‌ای مثل دیابت باشد، حتما باید نمونه بافتی و آزمایش‌های قارچی ... کف پا و لای انگشتان، چرب کردن روزانه پوست پا با وازلین و کرم اوسرین است. ... این ترکیبات که در کرم‌های مراقبت از پوست پا موجود است، خواص التیام‌بخش و ...
 • 68) ژل شستشوی صورت مخصوص پوست‌های چرب - محصولات - سینره
  کاهش ترشح چربی و پیشگیری از ایجاد جوش با بهره گیری از خواص ضد باکتری روغن درخت چای. ... خانه · محصولات · مراقبت از پوست · مخصوص پوست‌های چرب ... وجود مواد تنظیم کننده ترشح چربی پوست و مواد ضد باکتری، این فرآورده را جهت شستشوی ... آیا بعد از استفاده از ژل شستشوی صورت بلافاصله باید آن را شست یا لازم است مدتی ...
 • 69) هر پوستی که دارید، بخوانید! - شفاف
  9 ا کتبر 2012 ... برای مراقبت از پوست چرب، در درجه اول باید از یک رژیم غذایی درست پیروی ... این نوع پوست‌ها باید استفاده کرد و باید دائما پوست با مواد مرطوب‌کننده ...
 • 70) مراقبت از بیمار سرطانی در منزل - موسسه خیریه نور
  15 نوامبر 2016 ... ریزش مو. درمان در منزل. سکسکه. لوله ها و راه های وریدی. ایمونوتراپی ..... چگونه مصرف می‌‌‌شود؟ و چه مدت و ... جهت بهبود آن باید علل ایجادکننده آن را درمان کرد.
 • 71) چگونه هنگام خواب از مو مراقبت کنیم
  چگونه هنگام خواب از مو مراقبت کنیم. ۴ آذر ۱۳۹۵ ۵:۰۲ بعد از ظهر ... از آن تا صبح جذب می شود. تمام کاری که باید انجام دهید، آن است که موهایتان را چند بار برس بکشید.
 • 72) علت پوسته شدن صورت چیست و چگونه آن را برطرف کنیم؟ - فروشگاه ...
  23 نوامبر 2016 ... در بین درمان‌های طبیعی شوره پوست صورت، به سرکه هم باید اشاره کرد، سرکه در درمان‌‌های مختلف قارچی موثر است و گفته می‌شود که میزان pH پوست و مو ...
 • 73) شستشوی بینی و مراقبت از زخم پس ازجراحی زیبایی بینی: - دکتر ...
  روش پیشنهادی ما در اینجا مرحله به مرحله آورده شده است که با هم آنرا مرور می کنیم: ... نکته مهم در مورد این محلول این است که نباید برای داخل بینی استفاده شود و حتما” باید جراح تان آنرا برای شما با غلظت مناسب تجویز کرده باشد. ... پوست ضخیم بینی: یک دغدغه مهم و اساسی در جراحی زیبایی بینی ... عمل تزریق چربی چگونه انجام می شود؟
 • 74) مراقبت از پوست قبل و بعد از اصلاح صورت خانمها - جديدترين اخبار ...
  14 آگوست 2015 ... بنابراین باید مراقبت از پوست بعد از اصلاح صورت خود کاری انجام دهید. ... بخوانند موم انداختن یا وکس صورت، یکی از روش های از بین بردن مو های زائد با استفاده از ماده ای به نام «موم» یا «وکس» است. ... چگونه با پیری پوست مبارزه کنیم؟
 • 75) نکات کلیدی قبل از رنگ کردن موها - چی بپوشم
  26 آوريل 2015 ... حتی اگر موها سفید شده باشد، به آسانی می توان آن ها را رنگ کرد، فقط کافی است “ نکات کلیدی قبل ... رنگ کردن مو تقریبا در میان بیشتر خانم ها رواج دارد. ... کیدمن کار کرده است در این باره می‌گوید: پیش از هر چیز رنگ طبیعی موی خود را باید بشناسید. ... چگونه موی زیبا داشته باشیم؟ ... ۶ اشتباه بزرگ در مراقبت از ریش.
 • 76) جراحی شکم - دکتر آرش نجف بیگی
  اولترازد یک روش کاملا موثر برای از بین بردن چربی های بدن است ، دقت داشته باشید ... کشیدن پوست و برداشتن چربی های اضافی در شکم و اطراف شکم آبدومینوپلاستی نامیده ... در این عمل باید بعاد مختلفی را در نظر گرفت و سپس اظهار نظر کرد که زمان جراحی .... نتیجه جراحی شکم به خود شما بسیار بستگی دارد اینکه اگر امکان مراقبت های ...
 • 77) آلت تناسلی مرد و کیسه بیضه - Youmo.se
  آلات تناسلی مرد ممکن است از لحاظ رنگ، درازی و ضخامت (دبل بودن) از یک دیگر متفاوت باشند و رویشان به اندازه مختلف مو بروید. این عادی است که لکه¬ها و علامت¬های  ...
 • 78) پنج اصل مهم برای سلامت جلد | وبسایت داکتر محمد عارف عابد متخصص ...
  برای دیگران، انتخاب شیوه خوب زندگی مانند رژیم غذایی متوازن ، مراقبت منظم جلد و ... خوردن سبزیجات و میوه ها، حبوبات (نخود، لوبیا، دال) لبنیات کم چرب(شیر، ماست، پنیر. .... ریزش مو عوامل مختلف دارد که باید عامل ریزش مو شناخته و تشخیص گردد بعدا .... ﺳﻼﻡ ﺩاﻛﺘﺮ ﺻﺎﺣﺐ ﺳﻮاﻝ ﻣﻦ اﻳﻦ اﺳﺖ ﻛﻪ ﭼﮕﻮﻧﻪ ﻣﻴﺘﻮاﻥ ﭼﺮﺑﻲ ﺭﻭﻱ ﺑﻴﻨﻲ ﺧﻮﺩ ﺭا ﺩﻭﺭﻛﺮﺩ ﻳﺎ ﺁﺏ ﻛﺮﺩ ﺗﺸﻜﺮ ...
 • 79) پرسش و پاسخ - وب سایت دکتر راه انجام
  روش های مراقبت از پوست ... پرسش : دکتر جان سلام چرا من بعد از مزو تراپی در پوست خود خون مردگی و کبودی دیدم و این موضوع .... میشود ، و اگر لک ایجاد شده ناشی از لیزر باشد چه باید کرد ممنون از پاسخگویینمایش پاسخ. ... پرسش : با سلام واحترام prp وتزریق چربی یکی می باشند ویا مختلف وکدامیک برای سوختگی بهتر استنمایش پاسخ.
 • 80) پلینگ یا پاکسازی پوست در منزل - سیمرغ
  6 دسامبر 2008 ... بعضی وقتها وقتی جلوی آینه دقیق به پوستمان نگاه می کنیم به دانه های ... 1-بخور دادن : اولین مرحله برای پاکسازی پوست بخور دادن و آماده سازی پوست برای پاکیزگی است. ... غذا خوری ماست کم چرب را با یک قاشق چایخوری آرد جوانه ی گندم یا آرد نان .... بازگشت به مدرسه : کلاس اولی ها را چگونه برای مدرسه رفتن آماده کنیم؟
 • 81) میکرودرم و پاکسازی پوست - دکتر عباس انتظاری
  ... پوست شفاف است. برای کاهش منافذ پوستی، درمان جای جوش و لک صورت کاربرد دارد . ... این مشکل در افراد جوان و با پوست چرب یا مختلط شایع تر است. این منافذ باز در ...
 • 82) وب سایت رسمی شرکت پوبر - نمایندگی انحصاری برندهای مراقبت از ...
  10 ساعت قبل ... شوینده و ضدآفتابتان هم باید حتما مخصوص پوست چرب باشد. .... سلام آیا میشه هرشب از کرم پیورکنترل استادرم استفاده کنیم اما صبحش ک بیرون ...
 • 83) تزریق چربی - دکتر عطیه عبادی
  در این حالت چربی تزریق شده باعث کلاژن سازی در زیر پوست شده و تا حدودی پوست جوانتر و شادابتر به نظر می رسد. ... مراقبت های مورد نیاز پس از تزریق چربی: ... و پس از انجام تزریق چربی باید از تاکسی یا کمک همراهان برای رسیدن به منزل استفاده کرد.
 • 84) ماسک برای پوست چرب - ۱۶ ماسک صورت برای پوست چرب و جوش دار • نوآورد
  9 ژوئن 2016 ... در میان پوست های مختلف، پوست چرب به بیشترین مراقبت نیاز دارد. ... می توان یک ماسک صورت با تاثیرگذاری شگرف برای پوست های چرب تهیه کرد. ... مخلوط حاصل باید کاملا حالت خمیری داشته باشد، نه زیاد سفت باشد که به راحتی از ...
 • 85) مراقبت بعد از تاتو ابرو، هاشور ابرو، تاتو چشم و تاتو لب - مینا طاهریان
  مراقبت های بعد از تاتو لب ، تاتو ابرو، هاشور ابرو ، تاتو چشم و تاتو بدن|پمادهای بعد از ... عمق مشخصی از پوست, شکل ابروها را بسیار ظریف و پراکنده اصلاح کرد و یا ابرو ها را در جهت .... که برای آقایان بصورت نقطه ای است و اگر به جایی ختم بشود که مو داشته باشد ... **مانعی ندارد ولی اگر زینت شمرده شود، زنان باید آن را از نامحرم بپوشانند.
 • 86) کلییر ایران » قدرت شامپوی ضدشوره‌ای که استفاده می‌کنم باید چقدر ...
  چگونه شوره را کم کنیم · چند راهکار موثر برای رهایی آقایان از شوره‌ی سر · شوره‌ی سر چیست؟ ... بهترین شامپو در میان محصولات کلییر برای مردانی با پوست سر چرب CLEAR ... برای مراقبت از پوستی که احساس خارش داشته باشد، شامپوی تخصصی ضدشوره‌ی ... چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد تنها حالت‌های خاص و بسیار شدید شوره‌ی سر ...
 • 87) چگونه از زدن آکنه (جوش) جلوگیری کنیم - وان هو
  17 فوریه 2015 ... اما پوست های چرب باید صابون هایی باشند که فاقد مرطوب کننده هستند. ... برای این کار می توانید از دو مقاله "چگونه آرایش خود را پاک کنیم" و "چگونه ...
 • 88) چگونه از یک کاپشن چرمی مراقبت کنیم - وان هو
  8 مارس 2015 ... اندکی زمان صرف یادگیری نحوه مراقبت از کاپشن های چرمی بکنید و با پیروی ... زدن به چرم دوری کنید و از یک پارچه خشک نخی و یا برس موی سر استفاده کنید. ... چرم جیر را فقط باید با استفاده از تمیزکنندگان خاص خودشان تمیز کرد و ...
 • 89) چگونه جوش های سرسیاه روی بینی را درمان کنیم؟ (درمان های سریع و ...
  17 فوریه 2015 ... جوش های سرسیاه فولیکول های مو هستند که منفذشان در سطح پوست بسته شده است. سرسیاه ها هنگامی تشکیل می شوند که مجموعه ای از پوست مرده ، آلودگی ...
 • 90) گیاهان دارویی را چگونه مصرف کنیم؟ - کلینیک طب سوزنی در تبریز
  21 آگوست 2015 ... اغلب جوشانده را برای استفاده از ریشه، پوست، سرشاخه و برخی دانه‌ها استفاده می‌کنند. ... دم‌کرده‌های ملین را نیز باید شب‌ها مصرف کرد چون اثرات عملی آن پس از 8 ... 17 – ویتامین ای (E) چاقی کبد چرب را درمان می کند ... طبیعی پوست ، حفظ صورت جوان ، مراقبت و رهنمودهای زیبایی و طبیعی پوست ، کبودی و خراشیدگی پوست.
 • 91) رفع ترک شکم بارداری با 8 راهکار طبیعی - نی نی بان
  1 آگوست 2017 ... اشاره کرد. در نواحی مختلف بدن به دلیل تجمع چربی خط هایی ایجاد می شوند. ... برای رفع ترک های پوستی باید صبر و شکیبایی به خرج دهید. ... برای پیشگیری و رفع ترک ها باید پوست را مرطوب نگه داشت و از خشک شدن آن جلوگیری کرد. .... سه ماهه اول بارداری و مراقبت های مهم ... جنین شما چگونه در داخل رحم حرکت می کند؟
 • 92) چگونه صورت خود را ماساژ دهیم - بدونیم
  24 ژانويه 2016 ... علاوه بر همه این ها باعث لیفتینگ و سفت شدن پوست صورت شده و لکه ها و ... روغن جوجوبا و ترکیب جوجوبا و کرچک برای پوست های چرب و اگر دوست ...
 • 93) نکاتی حائز اهمیت بعد از انجام لیپوماتیک | لیپوماتیک پارس
  پوشیدن مداوم گن را باید تا ۲۴ ساعت بعد از توقف تخلیه مایعات از بدن ادامه دهید. ... بزرگ شدن تدریجی ناحیه عمل ، تشدید درد و گاها قرمزی پوست می شود که بایستی محل برش را مجددا باز کرد . ... چگونه میتوان نتیجه بعداز لیپوماتیک را بهتر کرد؟ دوری جستن از غذا های نمکی و چربی در ماه اول از لیپوماتیک ایده ال است ماساژ بعد لیپوماتیک با ...
 • 94) نگهداری و مراقبت از پوست و موی کودک [آرشیو] - سایت علمی دانشجویان ...
  لطیف چون برگ گل http://www.img98.com/images/h5poh8cu0izron1ll7qj.jpg چگونه از پوست و موی نوزادان مراقبت كنیم؟ زیبایی پوست و مو از نكاتی ...
 • 95) ۱۰ روش موثر برای جلوگیری از جوش زدن صورت - آهنگ، مد، روانشناسی
  این جوش‌ها در پایه یک مو به وجود می‌آیند و ناشی از آماس، التهاب و انسداد مجرای غده ... آکنه یک بیماری است که برای درمان آن باید به پزشک مراجعه و داروهای مناسب را مصرف کرد.
 • 96) پاسخ سوالات همایش تازه های آمیا | دستگاه میکروپیگمنتیشن|دستگاه ...
  برای افزایش ماندگاری هاشور روی پوست های چرب چه کار کنیم؟ 17. ... برای ابروهایی که به خاکستری یا قرمز تغییر رنگ می دهند چه باید کرد؟ ... چگونه می توان هاشورهایی که اشتباه ترسیم شده اند را اصلاح کرد؟ .... توجه داشته باشید که ماندگاری رنگ در پوست به عوامل دیگری از جمله نوع پوست، سن و مراقبت از ابرو توسط شخص بستگی دارد.
 • 97) مراقبت های قبل و بعد از تاتو یا میکروپیگمنتیشن یا هاشور ابرو ...
  27 جولای 2017 ... مراقبت بعد میکروپیگمنتیشن. کارهایی که بعد از هاشور باید انجام بدید. استفاده از کرم یا پماد ویتامین A و بتامتازون پس از کار. برای پوست چرب ...
 • 98) کرم ضدآفتاب رنگی برای پوست های خشک
  بر عکس پوست افراد چرب که از چربی زیاد در رنجش هستند افرادی که پوست خشک ... زیر آفتاب از آن باید استفاده کرد زیرا کرم ضد آفتاب باعث می شود پوست شما از ... هر نوع ژنتیکی اگر بلد باشد که در برابر آفتاب چطور از پوستش مراقبت کند، پوست  ...
 • 99) هالیوودی ها چگونه از موهای خود مراقبت می کنند؟ - پرشین وی
  20 ژوئن 2012 ... اگر بخواهیم موها زیباتر به نظر برسند، باید آنها را رنگ کنیم که گاهی هم نیاز به دکلره پیش می آید، یا اینکه مو را سشوار بکشیم یا از اتوهای مخصوص ...
 • 100) امور بهداشتی نوزاد مادری مثل فرشته ها
  15 آگوست 2017 ... نوزاد در اولین نگاه; چربی پنیر مانند، محافظی کثیف روی پوست نوزاد; مراقبت از ناخن های ... فرآیند ذخیره سازی شیر دوشیده شده; شیر فریز شده را چگونه باید مصرف کرد؟ ... شستشوی نوزاد با اسفنج; تمیز کردن محل پوشک; مراقبت از موها.