تاثیرات مفید توت فرنگی در خون سازی

تاثیرات مفید توت فرنگی در خون سازی
امتیاز بدهید

توت فرنگی ویژگی های درمانی خاصی برای سلامتی مان در بر دارد این میوه حاوی املاح و موادمعدنی از جمله ویتامین C می باشد که برای خونسازی ما بسیار مفید و مناسب است بد نیست با ارزش تغذیه ای و کالری این میوه بیشتر آشنا شوید و آن را در رژیم غذایی تان بگنجانید .

🍓یک ماه مکمل یاری با توت فرنگی که غنی از آنتوسیانین می باشد، ریسک بیماری قلبی عروقی، شاخص های استرس اکسیداتیو و فعالیت پلاکتی در انسان را بهبود می بخشد.🍓
توت فرنگی به دلیل محتوای بالای مواد مغذی ضروری و فیتوکمیکال های مفید، به نظر می رسد اثرات مفیدی بر سلامت انسان دارد و میوه ای مهم در رژیم غذایی مدیترانه ای است. افراد سالم داوطلب روزانه با ۵۰۰ گرم توت فرنگی به مدت یک ماه مکمل یاری شدند. پروفایل لیپیدی پلاسما، شاخص های خونی و سلولی وضعیت آنتی اکسیدانی، استرس اکسیداتیو و عملکرد پلاکتی در شروع مطالعه، بعد از ۳۰ روز مصرف توت فرنگی و ۱۵ روز بعد از پایان مطالعه اندازه گیری شدند.
نتایج: مقادیر بالای ویتامین C و آنتوسیانین ها یافت شد. مصرف توت فرنگی تأثیر مفیدی بر پروفایل لیپیدی با کاهش معنی دار سطوح کلسترول تام، لیپوپروتئین با دانسیته پایین و تری گلیسرید (به ترتیب ۸٫۷۸%-، ۱۳٫۷۲%-، ۲۰٫۸%-، P<0.05) در مقایسه با شروع مطالعه داشت. در حالی که لیپوپروتئین با دانسیته بالا بدون تغییر باقی ماند.
مکمل یاری با توت فرنگی همچنین سطوح مالون دی آلدهید سرم، OHdG-8 ادرار و ایزوپروستان (به ترتیب 31.4%-، 29.67%-، 27.9%-، P<0.05) را به طور معنی دار کاهش داد. تمام پارامترها بعد از دوره پاکسازی به مقادیر شروع مطالعه برگشتند.
بعد از مصرف توت فرنگی افزایش معنی دار سطوح ظرفیت آنتی اکسیدانی تام پلاسما از طریق اندازه گیری توانایی کاهش آهن پلاسما و ظرفیت جذب رادیکال اکسیژن و سطوح ویتامین C (به ترتیب 24.97%+، 41.18+، 41.36%+، P<0.05) مشاهده شد. به علاوه همولیز خود به خودی و اکسیداتیو در مقایسه با ابتدای مطالعه به طور معنی دار کاهش یافت (به ترتیب 31.7%-، 39.03%، P<0.05) که بعد از دوره پاکسازی ثابت باقی ماند. در نهایت دریافت توت فرنگی، تعداد پلاکت های فعال شده را در مقایسه با مقادیر شروع مطالعه و دوره پاکسازی به طور معنی دار کاهش داد (P<0.05)
مصرف توت فرنگی پروفایل لیپیدی پلاسما، بیومارکرهای آنتی اکسیدانی، دفاع آنتی همولیتیک و عملکرد پلاکتی را در افراد سالم بهبود می بخشد که بررسی بیشتر بر روی جمعیت با ریسک بالای بیماری های قلبی عروقی را می طلبد.
ترجمه و تنظیم: ساناز مطلبی خامنه کارشناس تغذیه و رژیم درمانی
منبع: دگتر سلام
لینک مرتبط: کالری توت فرنگی 

در این مورد بیشتر بخوانید …


مطالب مرتبط از وب

سلب مسئوليت: اطلاعات زير به صورت لحظه ای و بدون دخالت عامل انسانی، از موتورهای جستجو استخراج شده اند، درج در سايت به منزله تاييد محتوای آنها نيست.
 • 1) تاثیرات مفید توت فرنگی در خون سازی - مجله پزشکی دکتر سلام
  11 ژانويه 2017 ... توت فرنگی ویژگی های درمانی خاصی برای سلامتی مان در بر دارد این میوه حاوی املاح و موادمعدنی از جمله ویتامین C می باشد که برای خونسازی ما بسیار ...
 • 2) تاثیرات مفید توت فرنگی در خون سازی
  توت فرنگی ویژگی های درمانی خاصی برای سلامتی مان در بر دارد این میوه حاوی املاح و موادمعدنی از جمله ویتامین C می باشد که برای خونسازی ما بسیار مفید و مناسب است ...
 • 3) تاثیرات مفید توت فرنگی در خون سازی - بی باک نیـــوز
  12 ژانويه 2017 ... تاثیرات مفید توت فرنگی در خون سازی - توت فرنگی ویژگی های درمانی خاصی برای سلامتی مان د-تاثیرات-مفید-فرنگی-سازی.
 • 4) خواص و فواید درمانی توت فرنگی - عصر ایران
  این میوه مغذی و پرفایده چربی خوب خون را افزایش داده، فشارخون را پایین می آورد و به شما برای محافظت در ... نتنها پتاسیم و فیبر موجود در توت فرنگی برای قلب مفید است، بلکه تحقیقات نشان داده ... پتاسیم به خنثی کردن اثر سدیم در بدن کمک می نماید.
 • 5) سلامت - تاثیرات مفید توت فرنگی در خون سازی
  سلامت - تاثیرات مفید توت فرنگی در خون سازی - خواص ميوه ها و سبزي ها در ایجاد سلامتی و درمان بیماری ها - سلامت.
 • 6) خواص و فواید درمانی توت فرنگی - راستینه - سایت پزشکی و مجله ...
  این میوه مغذی و پرفیاده چربی خوب خون را افزایش داده، فشارخون را پایین می آورد و به شما برای محافظت ... نتنها پتاسیم و فیبر موجود در توت فرنگی برای قلب مفید است، بلکه تحقیقات نشان ... پتاسیم به خنثی کردن اثر سدیم در بدن کمک می نماید. .... طبیعی بدن (مانند اپی نفرین) که بر روی قلب و عروق خونی تاثیر می گذارد، کار می کند.
 • 7) خواص دارویی تـوت فرنگی – سایت پزشکان بدون مرز
  دم كرده برگ توت فرنگي در زياد كردن ادرار و شير بانوان مفيد است. دم كرده برگ ... توت فرنگي نقش مهمي در خونسازي بدن دارد و از خاصيت ضدعفوني كننده‌اي برخوردارست.
 • 8) تاثیرات مفید توت فرنگی در خون سازی | شبکه سلامتی
  تاثیرات مفید توت فرنگی در خون سازی - وقت غذای خوبه 🙂 خواص و فواید درمانی توت فرنگی - راستینه - سایت پزشکی و مجله ... خواص اعجاب آور توت فرنگي - پارسی ...
 • 9) : توت فرنگی - دانشنامه رشد
  مصرف این میوه علاوه بر وجود انواع ویتامین، املاح و آب که هر کدام اثرات خود را بر بدن اعمال می کنند دارای خاصیت ... دم کرده برگ توت فرنگی در زیاد کردن ادرار و شیر بانوان مفید است. ... توت فرنگی به علت داشتن آهن و ویتامین C در خونسازی بدن مؤثر است.
 • 10) خواص توت فرنگی | فواید ، خواص دارویی و درمانی توت فرنگی
  توت فرنگی از انواع مواد غذایی کم کالری و سرشار از فیبر و ویتامین های مفید در دوران ... توت فرنگی عمل خون سازی را در بدن تقویت می‌کند و کم خونی را برطرف می‌نماید. ... مصرف این میوه علاوه بر وجود انواع ویتامین، املاح و آب که هر کدام اثرات خود را بر بدن ...
 • 11) تاثیرات سودمند توت فرنگی در خون سازی - سرزه
  11 ژانويه 2017 ... تاثیرات مفید توت فرنگی در خون سازی توت فرنگی خصوصیتهای معالجه ای ویژه ای برای تندرستی مان در بر دارد این میوه حاوی املاح و موادمعدنی از جمله ...
 • 12) خواص اعجاب آور توت فرنگي - پارسی طب
  توت فرنگی سرشار از ویتامینهای ب، ث، قند، سلولز، مواد چربی و البومی ن.وید ودارای اهن ،اهک ... مصرف ان برای اشخاصی که ضعیفند یا مسلول مفید است.این بیماران اگر ...
 • 13) اثر توت فرنگی در پیشگیری از بیماری های قلبی - تبیان
  مصرف این میوه علاوه بر وجود انواع ویتامین، املاح و آب كه هر كدام اثرات خود را بر بدن اعمال می كنند دارای خاصیت ... دم كرده برگ توت فرنگی در زیاد كردن ادرار و شیر بانوان مفید است. ... توت فرنگی به علت داشتن آهن و ویتامینC در خونسازی بدن مؤثر است.
 • 14) شاتوت و خواص مفید آن - تبیان
  20 آوريل 2011 ... شا‌توت یا شاه توت خواص مفیدی برای سلامت دارد، از جمله جلوگیری از عفونت ‌های ... این ویتامین‌ ها دارای وظایف مشترکی بوده و به بدن در سوخت و ساز ... شاه‌توت، توت‌ فرنگی و عصاره آن ها به ‌طور موثری از رشد سرطان سینه و دهانه رحم ... در برگ شاه‌توت ماده‌ ای ضد قند وجود دارد که می‌ تواند مرض قند را درمان کرده و قند خون را کاهش دهد.
 • 15) توت فرنگی خشک - توليد و فروش میوه خشک
  خواص توت فرنگی خشک چیست -توت فرنگی خشک در پیشگیری از سرطان مری ... پزشکان آمریکایی می ‌گویند توت فرنگی خشک در پیشگیری از سرطان مری مفید است. ... می ‌دهد که توت فرنگی خشک تاثیر به سزایی در کند کردن روند فعالیت بافت‌ های پیش ... توت فرنگی خشک، به علت داشتن آهن و ویتامین C در خونسازی بدن مؤثر است و.
 • 16) کم خونی:چه غذاها و موادی خون ساز هستند - نیک صالحی
  از مهم ترین مواد غذایی جهت خون سازی ، که کمبود آن در خون بدن موجب بروز کم خونی می شود می توان ... جذب آهن غذا ، اغلب تحت تأثیر شکل آهن موجود در آن می باشد. ... بهتر آهن ( مثل پرتقال، گریپ فروت، کوجه فرنگی، کلم، توت فرنگی، فلفل سبزو لیمو ترش).
 • 17) توت فرنگی - کلبه سلامتی
  توت فرنگی به‌دلیل دارا بودن فیتو کمیکال، اثرات مثبت بسیاری بر روی مغز می‌گذارد و می‌تواند ... نتنها پتاسیم و فیبر موجود در توت فرنگی برای قلب مفید است، بلکه تحقیقات نشان داده .... 2- به دلیل داشتن آهن و ویتامین ث در خونسازی بدن موثر است.
 • 18) خواص توت فرنگی - ۲۲ خاصیت توت فرنگی برای سلامتی و پوست ...
  11 آوريل 2016 ... از جمله خواص توت فرنگی می توان به تاثیر مصرف توت فرنگی در ... نه تنها پتاسیم و فیبر موجود در توت فرنگی برای قلب مفید است، بلکه مطالعات نشان داده است که خوردن توت فرنگی به کاهش سطح هموسیستئین، یک اسید آمینه موجود در خون که ... بهتر است این مخلوط را فقط هفته‌ای یکبار برای سفید کردن دندان‌های‌تان ...
 • 19) آشنایی با خواص و مضرات توت فرنگی - هفت گنج
  مصرف این میوه علاوه بر وجود انواع ویتامین، املاح و آب که هر کدام اثرات خود را بر ... توت فرنگی نقش مهمی در خونسازی بدن دارد و از خاصیت ضدعفونی کننده‌ای برخوردارست. ... مصرف توت فرنگی به واسطه مقادیر بالای ویتامین ث ، در دوره شیردهی مفید است .
 • 20) توت فرنگی و تاثیر آن بر لاغری - rejim.ir
  28 آوريل 2016 ... توت فرنگی به علت داشتن آهن و ویتامین C در خونسازی بدن مؤثر است. ... برای بیماریهای سنگ مثانه و نقرس مفید است ، همچنین باعث رفع تب می شود.
 • 21) فواید مصرف توت فرنگی - بنیتا
  28 ژوئن 2017 ... توت فرنگی این میوه قرمز دوست داشتنی با رسیدن فصل تابستان در ... کلسترول خوب، پایین آوردن فشار خون و محافظت در برابر سرطان مفید است. ... ویتامین C خود یک آنتی‌اکسیدان است که کار آن خنثی کردن اثر رادیکال‌های آزاد است.
 • 22) خواص توت فرنگی - مجله فیت شیپ
  توت‌ فرنگی میوه‌ای نسبتاً جدید است و به‌دلیل دارا بودن فیتو کمیکال، اثرات مثبت بسیاری بر ... علاوه بر اینها خوردن توت فرنگی باعث پاک شدن خون از مواد مضر و زاید مثل اوره، ... دو) دم کرده برگ توت فرنگی در زیاد کردن شیر بانوان و ادرار مفید است.
 • 23) پله پله تا ملاقات خدا - خواص میوه ها و سبزیجات
  به گزارش رادیو زمانه یافته‌های او درباره تأثیر "سماق" به نتیجه رسیده و در حال حاضر .... معمولا هر كسى اگر هر روز يك ليوان آب هويج بخورد براى او مفيد خواهد بود. ... توت فرنگي، به علت داشتن آهن و ويتامين C در خونسازي بدن مؤثر است و به دليل دارا بودن ...
 • 24) توت فرنگی در بارداری با رعایت این نکات - نی نی بان
  5 روز پیش ... عروس فصل‌ها در آستینش چیزهایی برای رو کردن دارد که دل هر بیننده‌ای را به تپش می‌اندازد! ... مهدیه عالی، کارشناس تغذیه درباره مصرف توت فرنگی در دوران بارداری می‌گوید: توت ... که حتی برای بیماران دیابتی نیز مفید است زیرا از بالا و پایین رفتن قند خون جلوگیری می‌کند .... عفونت دندان در بارداری، تاثیر آن بر جنین.
 • 25) فواید خوردن توت فرنگی در دوران بارداری - نمناک
  توت فرنگی و رژیم غذایی زنان باردار و خوردن توت فرنگی در بارداری و فواید ... دوران بارداری و خوردن توت فرنگی در بارداری مفید یا مضر و زنان باردار توت فرنگی. ... این میوه مغذی و پرفایده چربی خوب خون را افزایش داده، فشارخون را پایین می آورد و ... آیا مصرف این میوه تاثیری منفی بر روی سلامت و رشد جنین داخل رحم زنان باردار نمی گذارد ؟
 • 26) خواص باور نکردنی شاتوت - نمناک
  شا توت خواص مفیدی برای سلامت دارد، از جمله جلوگیری از عفونت های دستگاه ادراری، سرطان، ... این ویتامین ها دارای وظایف مشترکی بوده و به بدن در سوخت و ساز کربوهیدرات ها، ... برگ درخت شاه توت, کربنات کلسیم فراوان دارد و برای آن اثر کم کننده قند خون ... تمشک، توت فرنگی و شاه توت با سرطان های پروستات و دهانه رحم مبارزه می کنند.
 • 27) فواید درمانی توت فرنگی - آکا
  مصرف این میوه علاوه بر وجود انواع ویتامین، املاح و آب که هر کدام اثرات خود را بر بدن اعمال می ... دم کرده برگ توت فرنگی در زیاد کردن ادرار و شیر بانوان مفید است. ... توت فرنگی نقش مهمی در خونسازی بدن دارد و از خاصیت ضدعفونی کننده‌ای برخوردارست.
 • 28) خواص و مضرات توت فرنگی | اخبار گردشگر
  20 مارس 2017 ... توت فرنگی به‌دلیل دارا بودن فیتو کمیکال، اثرات مثبت بسیاری بر ... توت فرنگی به علت داشتن آهن و ویتامین C در خونسازی بدن مؤثر است. ... توت فرنگی برای بیماریهای سنگ مثانه و نقرس مفید است ، همچنین باعث رفع تب می شود.
 • 29) دم‌نوش - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
  دم کردن یا گرفتن عصاره به وسیلهٔ آب متداول‌ترین و قدیمی‌ترین روش به کار بردن داروهای ... برای نمونه مصرف گل گاوزبان ایرانی به‌تنهایی در افرادی که فشار خون بالا دارند، .... (لاواندا)، پای شیر، علف لیمو، فرنجمشک (پر اثر)، افسنتین، توت فرنگی وحشی ... برخی از این دم‌نوش‌ها مضر عبارتند از: یونجه، توت مار، افدرا، چای ترش، کاوا، علف ...
 • 30) توت فرنگی - مجله غذا
  دم کرده برگ توت فرنگی مدر بوده و جهث افزایش شیر مادران مفید است. ... بسیار مفید است. * توت فرنگی به علت داشتن آهن و ویتامین ث در خون سازی بدن تأثیر دارد.
 • 31) چه میوه هایی خون ساز هستند؟ - سایت سرگرمی و سبک زندگی جوانی ها ...
  چه میوه هایی خون ساز هستند ، خون ساز ، میوه ، اشتها آور ، هندوانه ، توت فرنگی ، لیکوپن ، کلسترول بد ... این خوراکی ها حاوی نوعی ترکیب مفید به نام «لیکوپن» هستند.
 • 32) تأثیر گیاهان ، سبزیجات و میوه ها بر پوست و مو - دکتر فرهاد هوشیدری
  با آسیاب کردن تخم کتان امگا3 بیشتر جذب بدن می‌شود. ... در فصل تابستان، توت فرنگی، انگور فرنگی، شاه‌توت و تمشک، زینت و شادابی ... این نارنجی خوش‌رنگ و مفید «ضد سم» واقعی محسوب می‌شود و در خون و طحال وارد عمل شده و سموم بدن را خنثی می‌کند.
 • 33) ۱۰ خاصیت شگفت‌انگیز توت ‌فرنگی برای سلامتی و پوست - بلاگ اُردمی
  15 ژانويه 2017 ... خواص توت فرنگی چه به صورت تازه و چه یخ‌زده، برای سلامتی بسیار ... و در توت‌ فرنگی به تنظیم سطح کلسترول در خون و تقویت عضلات قلبی ... ماده مهم دیگری که برای چشم مفید است پتاسیم می‌باشد. ... تاثیر این آنتی‌اکسیدان بعد از مصرف، تا 24 ساعت باقی می‌ماند. .... موهای خیس خود را همزمان با خشک کردن حالت دهید.
 • 34) فواید فوق العاده توت فرنگی | بهداشت نیوز
  میوه تابستانی توت فرنگی دارای آنتی اکسیدان، خواص ضدالتهاب، ضدسرطان و محافظ قلب است. ... خواص میوه تابستانی توت فرنگی/ کاهش فشار و کلسترول خون می شود. ... خواص بی نظیر خانواده توت ها · تاثیر مفید توت‌فرنگی در پیشگیری از آلزایمر · با مصرف این خوراکی از آلزایمر پیشگیری کنید ... پرپشت کردن مو بدون عمل جراحی؟
 • 35) توت فرنگی برای پوست مفید است - مجله اینترنتی جدیدترین
  البته تاثیرات استفاده موضعی از توت فرنگی در دراز مدت خود را نشان می دهد. شما باید ... توت فرنگی به علت داشتن آهن و ویتامینC در خونسازی بدن مؤثر است. - توت ...
 • 36) دستگاه بدنسازی توت فرنگی! - الو دکتر
  4 مارس 2016 ... دانه های توت فرنگی برای اسهال و مشکلات هضم مفید است. توت فرنگی اشتهاآور ... تاثیر توت فرنگی برروی دستگاه قلبی- عروقی. توت فرنگی منبع ... توت فرنگی به علت داشتن آهن و ویتامین c در خون سازی بدن موثر است. تاثیر توت ...
 • 37) آخرین خبر | میوه ای موثر در خون سازی بدن - AKHARINKHABAR.ir
  21 ژوئن 2017 ... بویر نیوز/ توت فرنگی ویژگی های درمانی خاصی برای سلامتی مان در بر ... مصرف توت فرنگی تأثیر مفیدی بر پروفایل لیپیدی با کاهش معنی دار ...
 • 38) توت فرنگی… - مــعــلـــومــــات - WordPress.com
  ويتامين k موجود در آن، براي سلامت و تقويت استخوان ها مفيد است و از خون ريزي پيش ... مصرف اين سبزي تاثير مثبتي در برطرف کردن يبوست، ديابت، سوء هاضمه، ...
 • 39) فواید توت فرنگی چیست - رژیم سلامتی
  صفحه اصلیمقالات رژیممقالات تغذیه و رژیم غذاییفواید توت فرنگی چیست ... بسیاری از ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها است که می تواند برای سلامت شما مفید باشد. ... پتاسیم توت فرنگی، به کسانی که فشار خون بالا دارند برای کمک به خنثی کردن اثر ... آلرژی و آسم - با توجه به اثرات ضد التهابی کورستین، مصرف توت فرنگی ممکن است ...
 • 40) توت فرنگی و خواص آن - وب
  توت فرنگی به‌دلیل دارا بودن فیتو کمیکال، اثرات مثبت بسیاری بر روی مغز می‌گذارد و ... این میوه مغذی و پرفایده چربی خوب خون را افزایش داده، فشارخون را پایین می آورد و به شما .... دم کرده برگ توت فرنگی در زیاد کردن ادرار و شیر بانوان مفید است .
 • 41) از سیانور چغاله بادام تا تنظیم فشار خون با گوجه سبز - مشرق نیوز
  دم كرده برگ توت فرنگی در زیاد كردن ادرار و شیر بانوان مفید است. ... این میوه اثرات قابل‌ توجهی در جلوگیری از بیماری‌هایی مانند چربی خون بالا، پیری سلول و سرطان دارد  ...
 • 42) سودایی ها
  ... صورت می‌گیرد و تا مدتها می‌تواند بیمار و سلامتی و زیبایی ناخنهایش را تحت تأثیر قرار دهد و به همین دلیل کاشت ... باید بدانیم میوه فصل اقلیم هر جایی برای افراد آن اقلیم مفید تر هستند. ... توت فرنگی معمولاً آلرژی زا است و به صورت گلخانه ای تولید می شود که بسیار مضر است. ... تمام مواد خون ساز مثل عدس، جگر و انار سودا سازهستند.
 • 43) توت فرنگی و این همه خاصیت!
  به عقیده کارشناسان، توت فرنگی برای دستگاه قلبی عروقی هم مفید است و ... 18ـ توت فرنگی به سبب داشتن آهن و ویتامین «ث» در خونسازی بدن زیاد مؤثر است.
 • 44) انجمن علمی - فرهنگی ايران - تغذیه ( بخش دوم )
  26 آگوست 2009 ... مصرف اين ميوه علاوه بر وجود انواع ويتامين، املاح و آب كه هر كدام اثرات خود را بر ... دم كرده برگ توت فرنگی در زياد كردن ادرار و شير بانوان مفيد است. ... توت فرنگی نقش مهمی در خونسازی بدن دارد و از خاصيت ضدعفونی كننده‌ای برخوردارست.
 • 45) آشنایی با 10 میوه معجزه گر! - شفاف
  15 ا کتبر 2011 ... ... به طور مجعجزه آسایی در سلامتی و نشاط هر چه بیشتر شما دوستان تاثیر دارد. ... تمشك میوه ای شبیه شاه توت و توت فرنگی است و به رنگ زرد یا سرخ مایل به سیاه یافت می شود. ... تمشك سرشار از ویتامین های C وK است و برای اوره و فشار خون مفید است. ... تبدیل می‌شود و کاربرد آن در صنایع غذایی و شکلات سازی، لواشک و.
 • 46) توت‌فرنگی در برابر دیابت - همشهری آنلاین
  23 ژوئن 2012 ... تحقیقات جدید نشان می‌دهد، مصرف توت‌فرنگی‌ که سرشار از ترکیبی به نام ... در این تحقیق، محققان، موش‌هایی را که به مقدار نامتعارف قند خون و دیابت ...
 • 47) توت فرنگی - خبرلند
  ترکیبات توت‌فرنگی اثرات روانی پیری را کاهش می‌دهد ... تاثیر مفید توت فرنگی در پیشگیری از آلزایمر ... معجون خون ساز جادویی برای درمان کم خونی+دستورالعمل.
 • 48) ننه کران وگیاهان داروئی - گیلدیک (نسترن کوهی)،بلاغ اوتی(آّبتره ...
  توت فرنگی به علت داشتن آهن و ویتامینC در خونسازی بدن مؤثر است. ... بعضی از آنها اثرات مفیدی در سلامتی انسان دارند، مثل رقیق کردن خون، جلوگیری از ایجاد و رشد ...
 • 49) آیا میوه های قرمز بر روحیات ما تاثیر می گذارند؟ - Sputnik Iran
  18 آوريل 2017 ... میوه‌های قرمز رنگ، مانند توت‌فرنگی، شاه‌توت، تمشک، گیلاس، انار و ... قلب و افزایش فشار خون و غلظت خون بسیار مفید، و تقویت‌كننده‌ی روده و كبد است ...
 • 50) همه چي از همه جا - " ميوه درماني "
  5- ليمو با گوجه فرنگي ناسازاگار است ، زيرا هردو خاصيت اسيدي دارند و باعث آفت دهان مي شوند . .... خواص : خون ساز گرفتگي ها را باز مي كند ، ادرار آور ، رفع آبله و سرخچه ، تقويت نيروي جنسي ... شاه توت براي بيماران كبدي بسيار مفيد است . .... رگ ، تنظيم فشار خون ، منيزيم آن جهت رشد و نمو بدن و خون سازي تاثير بسزايي دارد ، به دليل ...
 • 51) رژیم غذایی مناسب | مرکز اطلاعات فنی ایران
  15/11/94. تأثیر مصرف ناکافی چربی‌های مفید بر بروز بیماری‌های مرگبار قلبی .... مصرف توت فرنگی ، چربی های خون را کاهش می دهد ... 4 خوراکی برای ذوب کردن چربی ها
 • 52) گزیده اخبار علمی - مجله علمی - مطالب ابر خواص توت فرنگی
  پزشکان آمریکایی می ‌گویند توت فرنگی در پیشگیری از سرطان مری مفید است. ... نشان می ‌دهد که توت فرنگی تاثیر به سزایی در کند کردن روند فعالیت بافت‌ های پیش ... گفتنی است، توت فرنگی، به علت داشتن آهن و ویتامین C در خونسازی بدن مؤثر ...
 • 53) **** رژیم پسر دار شدن **** بیان تو صفحه 3 | تبادل نظر نی نی سایت
  31 مه 2010 ... نسخه ۱ - توت فرنگی : توت فرنگی میوه ای است که ترشی خون را از بین برده و خون و محیط داخلی رحم را قلیایی می کند . ... نسخه ۲ - انگور : انگور نقش زیادی در قلیایی کردن ترشحات رحم داردو به میزان زیادی .... کننده PH بدن (کلیه و ریه) بروز نمایند، می توانند بر تعادل اسید و باز خون تاثیر بگذارند. .... مفید برای بلغمی : ...
 • 54) توت فرنگی و خواص آن - پایگاه جامع عاشورا
  توت فرنگي علاوه بر اين‌كه خوشمزه است، اثرات مثبتي نيز روي سلامتي بدن دارد. ... فشار خون مي‌شود و به اين دليل است كه براي بيماران فشار خوني مفيد شناخته شده و مصرف روزانه ... 5- توت فرنگي به علت داشتن آهن و ويتامينC در خونسازي بدن موثر است.
 • 55) کاهش چربی خون با این 5 میوه - جام جم آنلاین
  21 ژانويه 2017 ... برای درک چگونگی درک تأثیر آب پرتقال در کنترل چربی خون بهتر است ... این ترکیبات آنتی اکسیدانی باعث بهبود سوخت و ساز کلسترول شده و مولکول ... توت فرنگی جزو میوه های مفید بوده و باعث کنترل میزان کلسترول می شود.
 • 56) راههای کاهش اوره خون - آسمونی
  20 فوریه 2016 ... آسمونی: اگر اسید اوریک خون تان بالا باشد، با رعایت توصیه های ... 6- مصرف گوجه فرنگی، محصولات تهیه شده از گوجه فرنگی، توت ... این میوه نقش مهمی در برطرف کردن درد و حملات نقرس دارد، به طوری که .... تاثیر و نقش دعا در زندگی ...
 • 57) William Li: ویلیام لی: آیا با غذا خوردن می توان سرطان را گرسنگی داد ...
 • 58) تاثیرات مفید توت فرنگی در خون سازی - وقت غذای خوبه 🙂
  11 ژانويه 2017 ... 12 ژانويه 2017 ... تاثیرات مفید توت فرنگی در خون سازی - توت فرنگی ویژگی های درمانی خاصی برای سلامتی مان د-تاثیرات-مفید-فرنگی-سازی.
 • 59) پیک شفا - جایگزین آسپیرین و وارفارین
  آسپیرین که برای رقیق کردن خون بکار می رود و پیشگیری از سکته های مغزی، خود ... استفاده می‌شود جای داروهای طبیعی بدون عوارض و بسیار مفید دیگر پر می‌شود. ... شاه توت، توت سیاه، توت فرنگی، لیموترش، لیمو شیرین، انار، انبه، گوجه فرنگی، می باشد. ... شیوه های دیگر تأثیر گذار در کیفیت خون: آب و هوای معتدل خون را رقیق و آب و ...
 • 60) خواص توت فرنگی - مشروح
  4 نوامبر 2016 ... نتنها پتاسیم و فیبر موجود در توت فرنگی برای قلب مفید است، بلکه ... بالا در توت فرنگی، این میوه پرطرفدار برای افرادی که دچار فشار خون بالا هستند، ... نتیجه توت فرنگی می تواند یک ماسک پاک کننده عالی برای تمیز کردن و نرم ...
 • 61) توت فرنگی نقش مهمی در خونسازی بدن دارد
  توت فرنگی نقش مهمی در خونسازی بدن دارد و از خاصیت ضدعفونی کننده‌ای برخوردار است. دکتر مسعود کیمیاگر، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ...
 • 62) الماس خوشبختي - نسخه های گیاهی موثر در تولد نوزاد پسر
  نسخه ۱ - توت فرنگی : توت فرنگی میوه ای است که ترشی خون را از بین برده و خون و ... نسخه ۲ - انگور : انگور نقش زیادی در قلیایی کردن ترشحات رحم داردو به میزان زیادی ... از نزدیکی به دلیل تاثیر فوق العاده آن در افزایش تولید اسپرم و زیاد شدن نسبت ...
 • 63) درمان کبد چرب با روش های طبیعی و گیاهی • دونفره
  تاثیر شگفت انگیز نوشیدن آب، لیمو و عسل در صبح ناشتا ... کاهش مصرف کافئین و جایگزین کردن نوشیدنی های مفید به جای آن ... مخلوط میوه های طبیعی مانند توت فرنگی، انواع توت بخصوص شاه توت، آلو سیاه و تمشک همه ... بخصوص میوه های با رنگهای قرمز و تیره دارای اسیدهای آلی ارگانیک که سطح قند خون را کاهش می دهند، به شما برای ...
 • 64) nokate-amozande - Daya Health Foods™
  ... آلو، نارنگی، دانه‌های کتان، موز، خرما، انجیر، سویا، عسل، پرتقال، طالبی، توت فرنگی ... زردچوبه:آنتی اکسیدان، ضد عفونی کننده میکروب ها و پارازیت های داخل خون، ضد کم ... مفید برای رماتیسم مفاصل; جلوگیری از بزرگ شدن کبد; نفخ معده را برطرف ...... و به بیرون می آورد علاوه بر ان روی جهاز هاضمه و اکسیژن سازی بدن تاثیر زیادی دارد .
 • 65) درمان مشکلات کبدی با توت فرنگی
  28 آگوست 2016 ... قند موجود در توت فرنگی برای ورم مثانه، کبد و تصفیه خون مفید است. ... مزمزه کردن جوشانده توت فرنگی لثه را تقویت کرده و از خونریزی آن جلوگیری ...
 • 66) کم خونی را جدی بگیریم - ریحانه ی هستی
  از مهم‌ترین مواد مغذی جهت خون‌سازی که کمبود آن‌ها موجب بروز کم‌خونی می‌شود می‌توان به آهن ،‌ ... آهن جزء اساسی “هموگلوبین” است که در گلبولهای قرمز خون قرار دارد و اکسیژن را به بافتهای مختلف بدن می رساند. .... ایا درمان به شیوه طب کلاسیک مفید است؟ .... و تنظیم قاعدگی بانوان که تأثیر زیادی در درمان کم خونی دارند از آن قابل انتظار خواهد بود.
 • 67) #خونسازی - Instagram(インスタグラム)の画像・動画 - Garow
  این میوه برای #خونسازی و #تصفیه_خون بسیار مفید است ،هم چنین از تاثیر انار بر روی .... توت فرنگی به علت داشتن آهن و ویتامین C در خونسازی بدن مؤثر است.
 • 68) خواص دارویی تـوت فرنگی{کیهان} - اطلاعات گیاهان دارویی کیهان - بلاگفا
  18 ژانويه 2014 ... مصرف اين ميوه علاوه بر وجود انواع ويتامين، املاح و آب كه هر كدام اثرات خود را بر بدن اعمال مي ... دم كرده برگ توت فرنگي در زياد كردن ادرار و شير بانوان مفيد است. ... توت فرنگي به علت داشتن آهن و ويتامين C در خونسازي بدن مؤثر است.
 • 69) kidi - تعیین جنسیت نوزاد
  آنها می‌گویند حرارت این مکان‌ها،روی تعداد و کیفیت اسپرم‌ها،حداقل تا چند ماه،تاثیر می‌گذارد و این چیزی است که می‌تواند باروری مردان را کم کند. .... 1- املاح خون مادر هم در تعیین جنسیت نقش دارند اگر میزان سدیم و پتاسیم بالا و میزان کلسیم و ... 12-چند ساعت قبل از نزدیکی آناناس، توت فرنگی، انجیر و بادمجان بخورید. (قلیایی کردن خون).
 • 70) بهترین رژیم غذایی برای دارندگان گروه خونی o - باشگاه خبرنگاران
  افراد دارای این گروه خون برعکس سایرگروهها قادر به استفاده ی مثبت از لبنیات و غلات نمی باشند، زیرا سیستم ... در مورد گوچه فرنگي كه داراي مقادير بالايي لكتين و در مسير گوارشي تمام گروههاي ديگر خوني ( B و A ) ... توت قرمز. جعفري. نعناع. گل سرخ. سارساپاريلا. گياهان قابل پرهيز: آلفافا ... موارد عجیب از تاثیرات بارداری بر بینایی ...
 • 71) کاملترین لیست تعیین جنسیت پسر (تغذیه + روش تخمک گذ ... - ماماسایت
  13 نوامبر 2015 ... یکسری عوامل دیگه هم هستند که تاثیر میزارن روی کیفیت اسپرم : ... از دوش آب گرم و سونا استفاده کنند و همچنین کار در محیط گرم برای آنها مفید نمی باشد .... عده ای دستور میدهند که برای قلیایی کردن محیط رحم بهتر است یک ساعت قبل ... نسخه ۱ - توت فرنگی : توت فرنگی میوه ای است که ترشی خون را از بین برده و خون و ...
 • 72) تاثیر مفید توت‌فرنگی در پیشگیری از آلزایمر - تغذیه - سلامت نیوز
  12 جولای 2017 ... متخصصان سلامت به وجود ترکیبی در توت فرنگی پی برده‌اند که می‌تواند به پیشگیری از آلزایمر کمک کند. ... تاثیر مفید توت‌فرنگی در پیشگیری از آلزایمر ... در واقع این ترکیب به محدود کردن آسیب‌های سلولی ناشی از رادیکال‌های آزاد کمک می‌کند. .... وجود خون درمدفوع را جدی بگیرید · ضرورت پیگیری شهادت کودک در ...
 • 73) خواص و فواید توت فرنگی به همراه عکس - مجله اینترنتی دلگرم
  21 ژوئن 2016 ... نتنها پتاسیم و فیبر موجود در توت فرنگی برای قلب مفید است، بلکه .... توت فرنگی عمل خون سازی را در بدن تقویت می‌کند و کم خونی را برطرف می‌نماید. ... مصرف این میوه علاوه بر وجود انواع ویتامین، املاح و آب که هر کدام اثرات خود را بر ...
 • 74) خواص توت فرنگی - ...نکات طلایی...
  18 )توت فرنگی به سبب داشتن آهن و ویتامین «ث» در خونسازی بدن زیاد مؤثر است. ... 25 )توت فرنگی برای دفاع بدن در برابر میکروب ها و سموم میوه ای مفید است و اعمال .... اگر اینکار را روزی یک بار انجام دهید حتما تاثیر آن را روی پوست ،به خصوص بر ...
 • 75) دکتر محمود ترکمانی - خواص وفوائد میوه ها وسبزیها وآجیل درسلامتی ...
  بهتر است سبزی ها را هنگامی که تازه هستند میل کنید و پس از خرد کردن بپزید. بخارپز کردن ... ۱-توت فرنگی برای خانمهای حامله بسیار مفید است. ۲- کسانی که پسر می ..... همین تندی، یکی از دلایل تاثیر مثبت آن روی گردش خون است. ترکیب های موجود در ...
 • 76) خواص و مضرات توت فرنگی - گیاه خواری | خام خواری | تغذیه طبیعی
  16 مه 2015 ... خواص و مضرات توت فرنگی توت فرنگی میوه ای محبوب بوده و حاوی مقادیر ... این میوه مغذی و پر فایده چربی خوب خون را افزایش داده، فشارخون را ... نتنها پتاسیم و فیبر موجود در توت فرنگی برای قلب مفید است، بلکه ... و در نتیجه توت فرنگی می تواند یک ماسک پاک کننده عالی برای تمیز کردن .... تاثیر رزماری بر حافظه.
 • 77) نقرس بیماری رایج امروز - روزنامه دنیای اقتصاد
  9 آوريل 2015 ... مصرف نوشیدنی‌های قنددار سطح اسید اوریک خون را بالا برده و در نتیجه خطر ابتلا به ... برای زمانی که تحت حملات نقرس هستید، توصیه شده است، نیز می‌تواند مفید باشد. ... بعضی از مواردی که در ادامه بیان می‌کنیم، تاثیراتی بر کاهش اسید اوریک در خون دارند. ... توت فرنگی به خنثی کردن و دفع اسید اوریک کمک می‌کند.
 • 78) توت فرنگی دندان ها را محکم می کند - دکتر ۳۲
  28 آگوست 2016 ... گفتنی است، توت فرنگی، به علت داشتن آهن و ویتامین C در خونسازی بدن مؤثر است و به دلیل دارا بودن مقادیر کافی کلسیم و فسفر، در رشد و نمو ...
 • 79) مصرف توت فرنگی و کاهش فشار خون | اخبار شایان طب
  محققان در این مطالعه متوجه شدند که توت فرنگی که غنی از آنتی اکسیدان است با سست کردن «اندوتلیوم» (جدار داخلی رگ های خونی) موجب کاهش فشار خون می شود.
 • 80) غذاهای مفید و مضر برای سلامت کبد - رژیم درمانی نوین
  14 سپتامبر 2011 ... غذاهای مفید و مضر برای سلامت کبد لاغری,کاهش وزن,چاقی,تغذیه,رژیم لاغری,رژیم ... دارد از جمله: ذخیره سازی گلوکز، مواد معدنی، ویتامین‌ها، و پاک‌سازی و سم‌زدایی خون. ... ث می‌باشند از جمله: گوجه‌فرنگی، توت فرنگی، بروکلی، فلفل، مرکبات و غیره. ... انتخاب غذاهای سالم تأثیر بسزایی را در تقویت و حفظ سلامت کبدتان دارد.
 • 81) پیشگیری از دیابت با نوشیدن چای - مجله سلامت
  26 نوامبر 2014 ... انسولین برای کاهش قند خون تزریق می‌شود اما در دیابت نوع ۲ بدن ... چای سبز، به سلول‌های بسیار حساس کمک می‌کند تا سوخت و ساز بهتری روی قند انجام دهند. چای سبز برای افراد مبتلا به دیابت بسیار مفید است زیرا شرایطی را ... بروکلی، پیاز، سیر ، گوجه فرنگی، بادمجان و اسفناج نیز مانند کرن‌بری، پرتقال خونی، توت‌ ...
 • 82) خواص و فواید دارویی و درمانی توت فرنگی | دنیای اطلاعات
  توت فرنگی از انواع مواد غذایی کم کالری و سرشار از فیبر و ویتامین های مفید در دوران ... توت فرنگی عمل خون سازی را در بدن تقویت می‌کند و کم خونی را برطرف می‌نماید. ... مصرف این میوه علاوه بر وجود انواع ویتامین، املاح و آب که هر کدام اثرات خود را بر بدن ...
 • 83) مدلایف | خواص غذایی و دارویی توت فرنگی
  12 ژوئن 2014 ... برای رشد مو، ناخن و تقویت چشم مفید است. - توت فرنگی ... توت فرنگی به علت داشتن آهن و ویتامین C در خونسازی بدن مؤثر است. افراد ضعیف، کم ...
 • 84) مبارزه با کم کاری تیروئید با افزایش متابولیسم بدن - مشاور تغذیه و ...
  24 دسامبر 2016 ... متابولیسم یا سوخت و ساز به مجموعه ای از واکنش های شیمیایی برای تبدیل انرژی از ... غذاهای دریایی; بلوبری; ماست ساده; لوبیا سفید; توت فرنگی; محصولات لبنی; سیب ... تیامین (B1) برای افرادی که پرکاری تیروئید دارند بسیار مفید است . ... همچنین با نشانه هایی مانند کاهش تعداد سلول های قرمز خون، تضعیف پوست و ...
 • 85) جادوی سبز - جادوی توت فرنگی
  مصرف این میوه علاوه بر وجود انواع ویتامین، املاح و آب كه هر كدام اثرات خود را بر بدن اعمال می كنند دارای خاصیت ... دم كرده برگ توت فرنگی در زیاد كردن ادرار و شیر بانوان مفید است. ... توت فرنگی به علت داشتن آهن و ویتامینC در خونسازی بدن مؤثر است.
 • 86) روش قوی برای پسرزایی - طب سنتی
  ... از دوش آب گرم و سونا استفاده کنند و همچنین کار در محیط گرم برای آنها مفید نمی باشد ... ۱- املاح خون مادر هم در تعیین جنسیت نقش دارند اگر میزان سدیم و پتاسیم بالا و میزان ... ۱۰- خانمها از سه ماه قبل غذاهایی مانند موز – کاهو – توت فرنگی – خرما – هل – زعفران .... عده ای دستور میدهند که برای قلیایی کردن محیط رحم بهتر است یک ساعت قبل از ...
 • 87) خواص ماست میوه‌ای - ویستا
  20 سپتامبر 2008 ... البته دانشمندان هنوز هم نمی‌دانند چرا میوه‌ها می‌توانند این تاثیرات مفید را روی مغز ما .... ویتامین C همراه با آهن توت‌فرنگی سبب خون‌سازی در بدن می‌شود.
 • 88) تغذیه در دوران یائسگی | دانشکده تغذیه و علوم غذایی
  دوران یائسگی به دورانی گفته می شودکه فعالیت تخمک سازي در خانمها به پایان رسیده و عادت ... گوارش بخصوص سرطان کولون ، کاهش جذب چربیها وکاهش کلسترول خون موثرند. ... انواع میوه ها وسبزي ها مثل انواع آلو، توت فرنگی، انگور، گلابی، پرتقال ، سیب ..... همچنین سیگار کشیدن اثرات مفید درمان با استروژن بعد از یائسگی را کاهشمی دهد ...
 • 89) اثرات مکمل‌یاری با پودر توت فرنگی بر سطوح هموگلوبین گلیکوزیله ...
  ﺻﻔﺤﺎت. 200 -189. اﺛﺮات ﻣﻜﻤﻞ. ﻳﺎري ﺑﺎ ﭘﻮدر ﺗﻮت ﻓﺮﻧﮕﻲ ﺑﺮ ﺳﻄﻮح ﻫﻤﻮﮔﻠﻮﺑﻴﻦ ﮔﻠﻴﻜﻮزﻳﻠﻪ و ﻟﻴﭙﻴﺪﻫﺎي ﺳﺮم در. ﺑﻴﻤﺎران ﻣﺒﺘﻼ ﺑﻪ دﻳﺎﺑﺖ ﻧﻮع .... ﺳﻮﺧﺖ و ﺳﺎز. HDL-C. ،. LDL. و. VLDL. از اﻳﻦ ﻣﻮارد ﻫﺴﺘﻨﺪ . ﻫﻴﭙﺮﺗــﺮي ﮔﻠﻴﺴــﺮﻳﺪﻣﻲ و ﻣﻴــﺰان ﭘــﺎﻳﻴﻦ. HDL-C ... آﺧـﺮﻳﻦ. آزﻣﺎﻳﺶ. ﺧﻮن. ﻣﻮﺟﻮد. در. ﭘﺮوﻧﺪه،. ﻛﻠﺴﺘﺮول. LDL. ﺑﻴﺸـﺘﺮ ﻳـﺎ. ﻣﺴﺎوي mg/dl. 100. را. داﺷﺘ .ﻨﺪ ...... ﻫﺎي ﻗﻠﺒﻲ ﻋﺮوﻗـﻲ ﺟﻬـﺖ ﺗﻌﻴـﻴﻦ اﺛـﺮات ﻣﻔﻴـﺪ ﺗـﻮت. ﻓﺮﻧﮕﻲ ﻧﻴﺎز ...
 • 90) خواص توت فرنگی و توت فرنگی ملکه ی میوه ها وخواص توت فرنگی و ...
  نتنها پتاسیم و فیبر موجود در توت فرنگی برای قلب مفید است، بلکه تحقیقات نشان ... مصرف این میوه علاوه بر وجود انواع ویتامین، املاح و آب که هر کدام اثرات خود را بر بدن اعمال می ... توت فرنگی به علت داشتن آهن و ویتامین C در خونسازی بدن مؤثر است.
 • 91) شبکه بهداشت ودرمان زرقان-دانشگاه علوم پزشکی شیراز
  15 آوريل 2013 ... فشار خون پایین (هیپوتانسیون) فشاری است که به حدی کم است که باعث .... توجه داشته باشید سرخ کردن ماهی از ارزش درمانی آن می کاهد.) ... می شود و فقط در 40% افراد محدودیت مصرف نمک تأثیری روی فشارخون ندارد. ... ميوه و سبزي هاي مفيد : .... فروت، گرمك، توت فرنگی، انبه، گل كلم، آب گوجه فرنگی، كلم فندقی، كاهو، گل ...
 • 92) 10 بهترین مکمل برای سلامت پروستات - بالا محصولات را در نظر بگیرید
  مصرف مکمل یک راه عالی برای تحت تاثیر مثبت سلامت خود و بهبود زندگی خود را است . .... با عفونت، سرکوب اشتها، پاک کردن خون، و تولید بسیاری از اثرات درمانی مثبت شبدر ... ریشه گزنه است برای درمان بزرگ شدن پروستات مفید، در غیر این صورت به عنوان ... جالب توجه است، حتی اگر آنها قرمز، توت فرنگی و گیلاس حاوی لیکوپن است.
 • 93) تغذیه مادردر دوران شیردهی
  به هر حال مادر شیر ده می تواند با کم کردن مقدار انرژی دریافتی ,وزن خود را کم می کندو شیر کافی نیز تولید می کند. .... تغذیه زیاد از حد مادرنیز در ازدیاد شیر تاثیری ندارد . ... ورزش,سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد ,جریان خون بدن را زیاد تر و قوام عضلات بدن را ... در بعضی از مادران شیرده,با مصرف غذاهایی مانند گوجه فرنگی,توت فرنگی,پیاز ...
 • 94) نمایش خبر - سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران
  5 ژوئن 2016 ... پتاسیم به خنثی کردن اثر سدیم در بدن کمک می نماید. ... این میوه مغذی و پرفایده چربی خوب خون را افزایش داده، فشارخون را پایین می آورد و ... نه تنها پتاسیم و فیبر موجود در توت فرنگی برای قلب مفید است، بلکه ... توت فرنگی، اثرات مثبت بسیاری بر روی مغز می‌گذارد و می‌تواند اثرات نامطلوب پیری بر مغز را کاهش دهد.
 • 95) تاثیر رژیم غذایی بر سلامت جسم وروان وحافظه
  تاثیر رژیم غذایی بر سلامت جسم وروان وحافظه تاثیر غذا و تغذیه بر سلامت جسم ... زمانی که غذاهای مفیدی مانند سبزیجات و میوه جات تازه، غلات کامل، ماهی، .... و: کوبال امین(ویتامین B12 ) برای خون سازی و تشکیل و فعالیت مناسب سلول های عصبی لازم است. ... منابع غذایی آن از قبیل تخم‌مرغ، جگر، گل کلم، قارچ، موز، هندوانه، توت‌فرنگی، بادام ...
 • 96) توت فرنگی و این همه خاصیت! - شهرداری کهریزسنگ
  این میوه مغذی و پرفایده چربی خوب خون را افزایش داده، فشارخون را پایین می آورد و به شما برای ... نه تنها پتاسیم و فیبر موجود در توت فرنگی برای قلب مفید است، بلکه .... مواد قندی است که درادرار کردن تأثیر می گذارد و بخش سبز آن ویتامین«ث» دارد که ...
 • 97) من باردارم چه کنم؟! [آرشیو] - روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و ...
  18 سپتامبر 2012 ... ورزش کردن در حد متوسط و طبیعی برای زنان باردار بسیار مفید است. ... جنین در دوران بارداری به شدت تحت تاثیر محیط پیرامون خود است. ..... موادی که PH خون زن را قلیایی می‌کند: انگور، مرکبات، توت فرنگی، آبلیمو، تمشک، زرشک و ...
 • 98) نکاتی برای پسر دار شدن - نور دیده
  توت فرنگی میوه ای که ترشی خون را از بین برده وخون ومحیط داخلی رحم را قلیایی ... انگور نقش زیادی در قلیایی کردن ترشحات رحم دارد وبه میزان زیادی کروموزومهای ماده را ... البته خود گندم این تاثیر را ندارد و اتفاقا در طب سنتی توصیه می شود که برای ...
 • 99) استان سمنان/این میوه‌ی ضد سرطان را جایگزین استامینوفن کنید
  5 ژانويه 2017 ... وی همچنین ادامه داد: آهن موجود در توت فرنگی ارزش خون‌سازی این میوه را زیاد می‌کند ... این میوه برای سنگ کلیه و نقرس مفید است و به علت دارا بودن ویتامین گروه ... جذب، سریعا جذب خون شده، در تنظیم فعالیت سلول‌های بدن تاثیر کرده و باعث ...
 • 100) افزایش اکسیژن در خون – رسانه دکتر سلامت
  27 ژانويه 2017 ... مقاله ی بسیار جالب و مهم با نام افزایش اکسیژن در خون که برای اولین بار توسط رسانه ... قرمز، کنگر قرمز، کنگر فرنگی، توت فرنگی، آلو، توت سیاه و بلوبری؛ ... که برای سوخت و ساز بدن لازم است نا به سامان می شود و باعث نابودی آن می گردد. ... پونه و زردچوبه را جایگزین نمک کنید چون اکثر گیاهان برای ریه ها مفید است.