چه کسانی بیشتر در معرض خطر آلودگی هوا قرار دارند؟

چه کسانی بیشتر در معرض خطر آلودگی هوا قرار دارند؟
امتیاز بدهید

معضل بزرگی که این روزها مردم شهرهای بزرگ و پر جمعیت را در خطر قرار داده آلودگی هوا میباشد که بسیار خطرناک است.آلوده بودن هوا به دلایل متعددی بستگی دارد که فعالیت کارخانه ها و ماشین ها دو نمونه از این دلایل میباشد.هوای آلوده فقط به یک نفر یا یک عده ربط ندارد ولی امکان دارد برای برخی افراد خطر بیشتری داشته باشد.

دکتر بابک حیدری متخصص بیماری های قلبی و عروقی، گفت: رتبه اول مرگ و میر در ایران مربوط به بیمارهای قلبی و عروقی می شود و حدود ۴۰ الی ۵۰ درصد از مردم کشور دچار بیماری قلبی هستند. همچنین سکته های قلبی، سکته های مغزی، نارسایی قلبی و فشار خون به ترتیب جزو بیماری های شایع قلبی و عروقی در کشور محسوب می شوند و لازم به ذکر است، آمار سکته های قلبی در مقایسه با سکته های مغزی بسیار بیشتر بوده که این آمار در مردان بیشتر گزارش شده است، به عبارتی می توان گفت مردان بیشتر از زنان دچار بیمارهای قلبی می شوند.
فاکتور های خطر متعددی می توانند یک فرد را درگیر بیماری های قلبی و عروقی کنند. قندخون، فشار خون، ژنتیک، اضافه وزن، شیوه زندگی ناسالم و… از جمله مهم ترین فاکتور های خطر تلقی می شوند. علاوه بر این عوامل، با این زندگی ماشینی که مردم ایرانی در پی گرفته اند آمارهای ابتلا به انواع بیماری های قلبی رو به افزایش است.
عضو هیئت مدیره اتروسکلروز (تصلب شرائین) ایران اظهار کرد: دیابت، فشار خون و چاقی جزو ۳ بیماری هستند که با افزایش آمار روزافزون آن مواجه ایم. چرا که مردم کشور شیوه درستی را برای ادامه زندگی خودشان انتخاب نکرده اند. تغذیه نامناسب، استرس های مزمن، اضافه وزن شدید، کم تحرکی، کاهش فعالیت های ورزشی و … همه دست به دست هم می دهند تا یک فرد را مبتلا به انواع بیماری های قلبی و عروقی کنند.
این متخصص، در رابطه با وضعیت بیماران قلبی در هوای آلوده کشور، گفت: آلودگی هوا که اخیرا بسیار درگیر آن هستیم یک تهدید جدی برای جان بیماران قلبی و عروقی است، زیرا بیماران هنگامی که در معرض هوای آلوده قرارمی گیرند دچار کم اکسیژنی می شوند و علاوه بر آن آلودگی هوا می تواند باعث تشدید بیماریشان شود. به همین سبب بسیار به این افراد توصیه می شود به هیچ عنوان در این روز های آلوده از منزل خارج نشوند. همان طور که که می دانیم آلودگی هوا منشاء مختلفی دارد، کارخانه ها، ماشین ها، بنزین های بی کیفیت و… از عوامل اصلی تشدید آلودگی هوا هستند.
هنگامی که میزان سرب، دی اکسیدکربن و منواکسیدکربن موجود در هوا افزایش میابد، در بافت عروقی افراد اختلال ایجاد می شود و علاوه بر مشکلات قلبی می تواند زمینه ساز انواع سرطان ها در افراد جامعه باشد.
به گفته او بیمارانی که دچار نارسایی قلبی هستند، جزو گروه های پرخطر محسوب می شوند و تا حد امکان در معرض هوای آزاد قرار نگیرند و فعالیت های خود را تا حد ممکن کاهش دهند. همچنین زیر نظر پزشک مربوطه داروهای خود را بیشتر مصرف کنند. افراد اکیدا از ورزش کردن در این هوا خودداری کنند.
وی در پاسخ به این سوال که چرا آمار سکته های قلبی در ساعات صبح بیشتر است، گفت : سکته های قلبی در صبح بیشتر مشاهده می شود زیرا این اتفاق مربوط به سیستم عصبی بدن می شود، به عبارتی در برخی از ساعات بخصوص صبح زود تعادل سیستم عصبی به نحوی است که منجربه احتمال تجمع پلاکتی و ایجاد لخته خون می شود، به همین دلیل است که آمار سکته در ساعات صبح بیشتر است.
کلیه افراد جامعه بویژه کودکان، سالمندان، مادران باردار و مبتلایان به بیماری های قلبی و ریوی در معرض خطر آلودگی هوا هستند. آلودگی هوا علاوه بر سیستم قلبی و تنفسی می تواند بر سایر ارگان های بدن نیز اثرات مخربی را به جای گذارد.
در هوای آلوده، میزان اکسیژن در هوا به حدود قابل توجهی کاهش میابد و با کاهش درصد اکسیژن در بدن، قلب فعالتر شده و افراد دچار عوارضی از جمله تپش قلب و افزایش فشار خون می شوند. همچنین کسانی که زمینه فشار خون و دیابت دارند، در هوای ناسالم عروقشان تنگ می شود و ممکن است دچار سکته شوند.از این رو به این افراد توصیه می شود زمانیکه اعلام می شود هوا آلوده است، حتما خارج از محدوده آلودگی باشند و در معرض آلاینده ها قرار نگیرند.
همان طور که می دانیم آلودگی هوا موضوعی نیست که تنها به یک عده از افراد ارتباط داشته باشد، مسئله ای عمومی است و باید مورد توجه همه قرار گیرد.
منبع : سیمرغ

در این مورد بیشتر بخوانید …


مطالب مرتبط از وب

سلب مسئوليت: اطلاعات زير به صورت لحظه ای و بدون دخالت عامل انسانی، از موتورهای جستجو استخراج شده اند، درج در سايت به منزله تاييد محتوای آنها نيست.
 • 1) چه کسانی بیشتر در معرض خطر آلودگی هوا قرار دارند؟ - مجله پزشکی ...
  12 ژانويه 2017 ... معضل بزرگی که این روزها مردم شهرهای بزرگ و پر جمعیت را در خطر قرار داده آلودگی هوا میباشد که بسیار خطرناک است.آلوده بودن هوا به دلایل متعددی ...
 • 2) چه کسانی بیشتر در معرض خطر آلودگی هوا قرار دارند؟
  معضل بزرگی که این روزها مردم شهرهای بزرگ و پر جمعیت را در خطر قرار داده آلودگی هوا میباشد که بسیار خطرناک است.آلوده بودن هوا به دلایل متعددی بستگی دارد که ...
 • 3) چه کسانی بیشتر در معرض خطر آلودگی هوا قرار دارند؟ - بی باک نیوز ...
  12 ژانويه 2017 ... افرادی که دچار اضافه وزن هستند 40 درصد و یا بالاتر، نسبت به افرادی با وزن طبیعی در معرض خطر بیشتری برای جایگزینی مفصل زانو قرار دارند.
 • 4) آلودگی هوا چه افرادی در معرض خطر هستند؟ | | روزنامه پزشکی ایران
  هنگام آلودگی هوا، افراد زودرنج تر، پرخاشگرتر، عصبانی تر و کم تحمل تر می شوند. ... تاثیر آلودگی هوا روی بیمارانی که سابقه اختلال های روانپزشکی دارند بیشتر است، چون امکان تشدید ... مطلب بعدی چه کسانی در معرض ابتلا به بیماری ام اس قرار دارند؟
 • 5) آلودگی هوا - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
  تحلیل‌رفتن لایه اوزون ِ استراتوسفر به خاطر آلودگی هوا، دیرزمانی‌ است که خطری ... دربعضی کشورها تعداد افرادی که در اثر همین عامل جان خود را از دست می‌دهند بیشتر از ... آسیبها بستگی به میزان قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی زیانبار دارد یعنی مدت ...
 • 6) آلودگی هوا و بیماران قلبی و تنفسی
  همچنین افرادی که در معرض ذرات بسیار ریز آلودگی هوا قرار داشته اند، کاهش محسوسی را در ... افرادی که بیماری های قلبی دارند بیشتر در معرض خطر آلاینده منواکسید کربن ...
 • 7) آلودگی هوا و تاثیر آن بر سلامت • آلودگی هوا و کنترل آن • موژ ...
  آلودگی هوا و کنترل آن در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت ... مقدار آلودگي طبيعي در مقايسه با آلودگي مصنوعي خيلي بيشتر و قابل توجه مي‌باشد. .... با اين همه آلودگي هوا براي گياهان خطري جدي محسوب شده و فضاهاي سبز را تهديد به .... است و افرادی که در معرض آلودگی هوا قرار می گیرند، نوار قلبی غیرطبیعی دارند.
 • 8) بیماری قلبی، سکته و ارتباط آن‌ها با آلودگی هوا
  آیا می‌دانستید آلودگی هوا می‌تواند موجب تحریک حملات قلبی، سکته و سایر ... و افرادی که دارای علایم امراض قلبی یا سکته هستند، معمولا در معرض خطر بیشتری قرار دارند. ... شما همچنین ممکن است در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به امراض قلبی و همچنین ...
 • 9) آلودگی هوا چه تاثیراتی روی پوست شما دارد - روزیاتو
  کسانی که برای رفتن به محل کارشان از وسایل نقلیه عمومی استفاده می کنند در مقایسه با ... شخصی خود رفت و آمد می کنند، ۸ برابر بیشتر در معرض آلودگی های هوا قرار دارند. ... از اتوبوس برای رفتن به سر کار هستند در معرض بیشترین خطر قرار دارند.
 • 10) ارتباط آلودگی هوا و بیمارهای قلبی عروقی
  28 مارس 2017 ... بیماری های دیگر مثل سرطان و مشکلات ریوی هم البته بیشتر دیده می شود. ... این اتفاق معمولا در کسانی رخ می دهد که مستعد بیماری قلبی عروقی هستند: مثلا ... بیشتر از دیگران در معرض خطرات قلبی عروقی ناشی از آلودگی هوا قرار دارند.
 • 11) PressTV-آلودگی هوا خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می‌دهد
  2 فوریه 2017 ... در بدن موش‌ها پس از قرار گرفتن در معرض این هوای آلوده یک تغییر ژنتیکی خاص موسوم به ژن «آپو ای 4» (APOE4) روی داد که خطر ابتلا به آلزایمر را ...
 • 12) ده شگفتی طبیعی، در خطر نابودی | همه مطالب | DW | 10.03.2017
  10 مارس 2017 ... ... طبیعی در معرض خطر قرار دارند، چه بر اثر تغییر آب وهوا ، آلودگی هوا و یا هم ... برای همه کسانی که می خواستند خودشان تجربه دیدن این منظره زیبا را از ...
 • 13) دستگاه تصفیه هوا و بیماری خطرناک تنفسی ناشی از آلودگی هوای تهران ...
  11 دسامبر 2016 ... همچنین افرادی که در معرض ذرات بسیار ریز آلودگی هوا قرار داشته اند، کاهش ... افرادی که بیماری های قلبی دارند بیشتر در معرض خطر آلاینده منواکسید ...
 • 14) اداره كل بهداشت و درمان دانشگاه تهران
  آلودگي هوا روي بافت‌هاي بدن، دستگاه تنفسي و قلب و عروق تاثير فراواني دارد. ... دود زندگی می‌کنند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های گوارشی قرار دارند. ... همچنین کسانی که دچار ناراحتی ریوی مزمن به خاطر استعمال سیگار هستند یا دیابت دارند، ...
 • 15) ایرنا - ˈآلودگی هوا ˈعامل مهم خطر ساز سلامت انسان
  19 ژانويه 2013 ... همچنین کسانی که بصورت مزمن و طولانی در معرض آلودگی هوا قرار می ... دیگر عوامل خطری که برای بیماری شان وجود دارد را با شدت بیشتری کنترل کنند.
 • 16) در هوای آلوده به این نکات دقت کنید - آسمونی
  منیزیم به دلیل خاصیتی که در کاهش جذب سرب و کادمیوم در روزهای آلودگی هوا دارد، بسیار .... به دلایلی نسبت به بزرگسالان بیشتر در معرض خطر آلودگی هوا قرار می‌گیرند. .... کسانی که دارای گرفتگی عروق یا نارسایی قلبی می باشند ، از تردد در سطح شهر ...
 • 17) آلودگي هوا و رژيم غذايي مناسب براي اين روزها - بیتوته
  حالا مدت هاست که دیگر آلودگی هوای تهران، حتی در حد هشدارش هم کسی را متعجب نمی ... افرادی که کمبود کلسیم دارند، بیشتر در معرض خطر آلودگی با سرب قرار می گیرند.
 • 18) تاثیر آلودگی هوا بر انسان ها
  27 ژانويه 2016 ... آلودگی هوا چه تأثیری بر اعصاب و روان انسان ها دارد؟ ... چه کسانی بیشتر در معرض خطرند؟ .... خطر سقط جنین در زنان باردار بیشتر در سه ماهه اول بارداری است و این امر نیز به شدت ... همچنین احتمال ناباروری زنان را نیز افزایش می دهد، زنانی كه بیشتر در معرض آلودگی هوا قرار دارند نازایی در آنها بیشتر می شود و یا این كه ...
 • 19) چه کسانی بیشتر در معرض خطر ام اس هستند؟ - برترین ها
  21 آگوست 2016 ... وقتی بدانیم چه چیزهایی خطر ابتلا به این بیماری را بیشتر می‌کند، برای .... محیطی مانند استرس و آلودگی هوا و داشتن سابقه خانوادگی این بیماری است. ... دارند، درصورت مصرف بی‌رویه این مواد غذایی در‌معرض ابتلا به ام‌اس قرار می‌گیرند.
 • 20) زنانی که کمبود کلسیم دارند بیشتر در معرض آلودگی هوا قرار دارند
  27 نوامبر 2010 ... به گفته دکتر ربابه شیخ‌الاسلام، مدیر بهسایت ایران، افرادی که کمبود کلسیم دارند، بیشتر در معرض خطر آلودگی با سرب قرار می‌گیرند.
 • 21) آلودگی هوا | شبکه بهداشت و درمان مبارکه
  18 ژانويه 2017 ... چه کسانی بیشتر در معرض خطر هستند؟ هرچند که همه افراد در معرض خطر آسیب ناشی از تماس با آلاینده های هوا قرار دارند اما برخی گروه ها، در معرض خطر ...
 • 22) مواد آلوده موجود در هوا
  یک عامل مهم دیگر آلودگى هوا در اغلب شهرهاى بزرگ گاز ازن در سطح زمین است. ... این گاز ازن در شرایط ساکن بودن هوا، درخشندگى نور خورشید و آب وهوای گرم بیشتر به وجود میآید. ... جو زمین قرار دارد و اشعه ماوراء بنفش مضر خورشید را جذب میکند اشتباه گرفت. ... خطر مه دودصدمات ریوی ناشی از هوای آلوده به اوزون ، خطری است که هر ٣ نفر از ٥ نفر ...
 • 23) 104-کودکان و آلودگي هوا - Professor Soltanzadeh
  به عنوان مثال کودکان به علت جنب و جوش زياد ذاتي خود نسبت به وزنشان بيشتر از افراد ... بزرگسالاني که در معرض آلودگي هوا قرار مي گيرند ممکن است علائمي چون سرفه ... در معرض خطر دامنه دار شدن بيماري خود در مقايسه با ديگر کودکان قرار دارند.
 • 24) آزبست چیست و چه خطراتی دارد؟ | SBS Your Language
  25 ا کتبر 2016 ... اگر محصولات حاوی آزبست مخدوش شوند الیاف نازک آزبست در هوا منتشر ... قرارگرفتن در محيط آلوده به آزبست و ابتلا به سرطان روده ‌بزرگ و راست‌ روده و دستگاه گوارش وجود دارد. ... رسانی بیشتر به صادر کنندگان، وارد کنندگان و آن دسته از افرادی است ... چه کسانی در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های ناشي از آزبست قرار دارند؟
 • 25) وب دا همدان - اخبار > مصرف بیشتر شیر و لبنیات در ایام آلودگی هوا
  9 جولای 2017 ... مصرف بیشتر شیر و لبنیات در ایام آلودگی هوا ... به گفته وی افرادی که کمبود کلسیم دارند، بیشتر در معرض خطر آلودگی با سرب قرار می‌گیرند. ... بیماری قلبی عروقی مانند کسانی که بیش از 60 سال دارند یا کسانی که سابقه نارسایی ...
 • 26) مرکز تحقیقات پیشگیری و کنترل دخانیات - اخبار > دود دست سوم ...
  دود دسته اول را کسانی دریافت می کنند که خودشان سیگار می کشد و دود دست دوم به آنهایی می رسد که در محیطی قرار دارند که دود سیگار قرار دارد و این دود در آن محیط پخش شده است. ... افراد در معرض دود سیگار 2 برابر بیشتر در معرض ابتلا به آسم هستند ... وی گفت: یکی از مهمترین سمومی که در اثر آلودگی هوا، افراد را در معرض خطر قرار می دهد  ...
 • 27) مقصران اصلی آلودگی هوا چه کسانی هستند؟ - IranWire | گزارش
  به گفته «محراب مرزبان»، مسوول کمیته تحقیقات انجمن جراحان قلب«مبتلایان به نارسایی قلبی در زمان آلودگی هوا، بیش تر از سایرین در معرض خطر قرار دارند.».
 • 28) سوخت‌های فسیلی متهم ردیف اول آلودگی هوا | روزنامه اطلاعات
  13 فوریه 2017 ... روزهایی هم که آسمان به سیاهی می‌زند و آلودگی هوا به مرحله هشدار می‌رسد، تنها ... افراد حساس وکسانی است که بیماری‌های زمینه‌ای دارند، از اینرو کسانی که مبتلا به ... آلودگی هوا کودکان را بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری‌ها قرار می‌دهد، زیرا ...
 • 29) آلودگی هوا موضوعی جهانی با راه‌های مقابله‌ی موقت و فوری - KAYHAN ...
  6 مارس 2017 ... سازمان بهداشت جهانی امیدوار است که بتواند با کاهش آلودگی هوا میزان ... و پز یا گرمایش منزل خود استفاده می‌کنند بیشتر از همه در معرض این خطر قرار دارند. ... سوختن چوب می‌تواند فرد را بیشتر از کسانی که در وسط یک میدان پر ترافیک ...
 • 30) آلودگی هوا - آوای سلامت - وزارت بهداشت
  آلودگی هواخطرات شدیدی را برای انسان به همراه دارد. پس با ما همراه ... در شرایط آلودگی هوا استفاده از ترکیبات آنتی اکسیدان توصیه می شود. .... ۲۸-بهتر است بدانید که کودکان به دلایلی نسبت به بزرگسالان بیشتر در معرض خطر آلودگی هوا قرار می‌گیرند.
 • 31) آلودگی هوا آستانه تحمل افراد را پایین می آورد - خانه روانشناسان و مشاوران ...
  10 جولای 2017 ... دکترای روانشناسی سلامت : آلودگی هوا باعث بیماریهای روحی شده و مشکلات ... سرطان بیشتر در معرض خطر هستند و باید در زمان آلودگی هوا توجه بیشتری به ... سرطان زا هستند مصرف آنها برای افرادی که در معرض آلودگی هوا قرار دارند توصیه ...
 • 32) هو الشافی
  برای کاهش مضرات آلودگی هوا، شیر و لبنیات بیشتری مصرف کنید ... افرادی که کمبود کلسیم دارند، بیشتر در معرض خطر آلودگی با سرب قرار می ... این اتفاق معمولا در افراد مستعد بیماری قلبی عروقی مانند کسانی که بیش از 60 سال دارند یا کسانی که ...
 • 33) مرکز جامع سرطان > >مقالات>سر و کار داشتن با پنبه نسوز (آزبست) و ...
  ارگان‌هاي دولتی می‌توانند اطلاعات بیش‌تری را در مورد سروكار داشتن با پنبۀ نسوز در اختیار ... کارشان، منطقه زندگی‌شان و یا منازلشان در محيط آلوده به پنبۀ نسوز قرار بگیرند. اگر محصولات حاوی پنبۀ نسوز مخدوش شوند الیاف نازک پنبه نسوز در هوا منتشر می‌شود، و ... چه کسانی در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های ناشي از پنبۀ نسوز قرار دارند؟
 • 34) در ایام آلودگی هوا بیشتر شیر و لبنیات مصرف کنید
  9 جولای 2017 ... در ایام آلودگی هوا بیشتر شیر و لبنیات مصرف کنید ... به گفته وی افرادی که کمبود کلسیم دارند، بیشتر در معرض خطر آلودگی با سرب قرار می‌گیرند. ... مستعد بیماری قلبی عروقی مانند کسانی که بیش از 60 سال دارند یا کسانی که ...
 • 35) آلودگی هوا، بهای گران توسعه - کجارو
  14 نوامبر 2016 ... آلودگی هوا مشکلی است که امروزه بیشتر شهرهای بزرگ دنیا با آن مواجه هستند. ... علاوه بر کسانی که جان خود را از دست دادند، بیش از ۱۰۰ هزار تن هم بیمار شدند. ... را برای انسان و ديگر جانداران به خطر اندازد يا به آثار باستانی و اموال، خسارت وارد کند. ... افرادی که مدت زمان زیادی به ناچار در معرض هوای آلوده قرار دارند از جمله ماموران ...
 • 36) زندگی نزدیک ترافیک سنگین 'خطر ابتلای به زوال عقل را افزایش می‌دهد ...
  5 ژانويه 2017 ... نتیجه تحقیاتی که اخیرا انتشار یافته حاکی از آن است که کسانی که در نزدیکی ... و آمد زندگی می‌کنند با خطر بیشتر ابتلای به دمانس (زوال عقل) مواجه هستند. ... این نتیجه‌گیری باعث تشدید نگرانی در مورد آثار آلودگی هوا بر سلامت مردم شده است. ... می‌کنند تا ١٢ درصد بیش از سایرین در معرض ابتلای به دمانس قرار دارند.
 • 37) Asbestos: When Should I Worry? - HealthLinkBC File #32 - Farsi ...
  در. صورت مواجهه با آزبست، بیشتر. در معرض. خطر ب. یماریهای. آن قرار میگیرند. ... چه کسانی در معرض خطر. مواجهه با. آزبست قرار دارند؟ ... در بر دارد که ... الیاف های آن تنها در زمان انتشار در هوا و استنشاق. خطر ... مربوط به کاهش آلودگی آزبست مشورت کنید.
 • 38) شركت پالايش صنعت ::عوامل آلودگی هوا
  گازهای موجود درهوا،هوای آلوده،عوامل آلوده کننده هوا، ... که در مناطق آلوده به دود زندگی می‌کنند ، بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماریهای گوارشی قرار دارند. ... قلبی عروقی مانند کسانی که بیش از ۶۰ سال دارند یا کسانی که سابقه نارسایی قلبی دارند، رخ می‌دهد.
 • 39) هوای سیاه آسمان سفید! - کلینیک آنلاین پزشکی
  در چنین هوای ناسالمی برخی گروه ها بیشتر در خطر هستند. ... و درمانی مسیح دانشوری در مورد افرادی که بیشتر در معرض خطر هستند به موضوع سن اشاره می کند و می گوید: افراد در سنین پایین و خیلی بالا، آسیب پذیری بیشتری نسبت به خطرات آلودگی هوا دارند. ... مثل کسانی که بیماری های مزمن ریوی، قلبی، کبدی دارند یا به دلایل مختلف ...
 • 40) افراد چاق بیشتر در معرض آلودگی هوا هستند - روزنامه جام جم
  بر این اساس نرخ تنفس روزانه کودکان چاق 10 تا 24 درصد بیشتر از کودکانی با ... افراد چاق کلاس 2 کسانی هستند که هر مترمربع از بدن آنها وزنی بین 35 تا 40 کیلوگرم دارد. ... بوده و مردان بیش از زنان در معرض خطر آلودگی ناشی از استنشاق هوا قرار دارند.
 • 41) هوای آلوده خطر جدی برای زنان باردار و نوزادان | - روزنامه هشت صبح
  ... به همه افراد در مرحله حساس زندگی قرار دارند و بیشتر از همه، از هوای آلوده رنج می‌برند. ... که قرار گرفتن زنان باردار در معرض آلودگی هوای شهری در آخرین ماه‌های حاملگی، خطر ...
 • 42) چه کسانی بیشتر در معرض خطر آلودگی هوا قرار دارند؟ - وقت غذای خوبه 🙂
  12 ژانويه 2017 ... معضل بزرگی که این روزها مردم شهرهای بزرگ و پر جمعیت را در خطر قرار داده آلودگی هوا میباشد که بسیار خطرناک است.آلوده بودن هوا به دلایل متعددی ...
 • 43) اداره کل مدیریت بحران
  23 ا کتبر 2013 ... برای کاهش مضرات آلودگی هوا شیر و لبنیات بیشتری مصرف کنید. ... کمبود کلسیم دارند، بیشتر در معرض خطر آلودگی با سرب قرار می ‌گیرند. ... مانند کسانی که بیش از ۶۰ سال دارند یا کسانی که سابقه نارسایی قلبی دارند، رخ می ‌دهد.
 • 44) چه کسانی در معرض پوکی‌استخوان قرار دارند؟ - بیماری - مراقبت - سلامت ...
  19 ا کتبر 2016 ... گاه پوکی‌استخوان در برخی ازخانواده‌ها بیشتر دیده می‌شود، همچنین در ... پس بهتر است تمامی افرادی که در معرض خطر پوکی‌استخوان قرار دارند، قبل از ...
 • 45) مصرف شیر و لبنیات در آلودگی هوا - تبیان
  28 نوامبر 2010 ... برای کاهش مضرات آلودگی هوا، شیر و لبنیات بیشتری مصرف کنید در شرایط ... که کمبود کلسیم دارند، بیشتر در معرض خطر آلودگی با سرب قرار می ‌گیرند. ... که بیش از 60 سال دارند یا کسانی که سابقه نارسایی قلبی دارند، رخ می ‌دهد.
 • 46) آلودگي هوا و رژيم غذايي مناسب براي اين روزهاي شهرمان - باشگاه خبرنگاران
  31 دسامبر 2012 ... اگر چند سال پیش می شنیدیم که هوای تهران در وضعیت هشدار قرار دارد، ... که دیگر آلودگی هوای تهران، حتی در حد هشدارش هم کسی را متعجب نمی کند و این ... افرادی که کمبود کلسیم دارند، بیشتر در معرض خطر آلودگی با سرب قرار می گیرند.
 • 47) تغذیه در آلودگی هوا - پیام زن
  آلودگی هوا روی بافت‌های بدن، دستگاه تنفسی و قلب و عروق تأثیر فراوانی دارد. ... همچنین کسانی که دچار ناراحتی ریوی مزمن – مثلاً به‌دلیل استعمال سیگار - هستند یا ... افرادی که کم‌بود کلسیم دارند بیشتر در معرض خطر آلودگی با سرب قرار می‌گیرند.
 • 48) سازمان جهانی بهداشت: اغلب شهرنشینان جهان در معرض خطر آلودگی هوا هستند
  12 مه 2016 ... ... اغلب شهرنشینان کره زمین با توجه به آلودگی هوا در معرض خطر قرار دارند. ... بهداشت، آلودگی در شهرهای کشورهای فقیر و توسعه نیافته بیشتر است.
 • 49) بیماری های انسدادی مزمن ریه - COPD - بهدار
  25 ژوئن 2015 ... آمفیزم هنگامی رخ می‌دهد که کیسه‌های هوا (آلوئول) در انتهای کوچکترین گذرگاه‌های ... شیوه درمانی مشابه همان کسانی است که مبتلا به انواع شایع‌تر COPD هستند. ... مزمن ندارند، در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به سرطان ریه قرار دارند. .... تشدید بیماری ریشه در نوعی عفونت تنفسی، آلودگی هوا و یا سایر عوامل التهاب دارد.
 • 50) بررسی اثرات آلاینده های مختلف هوا بر سلامت: بهین میتراک
  در این مقاله به بررسی چگونگی اثر آلودگی هوا بر سلامت , بویژه سلامت کودکان ... وجود دارد البته جدا سازیکامل اثرات مونوکسید کربن از سایر آلاینده های هوا کاری بسیار ... برای مثال بچه های مبتلا به آسم در تایوان درمعرض سطوح بالای آلودگی ترافیکی قرار گرفتند . بیشتر علائم تنفسی در بچه هایی مشاهده شد که در معرض مونوکسید کربن ...
 • 51) برای کاهش مضرات آلودگی هوا، شیر و لبنیات بیشتری مصرف کنید ...
  14 نوامبر 2016 ... برای کاهش مضرات آلودگی هوا، شیر و لبنیات بیشتری مصرف کنید ... که کمبود کلسیم دارند، بیشتر در معرض خطر آلودگی با سرب قرار می‌گیرند. ... مانند کسانی که بیش از ۶۰ سال دارند یا کسانی که سابقه نارسایی قلبی دارند، رخ می‌دهد.
 • 52) الودگی هوا خطر مریضی های قلبی را در دیابتی ها بالا میبرد - Persiane.ir
  افرادی که مبتلا به بیماری قند هستند الودگی هوا میتواند موجب بیماری قلبی برای انها شود. ... برای هیچ کسی خوب نیست برای ادم هایی که سالم هستند و بیماری ندارند الودگی هوا مضر ... دکتری به نام دکتر هارت گفته است: هر چه مقدر ذرات ریز بیشتر شود و به ریه ادمها ... افرادی که دیابت دارند اگر در معرض الودگی هوا قرار بگیرند خطر بیماری های  ...
 • 53) راهکارهای پیشگیری از عوارض آلودگی هوا - مای اصفهان
  17 دسامبر 2015 ... آلودگی هوا برای همگان خطر دارد این مطالب آموزشی کمک شایانی به شما برای جلوگیری از ... برای چه افرادی آلودگی هوا بیشتر خطر دارد؟ ... از سایرین در برابر آلودگی هوا آسیب پذیر است بنابراین آنها نباید در معرض آلودگی هوا قرار بگیرند.
 • 54) همه چیز درباره HIV + ایدز - + من(تحلیل روابط متقابل TA)
  19 ژانويه 2014 ... حالا چه باید کرد شما فکر می کنید چه کسی مقصر است دولت ، جامعه، رسانه ها، حوزه، دانشگاه، خانواده ، یا فرد !!! ..... تنفس هوای آلوده خون و غذای آلوده نیز فرد را مبتلا نمیسازد حتی به طور ... گروه‌ های زیر بیشتر در معرض خطر HIV قرار دارند:.
 • 55) اثر آلودگي هوا بردستگاه تنفس
  28 جولای 2015 ... اثر آلودگي هوا بردستگاه تنفس ... هرچند که همه افراد در معرض خطر آسیب ناشی از تماس با آلاینده های هوا قرار دارند اما برخی گروه ها، در معرض خطر بیشتری هستند ... برند و نیز کسانی که دارای آسم هستند، جزو گروه های پرخطر محسوب می شوند.
 • 56) آلودگی هوا و تغذیه - جواد واحدی - معرفی
  نشدن از منزل و رعایت توصیه های تغذیه ای است تا از عوارض و آسیب های آلودگی هوا مصون ... افرادی که کمبود کلسیم دارند بیشتر در معرض خطر آلودگی با سرب قرار می ...
 • 57) تاثیرات آلودگی هوا بربیماران قلبی وریوی | دکتر مهراد فخرالدینی ...
  همچنين كساني كه بصورت مزمن و طولاني در معرض آلودگي هوا قرار مي گيرند، ممكن است ... و ديگر عوامل خطري كه براي بيماري شان وجود دارد را با شدت بيشتري كنترل كنند.
 • 58) خطرات احتمالی محیط کار برای زنان باردار | مادرشو
  25 ا کتبر 2016 ... زنان بارداری که قصد دارند در دوران بارداری همچنان به کار کردن خود ادامه دهند، ... مواد سمی خطرناک می‌تواند در محل کار هر کسی وجود داشته باشد که لازم است زنان ... همچنین در شهرهای شلوغ و آلوده این افراد بیشتر در معرض آلودگی هوا قرار می‌گیرند.
 • 59) یازده مکان که نیاز ضروری به دستگاه تصفیه هوا دارند - آذرآکواجوی
  این گروه بیش از سایرین در معرض آسیب های ناشی از آلودگی هوا قرار دارند. ... کسانی که در آن رفت و آمد دارند همگی در معرض خطرات جدی هستند و دستگاه تصفیه هوا یک نیاز ضروری برای ... با تصفیه کردن هوای این اماکن می توان عمر این اشیاء را بیشتر کرد.
 • 60) راه های جلوگیری از بیماری های قلبی – تنفسی ناشی از آلودگی هوای تهران
  5 ژوئن 2010 ... بیماری های دیگر مثل سرطان و مشکلات ریوی هم البته بیشتر دیده می شود. ... این اتفاق معمولا در کسانی رخ می دهد که مستعد بیماری قلبی عروقی هستند: مثلا ... بیشتر از دیگران در معرض خطرات قلبی عروقی ناشی از آلودگی هوا قرار دارند.
 • 61) تغذیه در آلودگی هوا
  آلودگی هوا روی بافت¬های بدن، دستگاه تنفسی و قلب و عروق تأثیر فراوانی دارد. ... مانند کسانی که بیش از 60 سال دارند یا کسانی که سابقه¬ی نارسایی قلبی دارند، رخ می¬دهد. ... افرادی که کم¬بود کلسیم دارند بیشتر در معرض خطر آلودگی با سرب قرار ...
 • 62) توصیه های بهداشتی در آلودگی هوا - نمناک
  آلودگی هوا و توصیه های بهداشتی در آلودگی هوا و تغذیه در آلودگی هوا,آلودگی هوای تهران و ... کشور آنقدر آلوده شده است که تعداد آمار فوتی ها در روزهای آلوده 20 تا 30 نفر بیشتر از ... هستند برای افرادی که در معرض آلودگی هوای شهرها قرار دارند به هیچ وجه توصیه نمی شوند. ... در تمام آموزه های سنتی نیز از در معرض قرار گرفتن هوای آلوده نهی شده است.
 • 63) «نفس کشیدن» سخت است؛ خیلی سخت - سلامت آنلاین
  13 ژانويه 2016 ... سلامت آنلاین- تنفس در هوای آلوده می‌تواند نه تنها بر جسم بل‌که بر روان ما نیز ... علاوه بر اینها، کسانی که در معرض آلودگی هوا قرار دارند، هنگام رانندگی ... بنابراین وقتی هوا آلوده می‌شود مشکلات روانی زیر نیز بیشتر بروز می‌کند: ... افراد در معرض خطر نقش مهمی در پیشگیری از مشکلات ثانویه ناشی از آلودگی هوا ایفا می‌کند.
 • 64) چه کسانی بیشتر گرمازده می‌شوند؟ - زیست بوم
  19 جولای 2017 ... شهبازی افزود: همچنین کارگرانی که در هوای گرم در حال فعالیت و کار هستند در معرض خطر این نوع گرمازدگی قرار دارند. چه کسانی بیشتر گرمازده می‌شوند ...
 • 65) آلودگی‌های محیطی عامل ۲۵ درصد از سرطان‌ها - مردم نو
  6 ژوئن 2017 ... مسئولان معتقدند تاکنون اقدام‌های بسیاری برای رفع آلودگی هوا انجام ... زمان آلودگی هوا به‌شدت در معرض خطر قرار دارند، از این رو آلودگی هوا به‌طور ... عروقی، دیابت و فشار خون دارند، خیلی بیشتر از دیگران است، می‌گوید: بررسی‌های انجام‌شده حاکی از آن است که آلودگی هوا برای کسانی که بیماری‌های قلبی و مغزی ثابت‌شده دارند، ...
 • 66) بیماری ریه ؛ اثرات آلودگی هوا بر COPD (بیماری انسدادی مزمن ریه) - وب ...
  3 جولای 2017 ... آلودگی هوا در محیط های داخلی و خارجی می تواند خطر COPD را افزایش دهد. ... که در معرض دود سنگین داخلی هستند، دو تا سه برابر بیشتر احتمال دارد که به ... مانند افراد مسن، کودکان و کسانی که دارای مشکلات سلامتی مزمن مثل آسم و ... شواهد رو به رشدی وجود دارد که نشان می دهد قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آلودگی هوا در فضای ...
 • 67) Zepter - هوای تمیز
  تراپی ایر راه حلی مناسب برای آلودگی هوای فضاهای داخلی ارائه داده است و به شما این ... همکاران، مشتری ها و اعضای خانواده مخصوصا کسانی که از آلرژی رنج می برند ... روز به روز بیشتر این آلودگی ها را در خانه ها، جلوی تلویزین، در آشپزخانه، اتاق ... به همین دلیل، EPA کیفیت پایین هوای داخلی را در میان 5 خطر محیطی برای مردم قرار داده است.
 • 68) کسانی که اضافه وزن دارند بیشتر در معرض خطر دیابت قرار دارند ...
  کسانی که اضافه وزن دارند بیشتر در معرض خطر دیابت قرار دارند ... اغلب ما بر این باوریم که فقط کسانی در معرض خطر ابتلا به دیابت هستند که قند و شکر، شکلات و شیرینی زیادی می‌خورند و به ... بهداشت پوست | این آلودگی هوا روی پوست هم اثر دارد؟
 • 69) آلاینده های هوا و تاثیر آن بر سلامت - Win Air - وین ایر
  مواد آلی احتمال سرطان زایی بیشتری دارند و دلیل اصلی ایجاد سرطان ریه هستند. ... کودکان نسبت به بزرگسالان بیشتر در معرض خطر آلودگی هوا قرار می‌گیرند و این به  ...
 • 70) مضرات باد کولر برای کودکان - به اضافه سلامتی
  در حالیکه باد کولر مضراتی دارد شاید بدن بزرگتر‌ها در برابر این تغییر دمای ... خنک ماندن مدت بیشتری از کولر استفاده می‌کنند، در معرض آلودگی بیشتری قرار دارند ... و مخصوصا کودکان بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های مختلف قرار بگیرند. ... بسیاری از کسانی که ساعت‌ها زیر باد کولر می‌مانند نسبت به بقیه بیشتر دچار ...
 • 71) چرا در هوای آلوده باید شیر بخوریم؟ - بلاگ روبان
  2 ژانويه 2016 ... در هوای آلوده شیر و لبنیات بیشتری مصرف کنید! ... همچنین افرادی که کمبود کلسیم دارند، بیشتر در خطر آلودگی با سرب موجود در هوای آلوده قرار می گیرند، ... کمتر در معرض آلودگی با سرب قرار می گیره، پس مصرف بیشتر لبنیات، این ...
 • 72) آلودگی هوا با بدن ما چه می کند - سلامتی
  8 آوريل 2017 ... کلیه ها. مطالعاتی وجود دارد که نتایج آنها نشان می‌دهد هنگامی که آلودگی هوا افزایش می‌یابد، احتمال بروز سنگ کلیه در افراد افزایش می‌یابد. ... چه کسانی بیشترآسیب‌ میبینند. برخی گروه‌های آسیب‌پذیر بیشتر در معرض خطر قرار می‌گیرند.
 • 73) چرا فضاهای داخلی نیاز به تصفیه هوا دارند؟ | به سایت اکتیوتک خوش ...
  9 سپتامبر 2015 ... درجه بالای هوا و رطوبت می تواند سبب افزایش سطح غلظت برخی آلودگی ها شود. ... اهمیت نسبی هر کدوم از منابع به دو عامل میزان نشر آنها وسطح خطر انتشار آنها .... کودکان، افراد مسن و کسانی که مشکلات ریوی، آلرژیک و تنفسی دارند، بیشتر در معرض ... سابقه بیماریهای تنفسی دارند، بیشتر در معرض این آلودگی قرار دارند.
 • 74) مقالات | به سایت اکتیوتک خوش آمدید. - مانا اندیشان فرتاک
  آلودگی هوای برخی از شهرها، از جمله تهران، اهواز و اصفهان بر کسی پوشیده نیست. ... مختلف دارای سیستم دفاعی ضعیف تری هستند، در معرض خطر بیشتری قرار دارند.
 • 75) آلودگی های هوا - مهندسی بهداشت محیط - بلاگفا
  صدمات ناشی از آلودگی هوا در گیاهان را می توان به سه حالت صدمات حاد ، مزمن و اثرات ...... از ميان افراد ،كساني بيشتر در معرض خطر ازن قرار دارند كه بيشتر در هواي آزاد ماه هاي ...
 • 76) علل موثر در بروز سرطان ریه - سبز و سالم
  26 ا کتبر 2016 ... مصرف سیگار هنوز هم مهمترین عامل خطر ابتلا به سرطان ریه محسوب میشود. ... 1 پاکت سیگار کشیده است از نظر خطر ابتلا به سرطان ریه با کسی که به مدت ... به سایر افراد بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان ریه قرار دارند . ... از حد در معرض هوا بسیار آلوده خطری همانند استعمال دخانیات را دارد و می تواند موجب سرطان ریه شود .
 • 77) تاثیر آلودگی هوا بر روی مو - کاشت مو
  17 نوامبر 2016 ... جهت جلوگیری از تاثیر آلودگی هوا بر روی مو باید یک سری نکات را ... در حالی که روستاییان از هوای پاک و عالی استفاده می کنند و لذت می برند، کسانی ... به این دلیل که موی شما بیشتر در تماس با هوا قرار دارد می تواند ... در کل هر چه تماس شما با هوای آلوده بیشتر شود خطر روبرو شدن با مشکلات پوست و مو برای شما بیشتر ...
 • 78) واکنش بدن به آلودگی هوا چگونه است؟
  4 دسامبر 2012 ... هرچند که همه افراد در معرض خطر آسیب ناشی از تماس با آلاینده های هوا قرار دارند اما برخی گروه ها، در معرض خطر بیشتری هستند و واکنش های افراد در برابر ... رنج می برند و نیز کسانی که دارای آسم هستند، جزو گروه های پرخطر محسوب می شوند.
 • 79) همه چیز درباره آلودگی هوا - الو دکتر
  الودگی هوا ، آلودگی هوا ،آلودگی هوای تهران. ... تهران در جهان از نظر آلودگی هوا چه رتبه ای دارد؟ .... افرادی که کمبود کلسیم دارند، بیشتر در معرض خطر آلودگی با سرب قرار ... است واگر نه که خوشا به حال کسانی که فصل سرد را با هوای پاک تجربه می‌کنند. سرما و  ...
 • 80) سازمان حفاظت محیط زیست -اصلی-سازمان حفاظت محیط زیست/ آلودگی ...
  2 آوريل 2016 ... درمورد این که کودکان دقیقا درچه گروه های سنی قراردارند، یک توافق کلی ... هوا، آب، خاک و مانند آن ها مهم ترین منابع زیستی هستند که آلودگی هریک ازآن ها به طور مستقیم برمجموعه زیستمندان روی کره زمین اثر می گذارد. ... تا کسی بگوید اتیسم داری. .... کودکان مبتلا به اوتیسم، بیشتر از سایر کودکان در معرض خطر بالای‌ ...
 • 81) گاز منوکـسید کـربن چست و چرا باید در مورد آن نگران بود؟!
  استنشاق هوای آلوده به گاز منوکسیدکربن مانع از اکسیژن رسانی به بافتهای بدن شده ... و درمانی قرار دارد تا از حداکثر ایمنی کاربران این ساختمانها در مقابل خطرات ناشی از ... در بیشتر موارد گزارش شده از مسمومیت با گاز CO ، افراد قربانی با وجود آگاهی به حال ... با میزان غلظت گاز CO و مدت زمان قرار گرفتن شخص در معرض این گاز سمی دارد.
 • 82) چه کسانی بیشتر به سینوزیت مبتلا می شوند؟
  انسان‌ها چهار جفت حفره سینوسی دارند که از قرار زیر هستند:سینوس پیشانی، سینوس ... زیر هستند، در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به عفونت‌های سینوس‌ها قرار دارند: ورم و ... آب از بطری مشترک با دیگران، دود سیگار و آلودگی هوا به آن‌ها مبتلا می‌شوند.
 • 83) از خانوادهء خود در مقابل خطرات آلودگی هوا حفاظت کنیم
  اهمیت این موضوع خطر آلودگی هوا در فضای بسته را به یکی از پنج عامل اصلی تهدید ... و آسم در کودکانی که در معرض دود قرار دارند بیشتر از دیگر کودکان دیده می شود. .... خطر مرگ از سرطان ریه از طریق رادون برای سیگاری ها خیلی بیشتر از کسانی است که  ...
 • 84) ایدز و خطرات آن - زنان ، ایدز و موضوع همجنسگرایی - باران دریـــــــا
  دختران در سن کمتر و به میزان بیشتری نسبت به پسران در معرض خطر آلودگی به HIV قرار دارندآیا دختران نوجوان و جوان در معرض خطر آلوده شدن قرار دارند؟جوانان یکی از ...
 • 85) آلودگی هوا و رژيم غذايی مناسب برای اين روزها | فارسینا
  حالا مدت هاست که دیگر آلودگی هوای تهران، حتی در حد هشدارش هم کسی را متعجب نمی ... افرادی که کمبود کلسیم دارند، بیشتر در معرض خطر آلودگی با سرب قرار می گیرند.
 • 86) با این رژیم غذایی عوارض آلودگی هوا را کاهش دهید | - ویرلن
  31 دسامبر 2015 ... آلودگی هوا سالیانه بیش از سه میلیون و دویست هزار نفر را می کشد. ... تا با مصرف بیشتر آنها میزان خطر را کاهش دهید. ... ریسک مبتلا شدن به آسم را کاهش می دهد برای کسانی که بیماری عروقی قلب دارند خاصیت پیشگیری کننده دارد . ... افرادی که کمبود کلسیم دارند، بیشتردر معرض خطر آلودگی با سرب قرار می‌گیرند.
 • 87) چگونه بفهمیم ریه های ما مشکل دارد؟ - افکار نیوز - شهرخبر
  4 آگوست 2017 ... قالیباف کنار چه کسانی در مراسم تنفیذ نشست؟ ... از دیگر عواملی که ریه های انسان را در معرض خطر قرار می دهند می توان به عفونت ها و ... و گرد و غبار)، دود سیگار، آلودگی هوا ، آلودگی های فضای کار، و خاک اره اشاره کرد. ... اگر بدون دلیل مشخص با سرفه مداوم مواجه شده یا بیشتر از گذشته سرفه می کنید، به پزشک مراجعه کنید.
 • 88) ماموران پلیس و رفتگران، آسیب پذیرترین افراد در آلودگی هوا/ مرگ مامور ...
  26 دسامبر 2015 ... این در حالیست که بارها در مورد افراد آسیب پذیر و در معرض آلودگی، هشدارهایی ... شناسایی مناطق بیشتر آلوده و افرادی که بیشتر در معرض آلودگی هوا قرار دارند، نمی ... در مورد نقاطی که آلودگی بیشتری دارند و پژوهشی که در مورد کسانی که در ... خطر مضاعف آلودگی هوا برای ماموران پلیس، رانندگان تاکسی و رفتگران شهرداری.
 • 89) کدام شهر هوای آلوده تری دارد؟! - سایت خبری تحلیلی تابناك|اخبار ایران و ...
  8 ا کتبر 2015 ... شاخص AQI شاخصی است که بر پایه آن می توان درجه آلودگی هوای هر شهر را ... هر کدام از گروهها توصیه هایی برای عموم مردم و گروههای در معرض خطر دارند. ... هوایی که AQI آن در این گروه قرار بگیرد, برای گروههای در معرض خطر این پیام را دارد که از فعالیت ... هوایی که ازن بیشتر از 34 و کمتر از 66, دی اکسید نیتروژن بیشتر از ...
 • 90) 90 درصد سرطان‌ها ناشی از عوامل محیطی است - ایسنا
  21 مارس 2015 ... محیط یکی از تاثیرگذارترین عوامل موثر بر سلامتی انسان و خطر بروز ... آن کشور، در معرض عوامل سرطان‌زای موجود در محیط زندگی جدید قرار می‌گیرند که تاییدی بر آثار محیط است. به عبارتی گر چه در رشد سرطان در بدن تغییرات ژنتیکی نقش دارند ... اینکه مصونیت بدنشان پایین است بیشتر در معرض آلودگی هوا هستند.
 • 91) بحران در یک قدمی ما است | نشریه درمان یاب
  از جمله افرادی است که موضع نسبتاشدیدی در خصوص مسئله آلودگی هوا دارد. ... بیشتری قائل شویم و با مرور تجربه کشورهای دیگر راجع به کنترل آلودگی هوا، توانایی .... به طور کلی افرادی که در هر شغلی که در فضای باز انجام می شود در معرض خطر قرار دارند.
 • 92) شرکت تولیدی صنعتی شکن | آلودگی هوا
  تحلیل‌رفتن لایه اوزون ِ استراتوسفر به خاطر آلودگی هوا، دیرزمانی‌ است که خطری ... دربعضی کشورها تعداد افرادی که در اثر همین عامل جان خود را از دست می‌دهند بیشتر از ... آسیبها بستگی به میزان قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی زیانبار دارد یعنی مدت ...
 • 93) فرار از هوای غبارآلود فضای مجازی/ چه گروه هایی در معرض خطر هستند ...
  فرار از هوای غبارآلود فضای مجازی/ چه گروه هایی در معرض خطر هستند؟ ... بسیاری از آلودگی هوا و هشدار به گروه های در معرض آسیب شنیده ایم، غبار و آلودگی دیگر با ... می کند، در این گزارش خواهیم گفت چه کسانی بیشتر در معرض آسیب هستند، اهم دروغ های ... ها دسترسی باز دارند و به راحتی در معرض خطر هکرها و سرقت اطلاعات قرار می گیرند و به ...
 • 94) کم کردن آسیب های ناشی از آلودگی هوا - آکاایران
  20 ژانويه 2016 ... چه کسانی بیشتر در معرض خطر هستند؟ ... به طور کلی هر شغلی که در فضای باز انجام می شود در معرض خطر قرار دارد. .... ما با مصرف میزان بیشتر آنتی اکسیدان ها در شرایط خاص مثل آلودگی هوا می توانیم بدن خودمان را از این آسیب ها محافظت ...
 • 95) آلودگی هوا - معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ارتش
  آلودگی هواخطرات شدیدی را برای انسان به همراه دارد. پس با ما همراه ... در شرایط آلودگی هوا استفاده از ترکیبات آنتی اکسیدان توصیه می شود. .... 28-بهتر است بدانید که کودکان به دلایلی نسبت به بزرگسالان بیشتر در معرض خطر آلودگی هوا قرار می‌گیرند.
 • 96) آلوده می کنم پس هستم مشکل آلودگی هوا در افغانستان - Goethe-Institut
  شاید کسانی که افغانستان را از بیرون نظاره می کنند، بیندیشند که چالش های محیطی ... سناتورهای افغان از وی پرسیدند که چرا هر روز گرد و غبار و آلودگی هوا بیشتر می شود، .... می شنیدند که دین شان در معرض خطر قرار گرفته است و به کمک مؤمنان نیاز دارد .
 • 97) تنفس در هوای آلوده - روزنامه دنیای اقتصاد
  17 نوامبر 2016 ... در سال‌های اخیر، همزمان با سرد شدن هوا، آلودگی هوا در برخی از روزها، آن‌قدر شدید ... مواجه هستند، بیشتر در معرض آسیب‌های آلاینده‌ها، به‌ویژه سرب قرار می‌گیرند. .... حضور دارند ، وجود آلودگی در هوای خانه می تواند سلامت افراد خانه را به خطر بیندازد.
 • 98) BMW پیش بینی می کند که خودروها در ۵ سال آینده این گونه خواهند بود ...
  در واقع یکی از عوامل افزایش این خطر آلودگی هوا در نزدیکی این مکان های شلوغ است. ... نداده اند ۱۲ درصد بیشتر از سایرین در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند.
 • 99) برونشیت: علائم، روش های جلوگیری و درمان - مردمان
  افراد سیگاری و افراد مبتلا به بیماری ای قلبی و ریوی نیز بیشتر در خطر ابتلا به آن هستند، همچنین افرادیکه در معرض بخارهای شیمیایی یا آلودگی شدید هوا قرار دارند.
 • 100) احتمال آلوده شدن چه کسانی به سل بیشتر است - ایران سلامت
  چه کسي در معرض خطر ابتلا به بيماري است هر فردي ممکن ... اين‌ ميكروب‌ در هوا از فردي‌ به‌ فرد ديگر منتقل‌ مي‌شود. گاوها نيز ... هر کسی ممکن است به سل مبتلا گردد، هر چند گروهی از افراد در خطر بیشتر ابتلا به بیماری سل فعال قرار دارند.