کاهش وزن ناگهانی چیست و چه علتی دارد؟

کاهش وزن ناگهانی چیست و چه علتی دارد؟
امتیاز بدهید

موضوعی که افراد چاق با وزن زیاد درگیر آن هستند موضوع کاهش وزن میباشد که کار آسانی نیست و همت بالایی میخواهد.زمانی که به فکر کاهش وزن می افتیم باید این را هم در نظر بگیریم که این کاهش وزن اصولی باشد و روندش خیلی طبیعی و بدون مضرات پیش برود.از کاهش وزن ناگهانی چه میدانید؟چه علتی دارد؟

کاهش وزن غیر قابل توضیح می تواند نشانه ای از مشکل تیروئید باشد. پرکاری تیروئید که به نام بیماری گریوز نیز شناخته می شود یک نوع بیماری خود ایمنی است که انتشار مقادیر بیش از اندازه از هورمون تیروئید توسط غده تیروئید را موجب می شود.

هنگامی که کلمه سوء تغذیه را می شنوید، احتمالا بیشتر تصویر کودکانی رنجور و گرسنه در کشورهای در حال توسعه در ذهن شما نقش می بندد. با این وجود، سوء تغذیه یا عدم دریافت مواد مغذی مناسب به مقدار مناسب در هر نقطه از جهان وجود دارد و می تواند هر فردی در هر سنی را تحت تاثیر قرار دهد. در حقیقت، نزدیک به ۵۰ درصد از بیماران بستری در بیمارستان های سراسر جهان به خوبی تغذیه نمی شوند یا در معرض خطر سوء تغذیه قرار دارند.

به نقل از “ریدرز دایجست”، بستری شدن در بیمارستان می تواند به سوء تغذیه منجر شود زیرا در شرایطی که بیماران از مراقبت درمانی بهره می برند، ممکن است به میزان درست و کافی مواد مغذی برای یک زندگی سالم دریافت نکنند. اگر سوء تغذیه در طولانی مدت ادامه داشته باشد، این شرایط می تواند تاثیر قابل توجهی بر سلامت فرد داشته باشد و به کاهش وزن بدون دلیل منجر شود.
در شرایطی که افراد مسن در معرض خطر بیشتری به واسطه مصرف دارو یا کاهش اشتهای ناشی از افزایش سن قرار دارند، یک رژیم غذایی نامتعادل می تواند به شکل گیری سوء تغذیه در افراد جوان و احتمالا سالم نیز منجر شود. بهترین روش برای درمان سوء تغذیه پیشگیری از آن پیش از جدی شدن شرایط است. بر همین اساس، باید نسبت به مصرف وعده های غذایی متعادل حاوی میزان کافی از پروتئین، چربی، و کربوهیدارت ها اطمینان حاصل شود. اگر در بیمارستان بستری شده اید، توجه ویژه ای به مواد مغذی داشته باشید و در این زمینه با پزشک خود صحبت کنید تا از تغذیه مناسب حین حضور و پس از ترک بیمارستان اطمینان حاصل شود.
در ادامه با برخی دلایل که کاهش غیر قابل توضیح وزن می تواند نشانه ای از یک مشکل جدی باشد بیشتر آشنا می شویم.
از دست دادن عضلات (کم ماهیچگی)
پژوهش ها نشان داده اند که نادیده گرفتن سلامت عضله یکی از دلایل اصلی زوال توده عضلانی با افزایش سن است. اصطلاح فنی که برای این شرایط به کار می رود «سارکوپنیا» یا کم ماهیچگی است که می تواند از اوایل دهه چهارم زندگی فرد آغاز شود و به کاهش وزن غیر قابل توضیح و کاهش قدرت، انرژی و تحرک وی منجر شود.
در شرایطی که تغییرات هورمونی می توانند بر روند ساخت و ذخیره عضله با افزایش سن تاثیرگذار باشند، بیشتر موارد کم ماهیچگی با تغذیه نامناسب و کم تحرکی پیوند خورده اند. یکی از بهترین گزینه ها برای پیشگیری از تحلیل رفتن ماهیچه ها و کاهش وزن مرتبط با آن افزودن پروتئین و ویتامین D بیشتر به رژیم غذایی است. افراد مسن به پروتئین بیشتری برای عضله سازی نیاز دارند زیرا بدن با افزایش سن از کارایی کمتری در پردازش پروتئین برخوردار می شود. همچنین، افزودن تمرینات کار با وزنه به برنامه ورزشی ایده خوبی محسوب می شود.
سرطان
به طور کلی، سرطان می تواند موجب کاهش وزن شود، اما انواع مختلفی از سرطان مانند ریه، لوزالمعده، مجاری صفراوی و روده بزرگ وجود دارند که در زمینه کاهش وزن غیر قابل توضیح شناخته شده‌تر هستند. عملکرد غیر طبیعی سلول های سرطانی می تواند شرایط را از کنترل خارج کرده، سوخت و ساز را تسریع کند، و با استفاده از منابع موجود تمام بدن را فرسوده سازد که این شرایط به کاهش وزن منجر می شود.
درمان سرطان نیز می تواند به کاهش وزن منجر شود. پرتو درمانی و شیمی درمانی اغلب به کم اشتهایی منجر می شوند و می توانند موجب شکل گیری عوارض جانبی مانند تهوع، استفراغ، و دردهای دهان شوند که تمایل بیمار به غذا خوردن را کاهش می دهند.
پرکاری تیروئید
کاهش وزن غیر قابل توضیح می تواند نشانه ای از مشکل تیروئید باشد. پرکاری تیروئید که به نام بیماری گریوز نیز شناخته می شود یک نوع بیماری خود ایمنی است که انتشار مقادیر بیش از اندازه از هورمون تیروئید توسط غده تیروئید را موجب می شود. این شرایط سوخت و ساز را تسریع می کند و کار را به جایی می رساند که بدن کالری بیشتری نسبت به آن چه می تواند مصرف کند، می سوزاند.
از جمله دلایل پر کاری تیروئید می توان به تیروئیدیت هاشیموتو، مصرف برخی داروهای مشخص مانند لیتیوم، پرتو درمانی گردن، عمل جراحی تیروئید، بارداری، و کمبود ید اشاره کرد. بررسی سلامت تیروئید از طریق آزمایش خون امکان پذیر است.
اچ‌آی‌وی و ایدز
سندرم نقص ایمنی اکتسابی که به نام ایدز نیز شناخته می شود، یک بیماری مزمن و بالقوه تهدیدکننده جان انسان است که به واسطه ویروس نقص ایمنی انسانی (اچ‌آی‌وی) شکل می گیرد. اچ‌آی‌وی می تواند جذب مواد مغذی را برای بدن دشوار سازد که به سوء تغذیه منجر می شود و می تواند اشتها را کاهش دهد. در شرایطی که هنوز درمانی برای اچ‌آی‌وی یا ایدز کشف نشده است، برخی داروها می تواند به طور قابل توجهی پیشرفت بیماری را کند کنند و به فرد مبتلا اجازه دهند یک زندگی عادی داشته باشد.
بیماری زخم گوارشی
زخم های گوارشی یا پپتیک در پوشش داخلی معده و همچنین بخش بالایی روده کوچک ایجاد می شوند. این زخم ها موجب شکل گیری درد و افزایش تولید اسید می شوند که به رفلاکس منجر می شود. از آنجایی که نشانه اصلی زخم های گوارشی درد در ناحیه معده است، اغلب به کاهش اشتها منجر می شوند. اصلاحات در سبک زندگی به همراه مصرف دارو بهترین روش برای درمان این بیماری و کاهش وزن مرتبط با آن است.
افسردگی
افسردگی یک اختلال خلقی است که به یک احساس مداوم غم و از دست دادن علاقه به بیشتر چیزها – حتی گزینه هایی که فرد تا پیش از این از آنها لذت می برده است – منجر می شود. در شرایطی که افزایش وزن یکی از نشانه های ابتلا به افسردگی می تواند باشد، کاهش وزن نیز از نشانه های آن است. یکی از عوارض جانبی افسردگی کم اشتهایی است که به طور طبیعی منجر به کاهش وزن فرد مبتلا می شود. با مراجعه به پزشک می توانید بهترین روش درمانی را برای مقابله با افسردگی و کاهش وزن مرتبط با آن پیدا کنید.
نارسایی احتقانی قلب
این بیماری مرگبار زمانی رخ می دهد که قلب قادر به پمپاژ خون و اکسیژن کافی نیست. یکی از نشانگرهای مهم این بیماری یا وخیم‌تر شدن شرایط قلب، کاهش وزن سریع و غیر قابل توضیح است (از دست دادن حداقل ۷٫۵ درصد از وزن عادی بدن طی شش ماه) که به نام کاشکسی قلبی شناخته می شود.
از آنجایی که روده همانند اندام های دیگر بدن به جریان خون مناسب نیاز دارد، پژوهشگران بر این باورند که کاهش جریان خون می تواند عامل نشانه های مشکلات گوارشی و کاهش وزن مرتبط با نارسایی قلبی باشد. اگر خود شما یا فردی دیگر کاهش وزن سریع به همراه تنگی نفس، سرفه مزمن، خستگی، و تهوع را تجربه می کند، بلافاصله به پزشک مراجعه کرده تا احتمال نارسایی احتقانی قلبی بررسی شود.
دیابت
ما اغلب دیابت را با افزایش وزن و چاقی مرتبط می دانیم، اما کاهش وزن می تواند یکی از نشانه های شگفت آور ابتلا به دیابت باشد. زمانی که بدن دیگر قادر به تولید انسولین کافی نیست، گلوکز در جریان خون شکل نمی گیرد تا به عنوان انرژی استفاده شود. هنگامی که نارسایی انسولین وجود دارد، بدن سوزاندن چربی و عضله را برای کسب انرژی آغاز می کند که این شرایط به کاهش وزن بدن منجر می شود.
اعتیاد به الکل
الکل می تواند به شکل گیری نفخ منجر شود و اعتیاد به الکل می تواند کاهش چشمگیر وزن را به همراه داشته باشد. این شرایط به واسطه احساس پری افزایش یافته و سیری زودهنگام شکل می گیرد. افزون بر این، اعتیاد به الکل می تواند به شکل گیری بیماری زخم گوارشی منجر شود که این شرایط نیز کاهش وزن را موجب می شود.
منبع : وکیل ملت

در این مورد بیشتر بخوانید …


مطالب مرتبط از وب

سلب مسئوليت: اطلاعات زير به صورت لحظه ای و بدون دخالت عامل انسانی، از موتورهای جستجو استخراج شده اند، درج در سايت به منزله تاييد محتوای آنها نيست.
 • 1) دلایل لاغری ناگهانی - تبیان
  26 آگوست 2014 ... تصور همه‌ی ما این است که وزن بدنمان ارتباط مستقیمی با غذاهایی دارد که مصرف می‌کنیم. ... این دو مشکل از عوامل اصلی کاهش وزن ناگهانی است که باید خیلی زود مورد درمان قرار بگیرد به خاطر ... پزشک می‌تواند با انجام بررسی‌های لازم و مشاهده‌ی علائم بدنتان علت را کشف و درمان کند. ... انورکسیا (بی اشتهایی عصبی) چیست؟
 • 2) دلایل کاهش ناگهانی وزن که مشکلاتی جدی را در سلامت افراد به وجود می ...
  ضعیف شدن ماهیچه ها یا sarcopenia چیست؟ ... دلایلی که ممکن است باعث کاهش ناگهانی و چشمگیر وزن شما شوند، عبارتند از: ... اگرچه تغییراتی در وضعیت هورمون ها می تواند این عارضه را سبب شود اما علت اصلی آن تغذیه نامناسب است. ... سرطان یکی از دلایل عمومی کاهش ناگهانی وزن است اما انواع و اقسام گوناگونی از سرطان وجود دارد که از جمله آنها  ...
 • 3) کاهش وزن ناگهانی چیست و چه علتی دارد؟ - بی باک نیـــوز
  12 ژانويه 2017 ... کاهش وزن ناگهانی چیست و چه علتی دارد؟ - موضوعی که افراد چاق با وزن زیاد درگیر آن هستند موض-کاهش-ناگهانی-چیست-علتی.
 • 4) کاهش وزن ناگهانی | مجله پزشکی دکتر سلام
  کاهش وزن ناگهانی چیست و چه علتی دارد؟ ... موضوعی که افراد چاق با وزن زیاد درگیر آن هستند موضوع کاهش وزن میباشد که کار آسانی ... از کاهش وزن ناگهانی چه میدانید؟
 • 5) هشدارهايي در مورد کاهش وزن يا ضعف قواي جسماني - women
  جام جم = دوشنبه 19 آذرماه 86. عده کثيري از مردم در صدد کاهش وزن خود هستند با وجود تاکيدي که بر روي کاهش اضافه وزن صورت مي گيرد بايد دانست که کاهش وزن بيش از حد ...
 • 6) کاهش وزن تعریف و دلایل - پزشکی - علم را با لذت بیاموزید 020
  10 ژوئن 2016 ... كاهش وزن ناخواسته و قابل ملاحظه در فردي كه قبلاً سالم بوده اغلب نشانه بيماري زمينه ... به آن آگاهي ندارد، بنابراين اندازه گيري وزن در مطب پزشك اهميت زيادي دارد. ... 3-از دست دادن كالري: به عنوان مثال به علت استفراغ، اسهال، دفع گلوكز در ...
 • 7) کاهش وزن (Weight loss) - فوق تخصص گوارش
  27 ا کتبر 2014 ... 1 بررسی; 2 علت ها و دلایل; 3 علل دیگر; 4 مراقبت های پرستاری; 5 نکاتی ... دیابت شیرین: کاهش وزن علی رغم افزایش اشتها وجود دارد. ... التهاب معده و روده: سوءجذب و کم آبی باعث کاهش ناگهانی وزن در عفونت های حاد ... آندوسکوپ چیست؟
 • 8) علت چاقی سریع و یکدفعه ای چیست ؟ - تالاب
  ... گریبانند این مساله یك شبه روی نمی دهد و عوامل زیر در به وجود آمدن آن دخیل هستند علت چ. ... افراد زیادی در هنگام مراجعه به کلینیک‌های کاهش وزن بیان می‌کنند که در ماه‌های اخیر بدون آن ... بدن شما زمانی عملكرد مناسبی دارد كه به میزان كافی استراحت كند. ... از قبیل افسردگی، اختلالات رفتاری، حملات ناگهانی میگرن، فشار خون و دیابت تجویز می ...
 • 9) دلایل لاغری ناگهانی | لاغری ناگهانی بی اهمیت نیست. اگر فردی - قطره
  29 آگوست 2014 ... در این مطلب عواملی که باعث لاغری بی دلیل و ناگهانی می شود را ارائه می دهیم. ... از چاقی و اضافه وزن بی نهایت وحشت دارد و در نتیجه مصرف مواد غذایی را کاهش می دهند و لاغر ... دلایل «شب ادراری» چیست + راهکارهای درمانی ... علت بدخطی نابغه ها ...
 • 10) ۱۱ علت غیرمنتظره که باعث افزایش وزن می شوند | ایران ام دی
  برای چاق شدن و اضافه وزن دلایل زیادی وجود دارد. ساده ترین و رایج ... اگر بیشتر از یک هفته است که استرویید مصرف می کنید، نباید آن را ناگهانی قطع نمایید. در غیر این ... آن خواهد بود. درمان کم کاری تیرویید با دارو تا حد زیادی سبب کاهش وزن خواهد شد.
 • 11) علت بی دلیل وزن کم کردن چیست؟ - الو دکتر
  علت بی دلیل وزن کم کردن چیست؟ ... پزشکان در مواجهه با فردی که از کاهش وزن غیر قابل توضیح خود شکایت دارد، به طور معمول بررسی شرایط معده و روده ها را برای آگاهی از ...
 • 12) آیا کاهش وزن شما غیر عمدی است؟ | مه شو
  6 سپتامبر 2013 ... ۲- کاهش مقدار وزن به قد که به علت کمبود انرژی، کاهش عضلات و چربی بدن است. اضافه کردن وزن برای فردی که کمبود وزن دارد بسیار مشکل استاین کمبود وزن می تواند به ... کاهش وزن غیرعمدی چیست؟ ... آیا کاهش وزن شما ناگهانی رخ داد؟
 • 13) علت لاغری برخی افراد در عین پرخوری چیست؟ - ایران ناز
  علت لاغری برخی افراد در عین پرخوری چیست؟ ... را به دنبال دارد، اما در صورتی که این لاغری، بیش از حد نباشد و فرد را دچار مشکلات ... آیا این موضوع علت خاصی دارد؟
 • 14) بی اشتهایی عصبی چیست؟ - عصر ایران
  بی اشتهایی عصبی چیست؟ ... همچنین این احتمال وجود دارد که آنها سعی در کاهش وزن خود با انجام ورزش و فعالیت شدید ... علت اصلی بی‌اشتهایی عصبی، ناشناخته است. ... ممکن است مرگ به طور ناگهانی رخ دهد، حتی وقتی که فرد خیلی هم کاهش وزن نداشته باشد .
 • 15) دلائل کاهش وزن ناگهانی در سگها
  20 آگوست 2014 ... کاهش وزن ناگهانی در سگها معمولا نشانگر وجود یک بیماری جدی است و باید به دامپزشک گزا. ... دیابت قرار دارند ولی این بیماری به صورت ژنتیکی نیز وجود دارد . ... سگهای باردار در مرحله اول حاملگی به علت داشتن حالت تهوع از خوردن غذا ...
 • 16) علت بی دلیل وزن کم کردن چیست؟ - الودکتر - شهرخبر
  11 آوريل 2017 ... کاهش وزن یکی از نشانه های شایع پرکاری تیروئید است. ... که آنزیم هایی برای کمک به گوارش غذا ترشح می کند، می تواند به کاهش وزن ناگهانی منجر شود. ... می سازد زیرا توانایی جذب آن را ندارید و این شرایط افزایش تشنگی را به همراه دارد.
 • 17) هفت نشانه ای که نباید نادیده بگیرید - راستینه - سایت پزشکی و مجله ...
  کاهش وزن بدون هیچ تلاشی ممکن است مانند رویا باشد اما در صورتیکه بوقوع بپیوندد می تواند ... بنظر می رسد تب در مبارزه با عفونت نقشی کلیدی دارد. ... تنگی نفسی که به علت آبریزش بینی یا فعالیت بدنی بالا نباشد می تواند نشانه یک ... تغییرات ناگهانی اخلاق یا عادات مانند عصبانی شدن ناگهانی. .... لکه های چشمی نشان دهنده چیست؟
 • 18) علت و درمان کاهش یا افت ناگهانی فشار خون - فشار خون
  علت و درمان کاهش یا افت ناگهانی فشار خون ... اما اگر فشارخون به طور ناگهانی پایین بیاید علایمی دارد و اگر فشارخون پایین، عادی نباشد یعنی فرد فشارخون معمولی اش ...
 • 19) دیابت - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
  همچنین دیابت با افزایش ریسک بیماری‌های قلبی عروقی ارتباط مستقیمی دارد؛ لذا .... مقاومت به انسولین ممکن است با کاهش وزن و درمان دارویی کمتر شود ولی به ندرت به حد ... به علت این جهش مقادیر بالاتری از گلوکز لازم است تا منجر به ترشح انسولین حد ... در کودکان دچار دیابت نوع یک علایم معمولاً ناگهانی بارز می‌شوند، این افراد معمولاً قبلاً  ...
 • 20) زخم معده و انگل روده علت کاهش وزن ناگهانی - سلامتی
  28 مه 2017 ... علت زخم چیست؟ عفونت با باکتری ... آلودگی به انگل روده یک علت شایع دیگر کاهش وزن ناگهانی است. ... علاوه بر کاهش وزن و افزایش اشتها، علائم دیگر شامل درد شکم، اسهال، خارش مقعد، فقدان انرژی، و کمبودهای تغذیه ای را به همراه دارد.
 • 21) چرا بی‌اشتها می‌شوید؟ - شفاف
  8 ا کتبر 2012 ... از دست دادن اشتها دلایل زیادی دارد؛ زمانی که کسی بی‌اشتها می‌شود و لب به غذا ... شدن، کسالت یا بی‌حالی، تپش قلب، خستگی مفرط و کاهش وزن بدون دلیل. ... میزان ادرار، دل دردهای شدید، سرگیجه‌های شدید یا از دست دادن تعادل ناگهانی؛ اگر با ...
 • 22) بیماری‌های خاموش
  نشانه‌های فشار خون بالا چیست؟ ... این مطلب به فرد مبتلا و نوع دیابت بستگی دارد. ... با تابلوی افزایش تشنگی و آشامیدن آب به همراه افزایش دفع ادرار، خستگی، ضعف، ‌کاهش وزن و تاری دید خود را نشان بدهند. ..... برزو ســــردرد ناگهانی بدون علت مشخص
 • 23) علت لاغری برخی افراد در عین پرخوری چیست؟ - باشگاه خبرنگاران
  8 آگوست 2016 ... علت لاغری برخی افراد در عین پرخوری چیست؟ ... سیستم ایمنی بدن، تخریب پروتئین ها و لاغری مفرط را در پی دارد. دیابت نوع 1. عزیزی دیابت نوع یک را عامل دیگری برای کاهش وزن دانست و گفت: دیابت نوع 1 ازعوامل کاهش وزن ناگهانی ...
 • 24) لاغری در کودکان نوپا - دانشنامه فرزند
  لاغری بعضی از کودکان به علت آن است که اشتهای آن ها در نتیجه اصرار و تشویق بیش از ... هشدار: اگر فرزندتان به طور ناگهانی و یا حتی آهسته وزنش را از دست می دهد و لاغر می ... فرزند شما هنوز هم نیاز دارد که مقدار وعده های غذایی زیاد اما کم حجم داشته باشد تا ...
 • 25) علل لاغری - ویستا
  16 ژوئن 2007 ... علل لاغری الف) فشارهای درونی، استرسها و افسردگیها ب) ثانویه به بیماریهایی ازقبیل : هیپرتیروئیدیسم ... لاغری یك مكانیسم مزمن است و مثل هر پروسهٔ مزمن دیگری نیاز به زمان دارد. ... دلیل لاغری چیست؟ ..... آینده قیمت مسکن پس از جهش ناگهانی قیمت آهن · هشدار درباره ناامنی پیام رسان‌های موبایلی · ببر سفید و خرس سیاه ...
 • 26) درد معده نشانه چيست ؟ و راه درمان آن - نیک صالحی
  درد شکم ناگهاني و شديد است . خونريزي مقعد يا کاهش وزن وجود دارد . اسهال و درد ش. ... درمان درد معده براي تشخيص علت هر درد شديد و تند شکم نزد پزشک برويد . چون علت اين ...
 • 27) عرق سرد نشانه چیست؟ - برترین ها
  عریق شبانه یا عرق سرد اشاره به عرق کردن ناگهانی که در اثر گرما یا فعالیت نباشد ... به عرق سرد ( تعریق ) می گویند عرق سرد معمولاً به علت واکنش بدن به استرس رخ دهد . ... کاهش قند خون در بیماران دیابتی و همچنین در افرادی که سوء تغذیه دارند و به اندازه ... آب بدن و علائم وجود دارد که عبارت از پوست رنگ پریده، سرگیجه و عرق سرد می باشد.
 • 28) علامت های هشدار دهنده درد معده - صابرنیوز
  علایمی نظیر وجود خون در مدفوع، کاهش ناگهانی وزن و تغییرات مداوم در اجابت مزاج را جدی بگیرید. ... یا همراه بودن آن با تب به پزشک مراجعه کنید زیرا احتمال عفونت حاد وجود دارد. ..... از درد معده بیدار شده و حتما باید چیزی بخورم تا درد ان خوب شود علت ان چیست  ...
 • 29) درد قفسه‌سينه علامت چيست؟ :: - بيمارستان امام خميني الشتر
  هنگام برخورد با فردي كه درد قفسه سينه دارد، چه كار بايد كرد؟ 1آرامش و ... روش و سبك زندگي تان را تغيير دهيد، مانند كاهش وزن اضافي، ورزش كردن، رژيم غذايي سالم.
 • 30) علت كم شدن ناگهانی شيرمادر - نی نی بان
  1 آگوست 2017 ... محدودیت دریافت انرژی نظیر آنچه در سوءتغذیه و یا رژیم‌های غذایی کاهش وزن دیده می‌شود در مقدار تولید شیر تأثیر منفی دارد. چنانچه مقدار انرژی دریافتی ...
 • 31) علل خستگي و ضعف عمومی – سایت پزشکان بدون مرز
  راه حل: در صورت اضافه وزن، وزن خود را کم کنید، سیگار را ترک کنید. ... راه حل: درمان آنمی به علت ایجاد کننده آن بستگی دارد. .... همچنين‌ يك‌ علت‌ايجاد خستگي‌ واكنش‌هاي‌ افسردگي‌است‌ كه‌ با ضعف‌، بي‌اشتهايي‌، كاهش‌وزن‌، ... سندرم خستگي مزمن(CFS) چيست؟
 • 32) ۱۰ علت پایین بودن پلاکت خون چیست؟ - دکتر محمد حسین نجفی
  12 فوریه 2017 ... تجربه خونریزی شدید، ناگهانی و کنترل نشده از بینی، لثه و دیگر نقاط بدن ... با این حال، در اغلب موارد پایین بودن پلاکت خون با توجه به کاهش نفوذ ... با این حال اعتقاد بر این است که هپارین با وزن مولکولی کم، کمتر حالت ایمنی دارد و ...
 • 33) ۱۲ دلیل اصلی خارش بدن و راه های درمان طبیعی آن ها - مجله کسب و کار بازده
  خارش بدن می‌تواند از یک مور مور شدن خفیف تا خارش شدید ناگهانی متفاوت باشد. ... بازاریابی دیجیتالی چیست ؟ .... ممکن است برای آرام شدن مدام وسوسه شوید و قسمتی که خارش دارد را بخارانید. ..... این نوع خاریدن معمولا با زردی پوست، خستگی، کاهش وزن، درد شکم، و عفونت‌های مکرر ... توده سفت زیر پوست :علت ها، علائم و راه های درمان توده س …
 • 34) علل خستگی و بیحالی - بیماری ام اس .سرطان. .انمی یا کم خونی.بزرگی ...
  راه حل: در صورت اضافه وزن، وزن خود را کم کنید، سیگار را ترک کنید. ۳- غدای ناکافی ... وجود دارد. شایع ترین علامت این بیماری، خستگی شدید و دائم بدون علت خاص است.
 • 35) چرا کلیه ها درد می گیرند؟ - کلینیک جامع آموزش پزشکی
  9- مصرف غذاهای تند را کاهش دهید و از مصرف غذاهای حاوی ادویه و چاشنی‌های فراوان خودداری کنید. ... انسداد تدریجی جریان ادرار می شود (انسداد ناگهانی جریان ادرار در سنگ کلیه دیده می شود). ... ولی برای تشخیص صحیح علت، باید به پزشک متخصص کلیه مراجعه کنید. ... نمایه توده بدن(BMI) بالا، دور کمر بالا و اضافه وزن با ریسک افزایش یافته ...
 • 36) علائم سرطان استخوان چیست - ایران ارتوپد
  سرطان استخوان چه علائمی دارد. ... علائم سرطان استخوان چیست ... موجب بروزد علائم دیگری مانند خستگی و ضعف شدید و یا کاهش وزن ناگهانی شود. ... با این حال باید هوشیار باشند تا با مشاهده آنها به پزشک مراجعه کنند تا علت علامت ایجاد شده مشخص گردد.
 • 37) تب و لرز ر بدن نشانه چیست - گیاه یاب | خبر فارسی
  4 نوامبر 2016 ... تب و لرز ر بدن نشانه چیست ... دست و صورت و یا افزایش وزن ناگهانی همراه باشد، مراجعه فوری به پزشک متخصص ... علت افتادگی رحم، افزایش سن تاثیر دارد؟ ... کاهش وزن غیرعادی – نشانه ششم سرطان مردان در صورت از دست دادن 10 درصد ...
 • 38) علائم و نشانه های بیماری دیابت نوع 2
  کاهش وزن بدن - کاهش وزن بدن به این سبب است که چربی ها و عضلات بدن برای تامین انرژی مورد .... علت های متعددی برای بروز بیماری دیابت نوع 2 وجود دارد. .... آن ها به صورت ناگهانی بروز می کنند زیرا پس از ابتلا به دیابت نوع 2 بدن تحت فشار قرار ...
 • 39) Fars News Agency : علائم افزایش قند خون و روش‌های درمان دیابت
  15 سپتامبر 2014 ... درصورتی که قند به علت وارد نشدن به سلول‌ها درخون باقی بماند، قند خون افزایش می‌یابد. ... نیاز به مصرف انسولین دارد، زیرا سلول‌های بتای لوزالمعده از بین رفته است و ... علائم و نشانه‌های دیابت نوع یک چیست؟ ... کاهش وزن. به‌علاوه علائمی مثل خستگی و افزایش احتمال ابتلا به عفونت ... افزایش ناگهانی فعالیت‌های ورزشی.
 • 40) علت دو بار پریود شدن در ماه - دکتر فاطمه نعمت اللهی - متخصص زنان و ...
  اگر چرخه پریودی شما به صورت ناگهانی کوتاه تر شد به یکی از دلایل زیر است: ... کاهش وزن شدید یا افزایش وزن شدید ... درمان این مشکل به دلیل آن بستگی دارد. اگر به  ...
 • 41) زخم معده چیست ؟ چه علائمی دارد ؟؟ - فاسکو
  14 مارس 2017 ... حالت تهوع : به علت تغییر حجم مایعات فرد دچار حالت تهوع خفیف یا شدید می شود. ... کاهش وزن ناگهانی : با کم شدن اشتها کاهش وزن امری طبیعی است.
 • 42) دليل کاهش وزن ناگهاني چيست - مجله لیموترش
  بررسی علت لاغری ناگهانی و حل اگر فردی ظرف چند ماه چندین کیلو وزن کم کند یعنی حداقل 5 درصد وزن بدن ... کاهش وزن ناگهانی چیست و چه علتی دارد؟ موضوعی که افراد ...
 • 43) 6 دلیل لاغر شدن یکدفعه و ناگهانی - پارسیان لب
  ورم معده و کاهش وزن,افسردگی و کاهش وزن,دلایل کاهش اشتها,استرس و کاهش وزن,علت لاغر شدن صورت,علت لاغر شدن ناگهانی چیست,علت لاغر شدن پاها,دلایل لاغری بیش از ح. ... درواقع وزن همه این افراد در محدوده طبیعی قرار دارد اما برحسب نژاد، جنس و ژن می‌تواند ...
 • 44) علت متورم شدن صورت چیست؟ 7 دلیل تورم صورت - مجله سلامت
  16 نوامبر 2016 ... در حالیکه نوشیدن الکل یا اضافه وزن می‌تواند چهره شما را متورم‌تر از قبل نشان دهد اما دلایل دیگری نیز برای این موضوع وجود دارد. ... استفاده از داروهای بدون نسخه می‌تواند التهاب را کاهش دهد اما مدیتیشن را نیز امتحان کنید. تحقیقات انجام شده ...
 • 45) کاهش وزن ناگهانی چیست و چه علتی دارد؟ - وقت غذای خوبه 🙂
  12 ژانويه 2017 ... موضوعی که افراد چاق با وزن زیاد درگیر آن هستند موضوع کاهش وزن میباشد که کار آسانی نیست و همت بالایی میخواهد.زمانی که به فکر کاهش وزن می ...
 • 46) دلایل کم شدن شیر مادر چیست؟ - سرسره
  29 مارس 2017 ... کتاب های زیادی در خصوص شیر ندادن به نوزاد در خواب و کمتر بیدار کردن او در طول شب وجود دارد. اما این مسئله در برخی نوزادان باعث کاهش وزن می شود.
 • 47) علل اسهال در کودکان و تشخیص آن - مرکز درمان با لیزر
  30 جولای 2017 ... یک علت شایع اسهال کودکان گاستروانتریت ویروسی یا همان آنفولانزای معده است که با تهوع و استفراغ بروز ... کودکان مبتلا به اسهال ممکن است اشتهای خود را از دست بدهند یا دچار کاهش وزن ناگهانی، تب و استفراغ هم‌زمان شوند. ... علل احتمالی اسهال کودکان به نوع و مدت زمانی که طول می‌کشد، بستگی دارد. .... آبسه مقعد چیست؟
 • 48) ۹ علامت سرطان خون را بشناسید - جام جم آنلاین
  3 سپتامبر 2013 ... کبودی ناگهانی و بدون علت نیز از علایم این بیماری است. ... کاهش قدرت سیستم ایمنی بدن: سرطان خون شدید یا مزمن، سیستم ایمنی بدن را ... گاهی فرد بدون اینکه متوجه شود بتدریج وزن کم می‌کند. ... حالت تهوع، استفراغ و از دست دادن اشت‌ها اغلب با ورم کبد یا طحال ارتباط دارد. .... تصویر وجود خون در ادرار نشانه چیست؟
 • 49) عامل ایجاد یبوست چیست و چطور درمان میشود - عصرعلم
  26 نوامبر 2012 ... یبوست چیست و چطور درمان میشود ؟ ... علائم رخداد یبوست چیست؟ ... کرد و مصرف بیش از حد مجاز آنها (بیشتر از دوز تجویزی) علائم شدید و تهاجمی دارد. ... در مدفوع خون مشاهده کردید; دچار کاهش وزن شده اید و تغییری در رژیم غذایی نداشتید ...
 • 50) آشنایی با 15 علامت سرطان که مردان نادیده می‌گیرند - همشهری آنلاین
  20 ژانويه 2011 ... هر توده جدیدی در ناحیه پستان در مرد نیاز به بررسی بوسیله پزشک دارد. ... بهترین کار این است که تبی را که علت آن مشخص نیست را نادیده نگیرید و به پزشک مراجعه کنید. ... البته وقتی از کاهش وزن به عنوان نشانه سرطان صحبت می‌کنیم، منظومان چند ... همچنین ایجاد زخم و خونریزی ناگهانی از پوست هم و پوسته‌ریزی شدید هم ...
 • 51) علت، درمان و پیشگیری از درد شکم و کاهش وزن ناخواسته - پیام سلامت
  2 فوریه 2017 ... درمان درد شکم و کاهش وزن می تواند متفاوت باشد، زیرا علل ایجاد آن متفاوت است.اما معمولا ... درسته همان طور که اندام های زیادی در شکم وجود دارد، دلایل زیادی نیز برای درد این ناحیه در بدن وجود دارد. وزن ... اگر درد به طور ناگهانی بدتر شد، سریعا به پزشک مراجعه کنید. .... احساس گیر کردن چیزی در گلو دارم، علت و درمان آن چیست؟
 • 52) کاهش وزن-سیاهی رفتن چشم-سر گیجه-عدم تعادل - کلوب
  9 فوریه 2012 ... کسی رو می شناسم که جدیدا با کاهش وزن اندک(یک الی دو کیلو) ولی آنی مواجه شده،کم ... اگر رفلكس چشمی- تعادلی را نداشته باشیم امكان ندارد چشم بتواند تصاویر را روی جسم زرد ثابت نگه دارد و لذا بیمار در طی راه ... كارهای روزانه شما چیست ؟ ... و ناگهانی بدون هیچ مقدمه ای سرگیجه پیدا كرده است، تفاوت در علت زمینه ای دارند .
 • 53) کبودی‌های ناگهانی بدن!
  17 ژوئن 2016 ... جام جم: وقتی به‌طور ناگهانی با لکه‌های آبی و سرخ زیر‌پوستی روی دست‌ها ... خود به خود از هر قسمت بدن، حتی مغز وجود دارد که این مساله خطرناک است. ... دردناک است و بدون علت مشخص ایجاد شده‌، یا کبودی همراه با علائم بیماری ... دکتر بهار تاکید می‌کند: همراه بودن کبودی با علائم خطری چون رنگ پریدگی، تب، کاهش وزن ناگهانی، ...
 • 54) علایم بیماری - من می توانم
  26 ا کتبر 2010 ... بعد از 5 روز نگران شدم چون به نظرم به سرعت در حال کاهش وزن بود،خیلی زود ... و شرایط فیزیکی خود و اطرافیان کاملا توجه کنید،کاهش وزن ناگهانی،عرق ...
 • 55) علت داغ شدن و گرگرفتگی ناگهانی بدن - طب روم
  2 نوامبر 2016 ... احتمالا شنیده اید که چربی بدن به طور فعال در سوخت و ساز نقش دارد که به ... افزایش ضربان قلب، کاهش ناگهانی وزن، احساس خستگی در طول روز و …
 • 56) دلایل عدم وزن گیری کودکان و نوزادان - سایت نی نی کده
  کاهش زیر 3 درصد وزن در نمودار رشد; افزایش وزن زیر 20 درصد وزن ایده آل نسبت به قد; کاهش دو درصد یا .... این مسئله به علت عدم افزایش وزن کودک شما بستگی دارد.
 • 57) اگر این 5 علائم را دارید، لوزالمعده شما بیمار است!
  25 فوریه 2017 ... لوزالمعده یا پانکراس Pancreas چیست؟ ... تنه لوزالمعده در پشت معده قرار دارد و دم آن تا نزدیک طحال امتداد دارد. ... به گفته هندیفار " این تغییران ناگهانی بدون علت مشخص می تواند با سرطان لوزالمعده در ارتباط باشد. " 4. ... شاید وسوسه شوید که این مساله را به رژیم غذایی جدیدتان ربط بدهید اما اگر در حال کاهش وزن هستید – به ...
 • 58) بیماری هایی که با علایم کم خونی بروز می کند - بیماری - سلامت نیوز
  20 آوريل 2012 ... در برخی موارد نیز فرد زمینه بیماری قلبی دارد که با مقدار کمی کاهش ... می شود و فرد در مدت کوتاه کاهش وزن زیادی پیدا می کند نیز باعث کم خونی فرد می شود. ... شاید هم فرد دچار کم خونی فقر آهن است که به علت افت غلظت هموگلوبین، دچار ...
 • 59) تهوع و استفراغ در بزرگسالان نشانه چیست - پزشک تو
  9 آوريل 2014 ... علت احتمالی تهوع و استفراغ حاد معمولا با شرح حال و معاینه فیزیکی قابل تعیین است. ... رقم تخمینی ۱ میلیارد دلار هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم را در پی دارد. ... ۵۵ سال، کاهش وزن غیرعمدی، دیس فاژی پیشرونده، استفراغ پایدار، شواهد ...
 • 60) دفع زیاد باد و گاز از مقعد - وب سایت دکتر امیر کشوری
  این اعتقاد زمانی ایجاد میشود که این فرد در یک محل عمومی بطور ناگهانی یک باد صدادار ... ممکن است به کاهش وزن کمک کند و باعث کاهش علائم سندرم روده تحریک پذیر شود. ... بدون شکر وجود دارد، در روده باریک هضم نمیشود و مشابه لاکتوز تولید گاز می کند.
 • 61) علت و درمان تنگی نفس و ارتباط آن با بیماری‌های قلبی - متخصص قلب ...
  علت تنگی نفس در هنگام فعالیت چیست؟ تنگی ... اضطراب، یا گیجی; ناراحتی قفسه سینه و یا تپش قلب (ضربان بالا یا احساس پرش با ضربه); کاهش وزن; عرق شبانه.
 • 62) بی‌اشتهایی نشانه چیست؟/درمان بی اشتهایی؟-پرشین پرشیا
  با این همه بیماری تنها علت کاهش اشتها نیست. ... تمام آمفتامین‌ها -که برای کاهش وزن تجویز می‌شوند- احساس گرسنگی را از بین می‌برند. ... در رأس آنها، کاهش احساس چشایی و ترشحات معدی قرار دارد که همه باعث بی‌اشتهایی .... علت زرد شدن ناگهانی برگ گیاهان.
 • 63) اسهال مزمن (طولانی) چه علت‌هایی دارد؟ – یک پزشک
  کارسینوم مدولری تیروئید ممکن است با اسهال آبکی تظاهر نماید و علت آن ترشح کلسی ... ناگهانی است و پاسخ آن به آنتی‌بیوتیک وجود اتیولوژی عفونی را مطرح می‌کند. ... همراه است که با دفع بر طرف می‌شود و ندرتاً منجر به کاهش وزن یا اسهال واقعی می‌شود.
 • 64) کمر درد حاد (شدید) و مزمن: علت و درمان آن با طب فیزیکی - متخصص ...
  بهترین درمان کمر درد شدیدو مزمن چیست؟ ... این درد ممکن است حاد (ناگهانی و شدید) یا مزمن باشد که بیش از سه ماه ادامه دارد. .... کمر درد و درد پشت بدن انواع گوناگونی دارد، بعضی نشانه ها نظیر تب، به تازگی ضربه دیدن، کاهش وزن، سابقه ابتلا به سرطان و علائم ...
 • 65) دياليز و انواع آن چيست - معاونت درمان
  انواع دیالیزدیالیز دو نوع اصلی دارد: 1- دیالیز خونی 2- دیالیز صفاقیدر دیالیز .... در صورت بروز علائم اورمی ( مانند کاهش یا فقدان برونده ادراری ، افزایش ناگهانی وزن، ... افزایش فشار خون نیز علت اصلی بستری و مرگ و میر بیماران دیالیزی می باشد.
 • 66) بواسیر چیست و علائم آن - کلینیک تخصصی بیماری های نشیمن گاه
  وضعیت نامناسب بدن: یکی از علت های بروز بواسیر، حالت نادرست نشستن است. خمیدگی بدن، روی .... کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده آل. پاسخ. کامران ... 2 روز پیش بطور ناگهانی دچار دفع مدفوع بلغمی و خونی شدم بدون هیچ درد یا علایمی از قبل این حالت 2 بار .... بنابرای هر بواسیر یا خونریزی از مقعد نیاز به بررسی ومعاینه دارد. پاسخ. عباس.
 • 67) فشار خون چیست - فشارخون.. چربی خون.کلسترول.درد سینه.. درد قلب ...
  علائم فشار خون چیست؟ ... کاهش وزن، قطع الکل مصرفی و ترک سیگار در کاهش فشار خون موثرند. ... کامل ادامه دهند و از قطع ناگهانی دارو خودداری کنند زیرا مجدا" فشار خون بالا می رود. ... در 5 درصد بیماران، علت ثانویه ای برای افزایش فشار خون وجود دارد .
 • 68) لوپوس اریتماتوز سیستمیک - PRINTO
  7.1 علایم اصلی بیماری چیست؟ ... بسیاری از کودکان مبتلا به لوپوس ، تب متناوب یا دایمی ،کاهش وزن وکاهش اشتها دارند. ... در اکثر کودکان مبتلا به لوپوس ، درجاتی از درگیری کلیه وجود دارد ویک عامل ... این اختلالات به علت حضور آنتی بادی های ضد خودی (اتوآنتی بادی ) موجود در گردش خون که در بيماری لوپوس یافت می شود ایجاد می گردد.
 • 69) نفخ شکم شدید که نباید نادیده گرفت - شفا آنلاین
  این کاهش وزن می‌تواند به دلیل تومورهایی باشند که روی روده‌ها فشار می‌آورند. ... درد شدید شکمی: درد ناگهانی و نفخ شدید شکمی، مخصوصا به هنگام حالت تهوع و ... ترکیب این عوامل خطر، مخصوصا وقتی‌که فرد سابقه خانوادگی سرطان رحم یا یک عامل خطر اضافی دارد می‌تواند باعث یک مشکل جدی و خطرناک همچون سرطان رحم شود. .... علت درد پايين كمر .
 • 70) آشنایی با اسهال و انواع آن وروشهایی ساده برای درمان آن
  23 ا کتبر 2016 ... اگر هم مدفوع باشد اول مدفوع ناچیز که معمولاً هم قوام سختی دارد خارج شده و بعد تشرحات ... در اسهال حاد برحسب علت اسهالهای عفونی ناشی از عوامل بیماری‌زا مختلف اعم از ..... نیاز ناگهانی به دفع مدفوع که آنقدر شدید است که اگر سرویس بهداشتی در ... آنتی‌بیوتیک‌ها، داروهای فشار خون، سرطان، نقرس، کاهش وزن و ضد اسیدها (به ...
 • 71) 11علت شایع کاهش میل جنسی مردان | وب سایت دکتر حسین کرمی
  20 ژانويه 2015 ... امروزه مردان جوانی مراجعه می کنند که از کاهش ناگهانی میل جنسی شاکی هستند و این ... ۸- افت میل جنسی بعد از زایمان: خانم ها بعد از زایمان به علت تغییر در ترشحات ... فیزیکی آراسته، ساختار فیزیکی از قبیل چاقی بیش از حد و یا لاغری مفرط و … .... عدم کارایی کلیه چپ بایک کلیه سالم امکان حیات هست راه درمان چیست؟
 • 72) دلایل درد دور ناف و درمان آن - مجله اینترنتی زیتونی
  عدم توانایی روده کوچک در جذب مواد غذایی به استفراغ، کاهش وزن و حتی سوء تغذیه منجر می شود. ... با اینکه غده تیروئید در گلو قرار دارد اما می تواند موجب درد معده و شکم بشود. ... طور ناگهانی ۵ کیلوگرم از وزن خود را از دست داد و دچار دردهای شدید معده و اسهال شد. ... از لحاظ آناتومیک نیز شایع‌ترین علت درد در این ناحیه، زخم‌های معده و اثنی عشر هستند ...
 • 73) چرا دچار ورم و نفخ شكم مي‌شويم؟ - فرارو
  17 سپتامبر 2012 ... گاهي اوقات ممكن است اندازه دور كمر در برخي افراد بدون اضافه وزن افزايش پيدا ... كه پيوسته وجود دارد و كم و زياد نمي‌شود و اندازه شكم نيز بزرگ مي‌شود.
 • 74) مشكل خواب - Royal College of Psychiatrists
  خواب چيست ؟ ... احتمال دارد الگوي خواب همسر شما با شما متفاوت باشد. ... دارو هاي كاهش وزن ، دارو هاي مخدر مانند اكستاسي ، كوكائين ، آمفتامين و غيره نيز باعث بي خوابي مي شوند. ... دكتر مي تواند تشخيص دهد آيا علت بي خوابي شما ، بيماري ، استفاده از دارويي ... شما ممكن است بهطور ناگهاني ، هنگام عصبانيت يا خنديدن يا هيجان زدگي كنترل ...
 • 75) افت گلبول سفید (WBC) | ایران آنکو
  14 ژانويه 2014 ... در بیماران سرطانی کاهش گلبول سفید و عفونت یکی از جدی ترین و مهمترین عارضه های درمان محسوب می شود. , که نیازمند دقت و توجه زیادی از طرف ... علایم افت گلبول سفید چیست؟ ... همانطوریکه در سطور بالا گفته شده , گلبول سفید انواع مختلفی دارد. ...... به علت افزایش وزن ناگهانی دکتر برام آزمایش نوشته wbc 13/2
 • 76) بررسی علت خستگی و ضعف ، سستی ،خواب آلودگی همیشگی و راههای ...
  12 مه 2014 ... 4 - علت احساس خستگی و کسالت چیست؟ ... راه حل: درمان آنمی به علت ایجاد کننده آن بستگی دارد. .... با ضعف‌، بی‌اشتهایی‌، کاهش‌وزن‌، فقدان‌ احساس‌، بی‌ خوابی‌، گوشه‌گیری‌، فقدان‌ میل‌ و انگیزه‌ درانجام‌ کارهای‌ روزانه‌ و خودکم‌بینی‌همراه‌ می‌باشد. ..... ادکلن بهتر است یا عطر ، آیا عطر ها باعث خواب آلودگی و خستگی ناگهانی می شوند ؟
 • 77) خونريزي ركتال (خون در مدفوع) - سلامتی برای همه
  در چنين شرايطي، قرار ملاقاتي با پزشك خود بگذاريد تا علت آن مشخص شود. ... مهمترين قسمت روده بزرگ كولون ناميده ميشود كه 150 ساتي متر طول دارد. ... و ماهيت اين درد، اينكه اسهال هستيد، كاهش وزن داشته ايد يا علائم مرتبط ديگر سوالاتي شود. ... علل خونريزي ركتال/ خونريزي دستگاه گوارش چيست؟ ... خونريزي معمولا ناگهاني و بي درد است.
 • 78) نشانه هایی از بروز بیماری های کلیوی - سالم زی
  12 مارس 2012 ... “ممکن است در کنار علایمی مانند ریزش مو و کاهش وزن بدن، صورت تان تپل تر به نظر برسد. ... این مساله منجر به کاهش میزان اکسیژن در گلبول های خون و نهایتاً سلول های مغز و ... “اگر دوست داشته باشید در کارها مشارکت کنید، ممکن است به صورت ناگهانی دچار سرگیجه شوید. ... شاید علت آنها آغاز بروز بیماری های کلیوی باشد.
 • 79) میزان افزایش وزن در هر ماه بارداری چقدر باید باشد؟/ علت افزایش وزن ...
  10 دسامبر 2016 ... استاندارد میزان اضافه وزن مجاز در دوران بارداری ... در 3 ماهه نخست بارداری کمترین میزان افزایش وزن وجود دارد، چنانچه حدود 5 تا 6 کیلو وزن اضافه کرده اید ...
 • 80) دانستنی‌های مهم درباره تب و لرز داشتن | فرهنگ نیوز
  7 آوريل 2016 ... در هنگام تب گاهی تمام بدن شما درد دارد و احساس مریضی و گرما می کنید. ... (مرگ ناگهانی همه یا بخشی از سلول‌های یک بافت به علت کمبود اکسیژن)، ... کاهش وزن – تشنج مکرر یا طولانی با وجود تلاش برای کاهش دما – لکه‌هایی بر روی پوست
 • 81) بیماری کم خونی - عوارض و نشانه هاي کم خوني
  بیماری کم خونی - عوارض و نشانه هاي کم خوني - کم خونی چیست ؟ ... کم خونی یعنی کاهش تعداد گلبول های قرمز خون و علل متفاوتی دارد، ولی مهم ترین آنها کمبود آهن در بدن  ...
 • 82) درد های بدن به علت بیماری افسردگی - forum mui
  2- کمر درد: کمر درد نیز با ابتلا به افسردگی ارتباط مستقیم دارد و ... به افسردگی اشتهای خود را از دست می دهند و متعاقب آن دچار کاهش وزن می شوند.
 • 83) چرا با وجود اینکه غذا خورده ایم، باز هم زود گرسنه می شویم؟ - رژیم غذایی یکا
  19 مه 2014 ... ببخشید علت این که بعد از غذا خوردن احساس ضعف و گرسنگی شدید میکنیم چی میتونه باشه؟ .... شما حتما باید آزمایش قند خون بدهید چون دچار کاهش وزن ناگهانی در یک ماه شده اید ..... و اضطراب میشوم وبعضی وقتا سردرد هم میشوم به نظر شما مشکل من چیست .... در نتیجه، بدن فردی که چری اضافی دارد، به جای اینکه احساس سیری ...
 • 84) گرگرفتگی در بارداری - سلامت بانوان اوما
  26 دسامبر 2016 ... بین گرگرفتگی و تب تفاوت وجود دارد. ... علائم گرگرفتگی در بارداری چیست؟ ... گرگرفتگی گرم شدن ناگهانی بدن است که بیشتر در قسمت بالایی بدن ... کاهش وزن اضافی باعث کاهش 33 درصدی گرگرفتگی در بارداری می شود.
 • 85) : بی اشتهایی - دانشنامه رشد
  بی اشتهایی نشانه چیست؟ ... با این همه بیماری تنها علت کاهش اشتها نیست. ... تمام آمفتامین‌ها که برای کاهش وزن تجویز می‌شوند، احساس گرسنگی را از بین می‌برند. ... در رأس آنها ، کاهش احساس چشایی و ترشحات معدی قرار دارد که همه باعث بی اشتهایی می‌شوند.
 • 86) افزایش وزن در دوران بارداری - پارسی طب
  الگوی افزایش وزن به همان اندازه افزایش وزن اهمیت دارد این وزن باید بیشتر از میزان ... که بصورت افزایش ناگهانی وزن ظاهر می شود معمولاٌ نمایانگر مسمومیت بارداری است . ... با وضعیت خود داشته‌باشند بنابراین استفاده از رژیم‌های غذایی محدود برای کاهش وزن ... در این دوران به علت اینکه حجم ضمایم بارداری گسترده شده، دریافت غذای بیشتر از ...
 • 87) علت سوت کشیدن گوش چیست ؟ - آسمونی
  whistle down the ear1 علت سوت کشیدن گوش چیست ؟ وزوز گوش یعنی شنیدن ... این صدا فرکانس های متفاوتی دارد و به صورت زنگ زدن، صدای باد، غرش، سوت و … درک می شود. وزوز در گاهی ... آرامش سبب کنترل عضلات و عروق شده و شدت وزوز را در بیشتر افراد کاهش می دهد. کسانی که دچار وزوز گوش .... چند راه عملی برای کاهش وزن بدون رژیم ...
 • 88) دانستنی‌های مهم درباره تب و لرز داشتن - خبرگزاری تسنیم - Tasnim
  در هنگام تب گاهی تمام بدن شما درد دارد و احساس مریضی و گرما می کنید. ... قرمز)، انفارکتوس (مرگ ناگهانی همه یا بخشی از سلول‌های یک بافت به علت کمبود اکسیژن)، ... کاهش وزن. – تشنج مکرر یا طولانی با وجود تلاش برای کاهش دما. – لکه‌هایی بر روی پوست.
 • 89) عوارض پوستی دیابت - پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم
  8 ژانويه 2012 ... (مثلا در افراد چاق که در این صورت اغلب با کاهش وزن فرد خودبه خود بهبود می ... از آن خارج میشود و یا حاشیه ای قرمز و برجسته دارد که میتواند در سر و دست ...
 • 90) علت خواب آلودگی در طول روز چیست؟ | چطور
  ... داشته باشد. برای همین در این مقاله می‌خواهیم ببینیم علت خواب آلودگی در طول روز چیست. ... خوب نخوابیدن می‌تواند با فشار خون بالا، بیماری‌های قلبی، دیابت و اضافه وزن در ارتباط باشد. برای همین در ... نداشتن خواب مناسب و کافی با مشکلات بزرگ سلامتی دوره‌ی ما ارتباط تنگاتنگی دارد. .... کربوهیدرات‌ باعث کاهش ناگهانی قند خون می‌شود.
 • 91) تپش قلب | دکتر نوید متخصص قلب و عروق - اکو |نوار قلب
  14 ژوئن 2014 ... تپش قلب، علایم و نشانه های تپش قلب، درمان دارویی تپش قلب، علت های تپش ... هر چند که در هر سنی احتمال ابتلا به این بیماری وجود دارد، اما در جوانان و .... های همراه تپش قلب می توان به سرگیجه، تنگی نفس، سرفه های ناگهانی، درد ..... نظر متخصص تغذیه شروع به کاهش وزن کردم و تا الان همراه با ورزش هوازی و .... مشکل چیست؟
 • 92) خون در مدفوع | خونریزی مقعد|دلیل خونریزی مقعد - کلینیک پایتخت
  17 مه 2016 ... البته نمیتوان گفت خونریزی همیشه به رکتوم ربط دارد و میتواند از. ... دلیل و علت خونریزی GI بسیار متنوع است که در ادامه به آنها می پردازیم. ... خون ریزی معمولا ناگهانی و بدون درد است. ... نیست و قبل از شروع خون ریزی نشانه های دیگر مشهودند مانند از دست دادن وزن ، خستگی ناشی ... آزمایش خون پنهان در مدفوع (FOB) چیست؟
 • 93) روزنامه ايران89/2/6: زنگ خطر براي 3 بيماري - Magiran
  26 آوريل 2010 ... بي خطر ترين علت به خواب رفتن دست يا پا بي تحركي است ولي با تغيير حالت ... فوق، خستگي، ضعف، كاهش اشتها و به خواب رفتن دست و پا را به دنبال دارد. ... آسيب به چشم، قلب، كليه، گوارش، مجاري ادرار، كاهش وزن و كج خلقي مي شود.
 • 94) راهي به سوي تغذيه و رشد بهتر کودک new - Professor Soltanzadeh
  ميزان رشد و افزايش وزن بدن نشان دهنده نحوه تغذيه کودک است. .... زمان تولد خود بر نگشته باشد نياز به مراقبت ويژه براي کشف و رفع علت دارد. .... اهميت پايش رشد چيست ؟ ... در بسياري موارد رعايت نکردن اين اصول مي تواند منجر به اشتباه محاسبه و سبب نگراني خانواده شود که چگونه کودک به طور ناگهاني دچار کاهش يا افزايش وزن شده است.
 • 95) علت کم شدن قاعدگی - تنظیم خانواده
  علت کم شدن قاعدگی و اختلالات قاعدگی. ... 14-چاقی و افزایش وزن ناگهانی. ... 2- عفونت مهبل - صدمه وارد شدن به مهبل-خشکی دیواره مهبل به علت کاهش استروژن پس از یائسگی از دیگر علل این نوع اختلالات ... نوع شدید این اختلال (PMMD) نام دارد که یکی از اختلالات قاعدگی است و فرد را کاملا ناتوان میسازد. .... بیماری واریکوسل چیست؟
 • 96) کاهش احتمال خطر سندرم مرگ ناگهانی کودک | مجله نی نی سایت
  18 مارس 2014 ... سندرم مرگ ناگهانی کودک چیست؟ ... علیرغم آنکه هنوز علت سندرم مرگ ناگهانی کودک بدرستی مشخص نشده تا کنون چند عامل خطرزا در این رابطه شناسایی شده اند. ... بعلاوه، مطالعات گوناگون نشان داده اند که اگر کودکی که عادت دارد به پشت ... برای حصول اطمینان از سلامت جنین و کاهش خطر تولد زودرس و یا کاهش وزن هنگام تولد ...
 • 97) خشکی پوست: علت و بیماری‌ها - متخصص پوست و مو دکتر محرابیان
  خشکی پوست و بیماری های ی که باعث می شود و درمان آن به‌همراه علت ها. ... 3 ویژگی‌های بالینی خشکی پوست چیست؟ ... زنان یائسه; کم‌کاری تیروئید; نارسایی مزمن کلیه; سوءتغذیه و کاهش وزن; درماتایتی که در معاینات بالینی غیرقابل تشخیص است. ... اگرچه هرجایی از بدن می‌تواند خشک شود، اما بیماری خشکی پوست تمایل دارد ساق پا را بیش ...
 • 98) علت و درمان کمر درد با روش های بدون جراحی مانند طب سوزنی و اوزون تراپی
  بعد از سرماخوردگی شایع‌ترین علت مراجعه به پزشک، کمر درد است. ... یعنی مثلاً بیماری که به دلیل تب مالت در حال حاضر درد ناحیه کمر دارد عمدتاً كمردرد وی در ... ضعف عمومی یا تعریق شبانه و یا کمردرد بیمار همزمان با یک کاهش وزن جدی در بیمار می‌باشد. ... بيمار دارای کمردرد سیاتیک به‌طور ناگهاني دچار اختلال پیش‌رونده عصب‌های اندام تحتانی ...
 • 99) شبکه بهداشت و درمان محلات/خار پاشنه چیست ؟ (علل و درمان)
  مهمترین علت دردهای پاشنه، خار پاشنه است؛ امّا جالب این جاست که این درد به علّت خار به وجود ... اضافه وزن (خار پاشنه بیشتر در افراد چاق دیده می شود). - افزایش ناگهانی وزن در دوران بارداری. ... به صورت دردی تیز حس می شود و فرد ابراز می دارد که چیزی همچون سوزن درون پاشنه پاست که ... پد، باعث کاهش فشار بر روی پاشنه و بهبود درد پا خواهد شد.
 • 100) درمان تیرویید - reflexology
  کاهش وزن ناگهانی حتی در زمانی که اشتهای شما و برنامه غذایی تان نرمال است و یا حتی افزایش غذای مصرفی هم داشته اید. • افزایش ... زنان به ویژه زنان بالای 50 سال بیش احتمال دارد که به کم کاری تیروئید مبتلا گردند. کم کاری .... تاثیر رفلکسولوژی بر درمان مشکلات تیرویید چیست؟ ... رفلکسولوژی به علت ایجاد بيماري ها پي مي برد