۷ اصل مهم که دیابتی ها در هنگام صبحانه باید رعایت کنند

۷ اصل مهم که دیابتی ها در هنگام صبحانه باید رعایت کنند
امتیاز بدهید

دیابت از جمله بیماری هایی است که ارتباط مسقیمی با نوع تغذیه دارد. مواد غذایی فراوانی هستند که سبب کنترل و کاهش و یا تشدید این بیماری می شوند. به همین سبب مبتلایان به این بیماری ملزم به رعایت اصول خاصی هستند تا از تشدید دیابت و ابتلا به عوارضی همچون کوری و یا قطع عضو جلوگیری کنند. با دکتر سلام همراه باشید.
وعده صبحانه بهترین وعده برای افزایش مصرف فیبر از طریق میوه ها و فراورده های لبنی است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آوای سلامت، انتخاب گزینه های صحیح غذایی در این وعده علاوه بر این که سوخت و ساز بدن را در تمام طول روز بالا می برد، راهی مناسب برای کنترل قند خون در مبتلایان به دیابت است.
اصل اول؛ حذف نکردن وعده صبحانه: تحقیقات نشان می دهد صرف نظر کردن از صبحانه باعث ابتلا به چاقی و مقاومت به انسولین می شود. مطالعات دیگر تایید می کنند که مصرف کنندگان صبحانه بهتر می توانند در برابر غذاهای چرب و پرکالری مقاومت کنند. هدف از خوردن صبحانه در دیابتی ها، کنترل بهتر قند خون و جلوگیری از پرخوری در طول روز است.
اصل دوم؛ مصرف صبحانه در خانه: شما می توانید و البته نباید از رستوران ها برای خوردن صبحانه استفاده کنید. یک وعده غذایی مناسب برای صبحانه همیشه در خانه قابل دسترس است. یک صبحانه سبک می تواند شامل کربوهیدرات ها و چربی های سالم بعلاوه پروتئین باشد و نزدیک به ۱۰۰۰ کالری به بدن شما برساند.
اصل سوم؛ مصرف غلات همراه با میوه: یک وعده غلات کامل حداقل ۵ گرم فیبر به بدن شما می رساند و مطالعات نشان داده اند که مصرف منظم غلات باعث کاهش وزن می شود. استفاده از غلات کامل به همراه میوه های تازه مانند توت فرنگی یا زغال اخته را می توان یک رژیم دیابت پسند دانست.
اصل چهارم؛ مصرف دانه کتان: این دانه ها غنی از فیبر و پروتئین هستند و اسیدهای چرب امگا ۳ موجود در آنها به بهبود سلامت قلب و کاهش کلسترول کمک می کند و از میزان التهاب بدن می کاهد.
اصل پنجم؛ بلغور جوی دو سر: یکی از بهترین گزینه های صبحانه برای دیابتی ها است و در هر فنجان ۴ گرم فیبر دارد به طوری که باعث کنترل قند خون می شود. مطالعات نشان داده که مصرف یک فنجان بلغور جو برای ۵ تا ۶ بار در هفته خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را تا ۳۹ درصد کاهش می دهد.
اصل ششم؛ شیر یا ماست کم چرب: شیر علاوه بر این که حاوی کلسیم و ویتامین دی بالا است خطر ابتلا به سندرم متابولیک یعنی مجموعه ای از علائم که منجر به دیابت و بیماری های قلبی می شوند را کاهش می دهد. ویتامین دی موجود در محصولات لبنی کم چرب همچنین با کاهش میزان کلسترول و بهبود سطح انسولین در ارتباط است.
اصل هفتم؛ چای دارچین: دارچین بهترین گزینه برای کاهش قند خون است و اضافه کردن آن به چای یا قهوه برای کنترل و مدیریت دیابت می تواند مفید باشد.
منبع: rd

در این مورد بیشتر بخوانید …


مطالب مرتبط از وب

سلب مسئوليت: اطلاعات زير به صورت لحظه ای و بدون دخالت عامل انسانی، از موتورهای جستجو استخراج شده اند، درج در سايت به منزله تاييد محتوای آنها نيست.
 • 1) 7 اصل مهم که دیابتی ها در هنگام صبحانه باید رعایت کنند - مجله پزشکی ...
  12 ژانويه 2017 ... دیابت از جمله بیماری هایی است که ارتباط مسقیمی با نوع تغذیه دارد. مواد غذایی فراوانی هستند که سبب کنترل و کاهش و یا تشدید این بیماری می شوند.
 • 2) ۷ اصل مهم که دیابتی ها در هنگام صبحانه باید رعایت کنند
  دیابت از جمله بیماری هایی است که ارتباط مسقیمی با نوع تغذیه دارد. مواد غذایی فراوانی هستند که سبب کنترل و کاهش و یا تشدید این بیماری می شوند. به همین سبب  ...
 • 3) ۷ اصل مهم برای دیابتی ها که هنگام صبحانه باید رعایت کنند - آموزشگاه ...
  12 ژانويه 2017 ... 7 اصل مهم براي دیابتی ها انتخاب گزینه های صحیح غذایی در این وعده علاوه بر این که سوخت و ساز بدن را در تمام طول روز بالا می برد،راهی مناسب برای ...
 • 4) 7 اصل مهم که دیابتی ها در هنگام صبحانه باید رعایت کنند – مرکز ...
  11 ژانويه 2017 ... دیابت از جمله بیماری هایی است که ارتباط مسقیمی با نوع تغذیه دارد. مواد غذایی فراوانی هستند که سبب کنترل و کاهش و یا تشدید این بیماری می شوند.
 • 5) 7 اصل مهم که دیابتی ها در هنگام صبحانه - spinews
  12 ژانويه 2017 ... دیابت از جمله بیماری هایی است که ارتباط مسقیمی با نوع تغذیه دارد. مواد غذایی فراوانی. ... ۷ اصل مهم که دیابتی ها در هنگام صبحانه باید رعایت کنند.
 • 6) 7 اصل مهم که دیابتی ها در هنگام صبحانه باید رعایت کنند - اخبار جدید ...
  دیابت از جمله بیماری هایی است که ارتباط مسقیمی با نوع تغذیه دارد. مواد غذایی فراوانی هستند که سبب کنترل و کاهش و یا تشدید این بیماری می شوند. به همین سبب م.
 • 7) هفت اصلی که دیابتی‌ها باید در وعده صبحانه شان رعایت کنند. - پارسینه
  10 ژانويه 2017 ... هفت اصلی که دیابتی‌ها باید در وعده صبحانه شان رعایت کنند. ... اصل اول؛ حذف نکردن وعده صبحانه: تحقیقات نشان می دهد صرف نظر کردن از صبحانه ...
 • 8) 7 اصل مهم که دیابتی ها در هنگام صبحانه باید رعایت کنند
  پرویز پرستویی صفحه اینستاگرام خود را به داستان هایی خواندنی اختصاص داد. به گزارش خبرنگار حوزه هنرمندان در فضای مجازی گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران ...
 • 9) آیا افراد مبتلا به ديابت می توانند ورزش کننند و اصولا چه نکاتی را ...
  مهمتر از همه اينکه ورزش کمک مي کند تا از زندگي لذت بيشتري ببريم . ... ديابت نوع ۱ هستند بايد از ورزش هنگام عصر تا آنجا که ممکن است پرهيز کنند . ... افرادي که قرص هاي خوراکي ضد ديابت استفاده مي کنند بايد با پزشک خود .... ۷ – با پزشک خود درباره ميزان انسولين تزريقي در روز کوهنوردي و روز بعد از آن ... اصول پیاده روی صحیح ...
 • 10) ایرنا - آنچه دیابتی ها باید در رژیم غذایی رعایت کنند
  17 فوریه 2017 ... ... شده برای دیابتی های غیرباردار در هنگام صبح و قبل از صرف صبحانه باید بین ... یک برنامه غذایی سالم و مناسب دیابتی ها و همچنین داشتن فعالیت بدنی روزانه ... متوسط استفاده کنند و از مصرف چربی های اشباع شده، ترانس و کلسترول که هر ... کلانتری ادامه داد: در برخی منابع غذایی دیگر نیز مانند غلات صبحانه، نان ها و ...
 • 11) توصیه هایی برای کنترل دیابت طی ماه مبارک رمضان | واحد دیابت شبکه ...
  امروزه در کشورهای اسلامی این بحث مطرح شده که بیماران دیابتی نیز با رعایت ... اما باید قبل از ماه رمضان مورد ارزیابی قرار گرفته و آموزش کامل و دستورات مناسب و ... دیابتی های نوع یک و دیابتی های نوع دویی که انسولین استفاده می کنند بسیار ضروریست. ... خصوصاً در هنگام افطار باید اجتناب شود تا از افزایش قند خون و افزایش وزن طی ماه ...
 • 12) دیابت - تبیان
  برخی باورهای رایجی وجود دارد که اشتباه بوده و باید دیدِ همه در خصوص آن ها اصلاح شود. ... دیابت هنگام سفر گفت: این افراد باید به شدت از خوردن غذاهای چرب پرهیز کنند ... اما آنچه متخصصان می گویند این است که افراد دیابتی میوه بخورند اما با رعایت اصول آن. ... بیماران دیابتی باید آن را رعایت کنند، پرداختیم؛ این هم قسمت پایانی و نکات مهم ...
 • 13) تغذیه در دیابت
  دارنــد کــه کارشــناس تغذیــه بایــد بــرای. آن هــا تنظیــم ... در پیشــگیری و درمــان دیابــت، رعایــت. ســه اصــل طایــی تعــادل و تنــوع و. میانــه روی ... می شــوند کــه دارای هفــت گــروه غذایــی. نــان و غــات، ... کربوهیدرات هــا را مصــرف می کنــد، ... صبحانــه در تنظیــم سوخت وســاز بــدن. و ممانعــت از ... هنـگام غذاخـوردن مهـم ایـن اسـت کـه. شــما خــود را ...
 • 14) چرا به مصرف میان وعده ها جهت اصلاح الگوی تغذیه دیابتی ها اصرار ...
  رعایت رژیم غذایی مناسب در کنترل بیماری دیابت، ضروری و مهم است و چه افراد ... وعده‌های کوچکی که بین وعده صبحانه و ناهار و همچنین بین ناهار و شام قرار ... بیماران دیابتی، به‌ویژه مبتلایان به دیابت نوع یک، این است که هنگام گرسنگی ... شود و بیماران دیابتی نوع ۲ باید به این موضوع بیشتر دقت کنند؛ چرا که مشکل ... اصول تغذیه سالم.
 • 15) انجمن دیابت قزوین
  7 مه 2013 ... همچنین ضروری است تا این افراد را با اصول بنیادی دیابت و مراقبت از آن آشنایی داشته باشند. آنها باید بدانند که دیابت در اثر عدم توانایی لوزالمعده در ترشح انسولین بوجود ... فشارخون بالا عامل مرگ ۱/۷ میلیون نفر (حدود ۱۳ درصد از کل مرگ ومیرها) در ..... براي ديابتي ها بسيار مهم است كه به رژيم غذايي خود هميشه توجه كنند .
 • 16) ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻛﺸﻮﺭﻱ ﭘﻴﺸﮕﻴﺮﻱ ﻭ ﻛﻨﺘﺮﻝ ﺑﻴﻤﺎﺭﻱ ﺩﻳﺎﺑﺖ
  ﻋﻠﺖ ﺍﺻﻠﻲ ﺑﻴﻤﺎﺭﻱ ﺩﻳﺎﺑﺖ ﻫﻨﻮﺯ ﺑﻪ ﻃﻮﺭ ﻛﺎﻣﻞ ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﻧﺸﺪﻩ، ﺍﻣﺎ ﺑﺮﺧﻲ ﺍﺯ ﻣﻬﻢ ﺗﺮﻳﻦ ﺩﻻﻳﻞ ﺑﺮﻭﺯ ﺑﻴﻤﺎﺭﻱ ﺩﻳﺎﺑﺖ ﺑﻪ. ﺷﺮﺡ ﺯﻳﺮ ﺍﺳﺖ: ﻧﻮﻉ. 1 .1 .... ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ ﻫـﺎﻱ ﻭﺭﺯﺷﻲ ﻣﺴﺘﻤﺮ ﻳﻜﻲ ﺍﺯ ﺍﺻﻮﻝ ﺩﺭﻣﺎﻥ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺩﺭﺻﻮﺭﺕ ﻋﺪﻡ ﻛﻨﺘﺮﻝ ﻗﻨﺪ ﺧﻮﻥ، ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯ ﺩﺍﺭﻭﻫﺎﻱ. ﻛـﺎﻫﻨﺪﻩ ﻱ ﻗﻨﺪ ﺧﻮﻥ .... ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﮔﻴﺮﻱ ﻗﻨﺪ ﺧﻮﻥ ﺩﺭ ﺯﻣﺎﻥ ﻫﺎﻱ ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﺻﺒﺤﺎﻧﻪ ﻭ. 2. ﺳﺎﻋﺖ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ .... ﻧﻜﺘﻪ ﻫﺎﻳﻲ ﻛﻪ ﻓﺮﺩ ﻣﺒﺘﻼ ﺑﻪ ﺩﻳﺎﺑﺖ ﺩﺭ ﻫﻨﮕﺎﻡ ﺍﺑﺘﻼ ﺑﻪ ﺳﺎﻳﺮ ﺑﻴﻤﺎﺭﻱ ﻫﺎ ﺑﺎﻳﺪ ﺭﻋﺎﻳﺖ ﻛﻨﺪ. 1 . ﻛﻨﺘﺮﻝ ﻭﺯﻥ.
 • 17) دکتر مسیب برزکار - قند خون
  واقعيت آن است که اگرچه عامل ارث نيز مهم است ولي شما با شيوه زندگي صحيح از ظهور .... با اين حال توصيه مي شود که ديابتي ها واکسن آنفلوانزا تزريق کنند، چرا که ابتلا به ... در اين هنگام انسولين مي تواند گزينه مناسبي براي کنترل گلوکز خون باشد. ... البته بايد بدانيد که در صورت استفاده از انسولين نيز شما مي توانيد با رعايت رژيم  ...
 • 18) تغذیه را در درمان دیابت جدی بگیرید! | مجله هفت روز زندگی
  مهم‌ترین اصل در کنترل دیابت، کسب آگاهی درباره‌ی بیماری است. تا زمانی که یک ... تنها مساله‌ی مهم، رعایت مقدار مصرفی آن‌هاست که باید تحت نظر متخصص تعیین شود.
 • 19) نکاتی که باید قبل از انجام آزمایش بدانید(قسمت اول) - الو دکتر
  هر آزمایشی اصول خاص خود را دارد. ... رعایت ناشتا بودن طی یک زمان مشخص برای انجام بعضی آزمایش‌ها مانند آزمایش قند خون ناشتا،‌تری ... اگر دیابتی هستید صبحانه‌ای را بخورید که هر روز به‌طور معمول می‌خورید. ... با خوردن آخرین لقمه صبحانه زمان را یادداشت کرده و دقیقا دو ساعت بعد، برای خون‌گیری ... جدیدترین راه های بازاریابی برای همایش شما.
 • 20) آنچه دیابتی ها باید در رژیم غذایی رعایت کنند - بیتوته
  افسردگی دیابتی ها بیماری های قلبی چربی های مضر , قندهای طبیعی ,دیابت , رژیم غذایی دیابت ... گلوکز خون تصفیه شده برای دیابتی های غیرباردار در هنگام صبح و قبل از صرف صبحانه باید بین 70 ... دیابت حاملگی نیز نوع دیگری از دیابت است که به طور ناگهانی در زمان بارداری بروز می کند. ..... خواص سین های خوراکی سفره هفت سین .
 • 21) اختلال کم‌توجهی - بیش‌فعالی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
  هر کودکی با شک ADHD باید به دقت تحت نظر یک پزشک معاینه گردد. ... این عارضه بیشتر در دوران ابتدایی مدرسه برای کودکان و در هنگام بلوغ رخ می‌دهد و با افزایش ... استفاده از ملاک های اختلال نقص توجه- بیش فعالی (ADHD) در راهنمای تشخیص و آماری ... مثلاً بچه‌ای که مشکلات خودکنترلی دارد مهارت‌های مهم اجتماعی مثل رعایت نوبت، گوش  ...
 • 22) عوارض جانبی به دنبال تزریق انسولین و نکات کاربردی در انسولین ...
  خیلی از بیماران دیابتی و یا اقوام آن ها که برای اولین بار انسولین برای شان تجویز ... جدی به انسولین باشند و هر شخصی که آنها را مشاهده می کند، باید سریعا به پزشک مراجعه کند. ... مهم این است که تجویز و تعیین دوز مصرف این دارو بایستی زیر نظر پزشک ... درصورتی که قندخون قبل از صبحانه برای مثال 162 باشد، لازم است بین تزریق و ...
 • 23) همه چیز درباره دیابت بارداری - سرسره
  20 جولای 2017 ... دیابت بارداری نوعی دیابت است که زنان حامله به آن مبتلا می شوند. بین ۲ تا ۷ درصد زنان حامله دچار این نوع دیابت می شوند و به این دلیل این بیماری یکی از. ... یا سر کودک در هنگام زایمان وارد کانال شود ولی شانه هایش گیر کند. ... شانه” خوانده می شود پزشک باید برای خارج کردن جنین از رحم از مانور های خاصی استفاده کند.
 • 24) Gabric.ir • مشاهده مبحث - شرح دیابتی من - انجمن اطلاع رسانی دیابت ...
  نمیدانم چرا دکتر نوع رگولار را لازم ندیده که تجویز کند. ... دوست عزیز سلام، به جمع بر و بچه های دیابتی گابریگ خیلی خوش اومدی. ... مهمترین مسئله رعایت نظم و ترتیبه. ... دومین اصل اندازه گیری مرتب قند خونه به تعداد 7-6 بار در روز یعنی قبل و ... از صبحانه هم همینطوره و اگر اونا هم بالاست قبل از صبحانه هم باید رگولار ...
 • 25) ديابت بارداري - تغذیه و رژیم درمانی - بلاگفا
  به بالا رفتن قند خون در هنگام بارداری دیابت حاملگی می گویند که معمولا در سه ماهه دوم و سوم بارداری ظاهر ... خانم حامله ابتدا باید رژیم غذایی دیابتیک را رعایت کند .
 • 26) انجمن دیابت مفتناح | تغذیه و دیابت
  اصول تغذیه صحیح در دیابت; شیرین کننده های رژیمی; تغذیه در دیابت نوع یک. آذر12. 1- پروتئين ها بايد حدود 20-10 درصد كالري روزانه شما را تامين كند. ... هستند كه هر فردي كه خواستار حفظ و ارتقاء سلامت عمومي بدن خود مي باشد، بايد آنها را رعايت كند. ... در اين بين مصرف سروقت ميان وعده ها (بين صبحانه و نهار، هنگام عصر، قبل از خواب) از  ...
 • 27) دیابت و ازدواج - انجمن دیابت تبریز
  نقش انسولین پایین آورن قندخون توسط مکانیزم های مختلف است . * ... آزمایش قند 2 ساعت بعد از صبحانه معمولی برای تشخیص دیابت دقیق نیست . ... فردی که دچار دیابت است و یا فرد دیابتی را برای ازدواج انتخاب می کند باید بداند که در اصول و پایه های گزینش ، هیچ تفاوتی با ... نکته اول داشتن صداقت به عنوان مهم ترین اصل ازدواج است.
 • 28) بهترین میان‌وعده‌های دیابتی
  اما بسیاری از دیابتی‌ها اگرچه در وعده‌های غذایی تعیین‌شده، موادغذایی لازم را دریافت ... وعده‌های کوچکی که بین وعده صبحانه و ناهار و همچنین بین ناهار و شام قرار ... توصیه ما به بیماران دیابتی، به‌ویژه مبتلایان به دیابت نوع یک، این است که هنگام گرسنگی خارج از ... میان‌وعده در آنها بسیار مهم تلقی می‌شود اما باید از رژیم غذایی خود تبعیت کنند.
 • 29) نکات مهمی که در هنگام آزمایش دادن باید رعایت نمایید - مجله ونوس ...
  18 آوريل 2017 ... در اکثر تست های آزمایشگاهی ناشتا بودن الزامی است، ویژگی های فرد ناشتا ... در افراد دیابتی که دارای قند خون بالا هستند در اکثر مواقع آزمایش قند خون دوساعته نیز انجام میگیرد. به این صورت که فرد بعد از انجام آزمایش اولیه باید صبحانه طبق عادت روزانه میل کند و دقیقاً ... عکس‌های هنرمندان بر سر سفره هفت سین ۱۳۹۶
 • 30) برنامه غذایی بدنسازی برای کاهش وزن - ایده آل شو
  6 آگوست 2017 ... دو نفر ممکن است یک برنامه تمرینی مشترکی را اجرا کنند یکی با ... برنامه غذایی و مکمل ها باید بر اساس نتیجه آزمایشات خون و نیازهای بدن هر ... بسیار مهم است که با توجه به نوع متابولیزم و میزان مواد معدنی در بدن ... اصول اولیه و کلی است جزئیات فراوانی نیز باید در کنار آن رعایت شود. .... باید و نبایدها در دیابت بارداری.
 • 31) BSLCJLMدرمان دیابت | کلینیک دیابت تابان - تشخیص و درمان دیابت ...
  پیشگیری، تشخیص و درمان دیابت بر اساس جدیدترین پروتکل های درمانی , با حضور بهترین ... بيماران ديابتي كه به رژيم دارويي خود عمل نمي كنند. ... خوردن قرص های مختلف تجویز پزشک و مجبور باشد انسولین بزند ایا باید بیمارستان برود یا ... افراد دیابتی با رعایت چه نکاتی می‌توانند از پیشرفت بیماری دیابت خود جلوگیری کنند؟
 • 32) رازیانه و لاغری + طریقه مصرف رازیانه برای لاغری - ستاره | خبر فارسی
  11 ژانويه 2017 ... جمله سموم مولد سرطان و رادیکال های آزاد را از بدن دفع می کند. همچنین مارچوبه .... 7 اصل مهم که دیابتی ها در هنگام صبحانه باید رعایت کنند. کربوهیدرات ها و ...
 • 33) فعاليــت هــای جــذاب در قبــرس شــمالی - Joomag
  10 نکته که اکوتوريست ها بايد رعايت کنند. 19 . ... حقايقی جالب درباره فرودگاه ها، شرکت های هواپیمايی و سفر های هوايی. 24 . ..... صبحانــه، بــه بزرگــراه باســین اکســپرس چشــم انــداز دارد. مــکان مناســب ... و سـواحل گـرم از مهـم تریـن بخـش هـای آن اسـت. ... کـه شـب هنـگام روشـن مـی شـود و سـایه سـاختمان را روی دریاچـه LED در حـدود 19000 چـراغ.
 • 34) نکات عمومی ورزشی | ورزش درمانی
  خوب اگر صبح ها که نیروی کمتری ورزش کنید افزایش توانائی بهتری را بدست میاورید ... کم شدن فشار خون صبح هنگام به طور خاص مهم است زیرا در این زمان به علت تغییر ... تمرین با وزنه باید با رعایت احتیاطات خاص توأم باشد تا از حبس کردن نفس درت ..... زیر نظر آنها نسخه ورزشی را تجویز می کند، باید بداند که بر پایه این اصول کلی، ...
 • 35) با دیابت مقابله کنیم همین حالا
  به گفته دكتر رجب این موضوع هم مهم است كه همه افراد چه دیابتی و چه سالم بايد به ... اما شايد شما هم شنيده باشيد كه گروهی مي‌گويند ديابتي‌ها بايد كمتر از غذاهای حاوی ... هفت وعده غذا بخورد، چرا كه هر چه دفعات خوردن غذا بيشتر باشد، سرعت افزايش قند خون كمتر مي‌شود. ... همچنین بهداشت جنسی را رعایت کنند چرا که عدم رعایت آن انتقال بسیاری از  ...
 • 36) نکات مهم تغذیه در دوران شیمی درمانی - نمناک
  شیمی درمانی یکی از پروسه های درمانی بیماران سرطانی می باشد که حساسیت بیشتری ... دارو های خاص میطلبد که خیلی از افراد از آنها بی اطلاعند این گزارش مربوط به اصول ... که با نکته های مهمی که باید در طول دوره بیماری و شیمی درمانی خود رعایت کند، آشنا باشد. ... خون بالا، دیابت، چاقی و بیماری های قلبی شوند و مشکلاتتان را دوچندان کنند.
 • 37) بهترین وعده صبحانه برای دیابتی ها - پورتال رنگی
  12 ژانويه 2017 ... ۷ اصلی که دیابتی ها نباید هنگام صبحانه خوردن، فراموش کنند ... یکی از وعده های غذایی مهم برای افراد دیابتی صبحانه است. ... اصل اول: حذف نکردن وعده صبحانه. ... و دیابتی‌ها، چه مواردی را باید برای وعده غذایی صبحانه خود رعایت کنند.
 • 38) خوراکی برای سه ماه اول بارداری - دکتر حسن کرباسی آرانی متخصص ...
  17 سپتامبر 2014 ... فولات، پادشاه مواد مغذی است که باید در این سه ماه مصرف شود. ... مطالعات نشان داده‌اند که رژیم‌های با نمایه گلیسمی پایین در دوران بارداری احتمال دیابت حاملگی را کاهش می‌دهند. ... در دوران بارداری باید پرهیز شود چرا که این مواد ممکن است حاوی باکتری‌ های ... شود؛ یعنی مهم است که خانم باردار از تمام گروه‌های غذایی استفاده کند و به ...
 • 39) رژیم افراد دیابتی | رژیم غذایی | متخصص تغذیه
  اصول تغذیه سالم ... رعایت نکات تغذیه ای برای کنترل و کاهش میزان قند خون اهمیت ویژه ای برای بیماران ... رژیم غذایی افراد مبتلا به قند خون باید ویژگی های زیر را داشته باشد. ... جذب قند دریافتی ازغذا را کاهش میدهد وبه حفظ سطح ثابت قند خون کمک می کند. ... توجه داشته باشید که یک رژیم مخصوص برای یک بیمار دیابتی باید بر مبنای ...
 • 40) مرجع اطلاعاتی بیماری ها - مطالب ابر دیابت
  اصول پیشگیری از دیابت نوع دو به شرح زیر است: ... به همین خاطر است که در نوع یک، بچه یا جوان باید از ابتدا انسولین تزریق کند. ... این به عنوان یک عامل مهم مطرح است تا بیمار دیابتی بداند که قند خونش کنترل شده است یا خیر؟ .... بیمار می ‌تواند یك ششم قند روزانه را به هنگام صبحانه، دو ششم آن را هنگام ناهار، یك ششم هنگام بعد از ظهر و دو ...
 • 41) تغذیه صحیح در ۹ ماه انتظار - آفتاب
  4 دسامبر 2007 ... در حالی که تغذیه صحیح و مناسب قبل از بارداری بسیار مهم و ضروری است. ... برای اینکه مادر ۹ ماه پیش رو را به بهترین نحو سپری کند، باید اصول تغذیه صحیح را رعایت کند. ... در وعده صبحانه حتماً باید قندهای ساده مصرف شود، زیرا معمولاً صبح مقدار ... به خانم های باردار توصیه می شود از ماه هفتم بارداری، روزانه داروی مکمل ...
 • 42) دیابت لرستان
  در یک مطالعه روی 2267 بیمار، 41 درصد آن ها بیان کردند که در طی یک ماه قبل دچار ... در بيماري ديابت به علت ترشح ناکافي انسولين که يکي از مهم ترين هورمون هاي بدن به .... اذان صبح مواد غذايي مصرف مي کنيد لذا بايد نکاتي را رعايت نماييد که قندخون شما در اين ... ۷- آيا ميزان کل مواد غذايي مصرفي ام در ماه رمضان بايد مانند رژيم قبلي باشد ؟
 • 43) تغذیه در بارداری مادری مثل فرشته ها
  19 جولای 2017 ... ﺗﻐﺬﻳﻪ ﺻﺤﻴﺢ یکی ﺍﺯ مهم ترین اصول ﺯﻧﺪگی سالم است و ﺩﺭ ﺑﺮخی ﺍﺯ ﺩﻭﺭﺍﻥ ﻫﺎی ﺯﻧﺪگی ﺍﻫﻤﻴﺖ ... بهبود بیماری ها در بارداری با رعایت تغذیه مناسب. فشار خون بارداری; کم خونی در بارداری; دیابت بارداری; عفونت ادراری; فنیل کتونوری ... غلات صبحانه و فرآورده های آن ها .... مادران بارداری که گیاه خوارند باید مکمل ویتامین 12B مصرف کنند.
 • 44) جستجوی نتایج - تغذیه و سلامت در رمضان - صدا و سیمای خوزستان
  توصیه های طب سنتی در ماه مبارک رمضان: اگر میخواهید هنگام سحر اشتهای کافی ... ولی بعد از این شش ماه زمانی که اصول تغذیه رعایت شود و از رسیدن مقدار کافی شیر و ... خون خود را کنترل کنند و در ادامه باید ببینند که دچار دیابت یا سایر بیماری ها هستند یا ... و سلامت دستگاه عصبی بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد و سعی کنید در وعده های ماه ...
 • 45) بهترین رژیم غذایی کدام است؟ - BBC Persian
  1 آوريل 2014 ... پیشگیری از بیماری‌ها بخصوص بیماری‌های قلبی، دیابت و چاقی با تغذیه ... بیشتر صفحه ها ... قلبی و دیابت پیشگیری کند، رژیمی که سالم باشد و بر طول عمر بیفزاید. ... می‌دهد که تغذیه سالم یعنی الگویی غذایی که در آن سه اصل رعایت شده: ... این رژیم در سطح فردی رژیم مناسبی است، اما باید در نظر داشت که رعایت آن در ...
 • 46) اگر باردارید و دیابت دارید، بخوانید! - سیمرغ
  2 جولای 2011 ... اصول دکوراسیون · چیدمان فضا · دکوراسیون داخلی و افراد مشهور · تکنیک های .... دیابت بارداری از اختلالات مهم دوران بارداری است که 2 تا 7 درصد زنان باردار به آن مبتلا می‌شوند. ... این خانم‌ها باید به دقت قندخون و رژیم غذایی‌شان را کنترل کنند. ... دیابتی ها خاموش سکته می کنند!! .... صبحانه ا‌ی کامل با غلات نستله فیتنس.
 • 47) تاثیر دیابت بر روند حاملگی - مادر.بارداری.ویار.زایمان.سونوگرافی ...
  دیابت حاملگی نوعی دیابت است که زنان حامله به آن مبتلا می شوند. ... خارج شود یا سر کودک در هنگام زایمان وارد کانال شود ولی شانه هایش گیر کند. ... در صورتی که قند خون پایین باشد کودک باید در اسرع وقت چه با شیر مادر و چه با ... همچنین پرهیز از حذف وعده های غذایی، به ویژه صبحانه، بر ثابت نگه داشتن قند خون ..... هفت دلیل گریه نوزادان(۱)
 • 48) توصیه‌‌هایی برای یک صبحانه مناسب - خبرلند
  24 مه 2017 ... یک متخصص تغذیه گفت: در هفت روز هفته، هفت وعده صبحانه داریم که برای ... و 20 اسید آمینه که برای دانش‌آموزان ضروری و حیاتی است، تبدیل کند. این متخصص تغذیه در پایان عنوان کرد: باید مواد اولیه و سالم را در .... 7 اصلی که دیابتی ها نباید هنگام صبحانه خوردن، فراموش کنند ... صبحانه مهم ترین وعده غذایی روزانه است.
 • 49) آیا عسل برای بیماران دیابتی مناسب است؟ - هزارهانی
  24 جولای 2013 ... آیا انواع خاصی از عسل هستند که برای درمان دیابت مفید باشند؟ . ... کم را رعایت کند در واقع مقدار کربوهیدرات مصرفی برای یک بیمار مهم تر از نوع کربوهیدرات مصرفی هست. ... بنابراین این افراد می توانند قبل یا بعد از صبحانه این مقدار عسل را به ... به منظور پیشگیری از ابتلا به دیابت خانواده ها باید استفاده از عسل را ...
 • 50) دکتر امیرحسین حقیر - متخصص جراحی مغز، اعصاب و ستون فقرات ...
  درمان آسان گز گز ، مورمور ، بیحسی انگشتا ن دیابتی ها ... بیماران دیابتی که درد کمر دارند باید بدانند آن دسته از درد های پا و بی حسی در پا که شبها و در حال استراحت ...
 • 51) جلوه های درمانی قرآن کریم - طب سنتی
  خداوند متعال، تصریح می کند که قرآن و برنامه نورانی و حیات بخش آن، جامعه را به سوی .... مستولی گردید و درست در این هنگام بود که بینایی وی مجدد بازگشت، چنانکه آیه 96 .... می باشد و کم نیستند بیماری های که در اثر رعایت نکردن این اصل مهم بروز می کنند . ... کرد که مهم ترین وعده های غذایی، صبحانه و شام است که باید به آن توجه ویزه داشت.
 • 52) ﺁﻧﭽﻪ ﺩﺭ ﺍﻳﻦ ﺷﻤﺎﺭﻩ ﻣﻲ ﺧﻮﺍﻧﻴﺪ ﺪ - معاونت بهداشت
  ﺷﻮﺍﻫﺪ ﻧﺸﺎﻥ ﻣﻲ ﺩﻫﺪﻛﻪ ﺁﻣﻮﺯﺵ ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ ﺩﻳﺎﺑﺖ، ﺍﺻﻞ ﺍﺳﺎﺳﻲ ﺩﺭ ﻛﻨﺘﺮﻝ ﻭ ... ﻫﺎﻱ ﻣﻬﺎﺭ. ﻛﺮﺩﻥ ﻭ ﺯﻧﺪﮔﻲ ﻛﺮﺩﻥ ﺑﺎ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺑﻴﺎﻣﻮﺯﻳﺪ ﻭ ﺍﮔﺮ ﺍﻳﻦ ﺷﺎﻧﺲ ﺭﺍ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺍﻳﺪ ﻛﻪ ﻫﻨﻮﺯ ﺩﭼﺎﺭ ﺩﻳﺎﺑﺖ ﻧﺸﺪﻩ ﺍﻳﺪ ﺑﺎﻳﺪ ... ﻣﺮﺩﻡ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺩﺭﺳﺘﻲ ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺑﻴﻤﺎﺭﻱ ﻧﺪﺍﺭﻧﺪ، ﺑﻪ ﻫﻤﻴﻦ ﺩﻟﻴﻞ ﻧﻤﻲ ﺗﻮﺍﻧﻨﺪ ﺁﻥ ﺭﺍ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﻛﻨﻨﺪ. ﺻﺤﺒﺖ ﻫﺎﻱ .... ﺩﻳﺎﺑﺖ ﻧﻮﻉ ﺩﻭ ﺍﺯ ﺍﻧﺴﻮﻟﻴﻦ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺷﻮﺩ ؛ ﺍﻟﺒﺘﻪ ﺑﺎ ﺭﻋﺎﻳﺖ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻏﺬﺍﻳﻲ ﻭ ..... ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﻬﻢ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺍﺯ ﺍُﻓﺖ ﻗﻨﺪ ﺧﻮﻥ ﺩﺭ ﻃﻮﻝ ﺷﺐ ﻭ ﻫﻨﮕﺎﻡ ﺧﻮﺍﺏ ﺟﻠﻮﮔﻴﺮﻱ ﻣﻲ ﻛﻨﺪ.
 • 53) ۷ اصل مهم که دیابتی ها در هنگام صبحانه باید رعایت کنند - وقت غذای ...
  12 ژانويه 2017 ... دیابت از جمله بیماری هایی است که ارتباط مسقیمی با نوع تغذیه دارد. مواد غذایی فراوانی. ... ۷ اصل مهم که دیابتی ها در هنگام صبحانه باید رعایت کنند.
 • 54) نکات مهم در کوه نوردی :: گروه کوه نوردی آلاداغ
  چند نکته مهم آموزشی در مورد کوهنوردی در انواع کوهنوردی نکات زیر را درنظر ... نداشتن ازموقعیت کوه - سرد شدن زودرس بدن - کوه گرفتگی - ورعایت نکردن اصول .... به طور کلی گفت که کوهنوری که در برنامه های معمولی شرکت می کند باید حداقل هر ... صعود خوب و موفق داشته باشند لازم است توصیه های ایمنی زیر را رعایت کنند: .... 1- صبحانه:
 • 55) دامنه تنظیم قند خون دیابتی‌ها در گرو مصرف این مواد/دیابتی‌ها در ماه رمضان ...
  12 جولای 2015 ... دیابتی‌ها برای روزه گرفتن اگر به مقدار کافی در وعده سحر آب مصرف نکنند دچار افت قند خون می‌شوند. ... دیابتی باید نکاتی را رعایت کنند تا هنگام روزه‌داری دچار مشکل نشوند. ... کند بنابراین حجم غذایی که خورده می‌شود بسیار مهم است و بلافاصله قند ... که صبحانه برای وعده افطار و شام در زمان خود و ناهار هنگام سحر میل شود.
 • 56) ۷ اصلی که دیابتی ها نباید هنگام صبحانه خوردن فراموش کنند - onvansho
  ۷ اصلی که دیابتی‌ها نباید هنگام صبحانه خوردن فراموش کنند از بین کلیه محتوا اطلاعات . چیزهایی که ... ۷ اصل مهم برای دیابتی ها که هنگام صبحانه باید رعایت کنند.
 • 57) انسان،تغذیه ،سلامتی (4)آنچه مادران باردار باید بدانند!
  مادر باردار باید صبور باشد و بداند که این دوران زودگذر است و با کمی دقت در انتخاب ... یکی از بهترین نشانه های سلامت نوزاد، وزن هنگام تولد می باشد. علت مهم تقریبا 32 مرگ و میر نوزادان و یا عقب ماندگی ذهنی آنها را وزن کم جنین تشکیل می دهد. ... دخالت می کند عبارتند از: سن مادر، تعداد زایمان، مصرف سیگار، فشارخون، دیابت و عفونت نوزادان.
 • 58) توصیه های مهم برای دیابتی ها هنگام انجام کار دندانپزشکی » اولین ...
  توصیه های مهم برای دیابتی ها هنگام انجام کار دندانپزشکی ... و نوروپاتی ها نیز باشد که مسلم است هر کدام از آن ها نیز در صورت اثبات؛ ملاحظات خاصی را طلب می کند. ... اما آنچه باید به آن تاکید شود این است که رعایت اصول استاندارد هنگام اخذ تاریخچه و معاینه ...
 • 59) خود مراقبتی در دیابت - مرکز آموزشی درمانی شهید محمدی
  دیابـت از جملـه شـایع تریـن بیمـاری هـای مزمـن اسـت کـه بـه سـرعت ، کیفیـت فـرد. مبتــا را بــه .... کمـک مـی کنـد(، تزریقـات انسـولین، تعییـن منظـم قنـد خـون توسـط خـود بیمـار. ) .... بایــد رژیــم غذایــی شــامل مــواد غذایــی ســه گانــه )کربوهیــدرات هــا، چربــی هــا و .... نکات مهم : 1. مقـدار و تعـداد دفعـات تزریـق را طبـق تجویـز رعایـت کنیـد.
 • 60) آزمایش خون‌ تان را در خانه تفسیر کنید - شفاف
  11 مارس 2015 ... چنانچه این مقدار از عدد 126 فراتر رود شخص دچار دیابت شده است. ... آزمایش HbA1C هم میزان قند خون را در یک دوره زمانی در بدن چک می‌کند که اگر ... اگر نتیجه طبیعی بود باید آن را هر دو سال یک بار تا 50 سالگی تکرار کنند. ... را از این موارد آگاه کرده و توصیه به ناشتا بودن را رعایت کنید. ... هر آزمايشي اصول خاص خود را دارد.
 • 61) مجموعه آموزشی تغذیه برای کارشناس مراقب سالمت - معاونت بهداشتی
  تغذیه یكی از اجزاء مهم و اثر گذار بر سالمت در شیوه زندگی افراد جامعه است، ... متعدد در بسیاری از کشور ها نشان داد که بروز سوءتغذیه در دوران های ابتدایی زندگی ... اهمیت صرف صبحانه .... تغذیه صحیح یعنی رعایت دو اصل تعادل و تنوع در برنامه غذایی روزانه. ... که کمترین حجم را در هرم اشغال می کند به این معنی است که افراد بزرگسال باید از ...
 • 62) فشارخون.. چربی خون.کلسترول.درد سینه.. درد قلب .دیابت نوع 1 و 2 .روزه ...
  17 فوریه 2010 ... به همین دلیل افراد مبتلا به این نوع دیابت باید از بدو تشخیص، انسولین مورد نیاز بدن را ... با این وجود رعایت 5 اصل کنترل دیابت که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد باعث می شود تا افراد .... 5)بیماریهای پوستی نظیر اگزما ، گل مژه و زخم ها را برطرف می کند . ... 18)بعنوان ضد سم در هنگام نیش زدن جانوران سمی استفاده می شود.
 • 63) رعایت اصول اخلاقی جنسی در خانواده - به اضافه سلامتی
  مسئله مهمی که باید در دوران کودکی فرزند به آن توجه بسیار شود، نوع رفتار و تربیت جنسی کودک است. ... برخی از آن ها فکر می کنند با این کار، حساسیت جنسی فرزندان‌شان کم خواهد شد و چشم فرزندشان ... و در ۵ تا ۷ سالگی، کودکان، وقتی با بدن برهنه والدین مواجه می شوند، کنجکاو می شوند که بدن آن ها .... رعایت نکات مهم هنگام رابطه زناشویی
 • 64) روش مصرف عرق بوقناق اصل درماه مبارک رمضان برای روزه داران دیابتی ...
  4 ژوئن 2016 ... مصرف عرق بوقناق،بوقناق اصل (اسکندری) درماه مبارک رمضان وآمادگی برای این ... غذای سحر بسیار مهم است « در صورت نخوردن سحری روزه داری ممنوع میباشد . ... اگر هنگام سحر احساس کردید که قندخونتان بالاست باید قندخون خود را اندازه بگیرید . ... می کنند عده ای از بیماران دیابتی نوع Iکه انسولینی هستند و در مورد روزه داری ...
 • 65) در هنگام بارداری چه باید خورد - ویستا
  26 جولای 2005 ... اصول یك رژیم خوب شامل موارد زیر است: ... با غنی سازی بسیاری از غلات صبحانه، نان ها و آب میوه ها با فولات از سال ۱۹۹۸ به این ... كارشناسان توصیه می كنند كه برای سه ماهه اول بارداری، دریافت كیلوژول یك زن باید حدود دوران قبل از بارداری باقی بماند. ... دریافت كلسیم نیز مهم است زیرا زنان جوان هنوز به حداكثر توده استخوانی ...
 • 66) رژیم لاغری 7 روزه ای که 8 کیلو وزن تان را کم می کند
  رژیم لاغری یکی از روش ها برای کم کردن وزن و لاغر شدن است. اگر شما هم رژیم لاغری دارید و می خواهید در محل کارتان هم آن را رعایت کنید، بهتر است نکته های زیر را بدانید. ... می دانید که خوردن صبحانه بسیار مهم است، اما گاهی خواب می مانید. ..... واریانس های فردی، ژنتیک، هورمون ها و دیگر موارد هستند که در هنگام کاهش وزن باید به حساب بیایند .
 • 67) عوارض دیابت بارداری
  اصول تغذيه سالم را ياد مي‌گيرد. ... زمانی به پزشک مراجعه می کنند که مبتلا به عوارض دیابت نظیر پای ... 8- رعایت نکات مهم درمانی در صورت ابتلا به سایر بیماری ها ... هنگام مراجعه به هر پزشكی، بیمار باید ابتلا به دیابت و نیز نام داروهایی كه مصرف می كند .... معمولا" اندازه گيري قند خون در زمان هاي قبل از صبحانه و 2 ساعت بعد از مصرف غذا در ...
 • 68) دیابت - پزشکی
  محیطی که این بیماران زندگی می کنند باید رطوبت نسبی مناسب داشته باشد به عنوان ... بهتر در همزیستی با این بیماری باید توصیه‌های تغذیه‌ای و بهداشتی را رعایت کرد. ... از جمله مهم ترین کارهای این هورمون ها این است که با بالا بردن قند خون مغز را آماده و قبراق نگه دارند. .... خبرگزاری فارس: حذف صبحانه خطر ابتلا به دیابت را افزایش می‌دهد.
 • 69) آموزش بدن سازی و توضیح در مورد تغذیه مکمل هورمون پرورش اندام ...
  6 مه 2017 ... این نکته رو گفتم که بدونین که جریان چیه و مقدار مصرف مکمل های ... بدن رو اشباع میکنه زمان مصرف بتا آلانین زیاد مهم نیست ولی بهتر قبل از ... با رعایت اصول صحیح کم کم از مدت زمان پایین شروع به پیاده روی ملایم ..... صبحانه باید یک چهارم از تمام نیازهای مواد مغذی روزانه را تأمین کند و ... ۷ - با یک دوست ورزش کنید .
 • 70) پيام هاي سلامتي - شهرداری منطقه 9 - شهرداری تهران
  سكسكه; 5 مشخصه بهداشت روان; اصول سلامت دختران; چگونه جلوي افسردگي سالمندان را بگيريم؟ ... (روزه در برخي ديابتي ها منع طبي دارد); در شب هاي قدر; پياز عليه كلسترول; ريشه هاي ... 1-پذيرش هيجان و احساسات : اگر قبول كنيد كه اين هيجان ها را داريد ، راه ابراز و كاهش آنها .... صبحانه بايد 30 درصد انرژي مورد نياز روزانه يك فرد را تامين كند.
 • 71) تغذیه دوران بارداری - دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه
  2 جولای 2009 ... آشنایی با اصول تغذیه در دوران بارداری می‌تواند از بروز مشکلاتی از این قبیل پیشگیری کند. ... خانم‌های بارداری که تحت درمان دارویی هستند (مثلاً خانم‌هایی که دیابت یا کم‌خونی ... بسیار مضر هم باشد، پس باید در مصرف آن‌ها حد اعتدال را رعایت کرد. .... 1- استفاده از مربا، عسل، خرما، شیره انگور و شیره خرما همراه با صبحانه.
 • 72) آموزشی بسته ویژه کارشناس تغذیه در طرح نوین نظام تحول سالمت در حوزه ...
  o. انرژي و مواد. مغذي مورد نياز در دوران بارداري و شيردهي توصيه. هاي تغذيه. اي در ... ريزمغذي هاي مهم در ... o. بيماري. هاي قلبي. -. عروقي و فشار خون باال o. هايپر ليپيدمي o. ديابت o ... رعايت اصول بهداشتي براي جلوگيري از آلودگي و فساد مواد غذايي .... حجم را در هرم ا شغال مي كند به اين معني ا ست كه افراد بزرگ سال بايد از اين د سته از مواد  ...
 • 73) نکات تغذیه‌ای، مخصوص دیابتی ها - فرارو
  26 فوریه 2017 ... همه مبتلایان به بیماری دیابت می‌توانند با رعایت اصول تغذیه‌ای، همچنان از ... باید یک نکته مهم را بدانند؛ مهم‌ترین کار برای آنها، این است که وزنشان را ... کم کردن 5 تا 10 درصد از کل وزن بدن می‌تواند به پایین آوردن سطح قندخون، فشارخون و کلسترول کمک کند. ... نان سفید، غلات صبحانه شیرین، ماکارونی و برنج تصفیه‌شده.
 • 74) دیابت حاملگی - حاکمیت بالینی(وبلاگ سلامت)
  دیابت حاملگی نوعی دیابت است که زنان حامله به آن مبتلا می شوند. ... در طی حاملگی، هورمون ها استفاده از انسولین را برای بدن سخت می کنند و از این رو لوزالمعده باید انسولین .... پزشک معالج به بیمار توصیه خواهد کرد که چند وقت یکبار باید آزمایش قند خون بدهد. ... یک توصیه عمومی است که مصرف کربوهیدرات ها در هنگام صبحانه محدود شود.
 • 75) یک هفته مانده به آمدن نی‌نی چکار کنم؟ - برترین ها
  18 دسامبر 2014 ... بعضی نکاتی که در هفته آخر بارداری باید رعایت شوند بستگی به نوع زایمان ... پس پوست آن را همیشه چرب نگه دارید تا مجبور به تحمل درد و سوزش هنگام .... در این مواقع فرد می‌داند که چه روزی قرار است زایمان کند، پس روز قبل باید حدود ساعت هفت و ... برود که آن هم برای جنین مشکل‌ساز نخواهد بود اما اگر فرد دیابتی باشد یا ...
 • 76) برای وزن گیری جنین در هفته های آخر بارداری چه کنیم؟ - نی نی نما
  19 آگوست 2015 ... زیرا سوء تغذیه از رشد دستگاه ایمنی جلوگیری می کند. .... مهم ترین اثر سیگار، تاخیر رشد جسمی کودک و کم وزنی او در هنگام تولد است. .... برای تخمین وزن جنین باید سونوگرافی IUGR انجام دهید که جنین از نظر وزن .... سن بچمو بیست و هفت هفته و یک روز اعلام کرد با وزن یک کیلو و سی گرم . ... احتمال دیابت بارداری هست.
 • 77) چرا برخی از بچه ها از خوردن غذا امتناع می کنند - رژیم سلامتی
  ... دادن به بچه یک اصل تکاملی را در نظر داشته باشید در شیر خوردن بچه های یک ماهه، عوامل محیطی تاثیری زیادی ندارد. ولی بچه ای که بالای 4 ماه سن دارد مسائل محیطی برایش مهم است باید اطاق نیمه ... در صورت امتناع کودک از غذا خوردن تنوع غذایی را رعایت کنید. .... صبحانه: زرده تخم مرغ + نان و پنیر و گردو اگر بچه سوء تغذیه ندارد و وزن مناسب ...
 • 78) دیابت - healthy1
  فردی که دارای علایمی است که در مورد بیماری دیابت در مقاله قبل ذکر گردید باید مورد ... غذای سبک بپردازد، و روز بعد بدون صرف صبحانه و اول وقت به آزمایشگاه مراجعه کند . ... ولی در مورد دیابت نوع2 تحقیقات به روشنی نشان داده‌ شده كه رعایت تغذیه صحیح و ... دیگر دیابت( The Other Type Of Diabetes ) نیز افزوده شد كه دسته‌ی نخست هنگام ...
 • 79) Untitled - Volkshilfe Wien
  چه کسی افرادی را که بیمه نیستند درمان می کند خدمات بیمه درمانی قانونی،. اضافه پرداخت ها/ سهم ... تشخیص زود هنگام - و غربالگری مراقبتی مایه کوبی ها .... منتشر می شود خواهان این است که باید هدف این باشد که باید دانش بهداشت و سالمت مهاجران را از .... ( خدمات بهداشت عمومی ÖGD) به عنوان ستون سوم مهم در مراقبت های بهداشتی در خدمت به حفظ.
 • 80) 15 راهکار برای کمتر غذا خوردن - عصر ایران
  26 آوريل 2010 ... شاید شما هم یکی از افرادی هستید که می دانید که باید کمتر غذا بخورید ... 14- از خوردن صبحانه غفلت نکنید: افرادی که صبحانه می خورند، ... رفع کنند در حالی که خستگی ها را باید با استراحت کافی برطرف نمود. ... کلینیک تغذیه عصرایران/ در هنگام رژیم کاهش وزن، میان وعده بخوریم یا نه؟ ... چهار اصل مهم در رژیم درمانی چاقی.
 • 81) کوی دلبر - گیاهان و خوراکی های مفید برای دیابت
  رعایت رژیم غذایی مناسب در کنترل بیماری دیابت بسیار ضروری و مهم است ولی از آن ... به منظور کنترل قند خون روزانه 6 وعده غذا شامل سه وعده غذایی اصلی (صبحانه، ناهار و شام) ... درصورتی که انسولین مصرف می کنند باید ريشه باباآدم 50گرم و گزنه ۵۰ گرم به ... یک اصل می باشد که از یک رژیم غذایی متعادل دیابتی و فعالیت بدنی برای کمک ...
 • 82) چگونه چاق شویم - دکتر دانیال نصیرزاده - متخصص تغذیه و رژیم درمانی
  افراد لاغر باید بیشتر از مواد غذایی با کالری بالا استفاده کنند و بدین منظور ... چگونه چاق شویم وعده های اصلی غذا(صبحانه، ناهار و شام) بهتر است حاوی حداقل 8 الی 15 گرم ... بخش قابل توجهی از ویتامین ها و نشاسته آن هنگام آبکش کردن دور ریخته می شود . ... نکته مهم این است که هر روز یک نوع صبحانه را تناول نکنید و سعی کنید تنوعی در  ...
 • 83) از ابتداي آميزش تا لحظه زايمان از منظر اسلام - پارسی طب
  زن و شوهر لازم است در هنگام ازدواج فکر کنند برای چه ازدواج می کنند ؟ برای چه ... ب) به زنان باردار گلابی بدهید که فرزندان را نیکو و زیبا می کند . .... ۷- شب جمعه بعد از نماز عشا که امید است آن فرزند شبیه والدین باشد ... از زمان حاملگی دو نام برای جنین باید انتخاب شود که اگر دختر بود یکی از نام ها و اگر پسر بود نام دیگر به وی داده شود.
 • 84) دستور غذایی مناسب برای افراد دیابتی [آرشيو] - P30World Forums ...
  دیابتی همیشه باید رژیم غذایی را که پزشک برای آنها تنظیم کرده است را رعایت کنند ،ولی ما اینجا برخی از مواد غذایی را به شما معرفی می کنیم که برای دیابتی ها ... هر روز صبح، غلات پرفیبر را برای صبحانه انتخاب كرده و از مصرف غلات دارای مقادیر زیاد شكر خودداری كنید. ... نكات مهم و قابل توجه برای خانواده ها و بیماران 1.
 • 85) 122-مصاحبه پروفسور سلطان زاده در تاریخ اول آبان 93 توسط رحمان احمدی ...
  ازآنجا که آگاهی از اصول تغذیه یکی ازضرورت های اساسی برای خانواده هاست،به منظور آشنایی ... زاده ، براي اين که كودكان سالم داشته باشیم، والدين چه اصولي را بايد رعايت كنند ؟ ... شاید اصلی مهم تر از پیشگیری از بیماریها نباشد که این امر مهم با واکسیناسیون ..... صبحانه بچه های مدارس باید نان پنیر گردو،کره مربا،تخم مرغ همراه با یک لیوان ...
 • 86) همه چیز در مورد کودکان
  فوق تخصص عفونی اطفال گفت: گلودرد باعث التهاب در ناحیه حلق می‌شود و هنگام خوردن ... اولیاء باید یاد بگیرند که به حرف های کودک گوش دهند البته باید توجه کنند که ادای ..... با پدر و مادر نقشی بسیار مهم دارد که می‌تواند از رشد مغزی کودکان حمایت کند. .... بنا به گزارش ديلي اکسپرس مصرف تخم مرغ در وعده صبحانه منجر به کاهش مصرف ...
 • 87) رژیم لاغری دکتر دوکان - فاز 1 رژیم دوکان فیت - فاز حمله
  به طور خلاصه می توان گفت در هر فاز از رژیم دوکان باید چهار اصل مهم را رعایت کرد ... در موارد اضافه وزن بسیار زیاد این فاز می تواند تا 10 روز ادامه پیدا کند. ... در این مرحله بسیار مهم است که غذاهایی که می خورید از گروه های مجاز این فاز باشد و ... توجه داشته باشید که پوست را جدا کنید و یا اگر می خواهید به همراه پوست بپزید تا خشک نشود هنگام ...
 • 88) دیابت نوین طب
  در این پست با استناد به تصاویر مورد موفق دیگری را معرفی می کنم که با ... بیمار آقای رحمان ندایی که در حدود ۲۵ سال مبتلا به بیماری دیابت شده و انسولین تزریق می کردند و در اواخر ... و هم زمان با دبرید زخم دیابت و پانسمان های مخصوص زخم دیابت که مختص اینجانب است ... ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ..... سه اصل مهم شکست طب جدید در درمان بیماریها.
 • 89) مکمل وی را مصرف بکنیم یا نه - تمرینو
  منبع (۶ و ۷) ... پروتئین وی یکسان نخواهد بود چرا که باید مقداری طعم دهنده به مکمل اضافه کنند. ... یک مطالعه علمی خیلی مهم وجود دارد که می‌گوید شما باید بعد از تمرین ۲۰ گرم ... بهترین زمان های مصرف بعد از صبحانه نهار و قبل و بعد از تمرین است. ..... البته یک سری اصول هست که باید رعایت شود پیشنهاد می کنم این مطالب رو ملاحظه کنید:
 • 90) آزمایش خون تان را در خانه تفسیر کنید « سلامت و پزشکی
  12 مارس 2015 ... افزایش چربی خون مهم ترین عامل برای گرفتگی رگ های قلب و سایر ... آزمایش HbA1C هم میزان قند خون را در یک دوره زمانی در بدن چک می کند که .... هر آزمایشی اصول خاص خود را دارد. ... رعایت ناشتا بودن طی یک زمان مشخص برای انجام بعضی آزمایش ها مانند ... اگر دیابتی هستید صبحانه ای را بخورید که هر روز به طور معمول می ...
 • 91) Slide 1 - دانشگاه علوم پزشكي بيرجند
  چه بیماری هایی در اثر تغذیه ناسالم، سلامت انسان را تهدید می کنند؟ آشنایی با ... 2- چه بیماری ها و خطراتی را می شناسید که رابطه مستقیم با وضع تغذیه دارند؟ 3- تغذیه سالم و ... تغذیه صحیح به رعایت دو اصل وابسته است: 1- تنوع در ... 5- نخوردن صبحانه ... علائم مهم در دیابت : ..... برای پیشگیری از کمبود مواد معدنی و ویتامین ها چه باید کرد؟
 • 92) دیابت [آرشیو] - سایت علمی دانشجویان ایران
  بر خلاف دیابتی های نوع 1، که ترشح انسولین از لوزالمعده شان به کلی ... دیابت حاملگی نوعی دیابت است که بطور ناگهانی در دوران بارداری بروز می کند. ... چه زمانی باید آزمایش دیابت حاملگی را انجام دهم؟ ..... تنها مسئله مهم، رعایت مقدار مصرفی آن هاست. ... نگذاشتند که کنترل دقیق قند خون از طریق رعایت اصول صحیح درمان به ...
 • 93) تغذیه / رژیم در ماه مبارک رمضان - هاست دارکوب
  وعده سحري، معادل ناهاري است كه در روزهاي عادي مي‌‌خورديد؛ يعني انواع غذاهاي برنجي را ... همراه دارد، ضمن اينكه بايد رعايت نكات پزشكي و نحوه تغذيه نيز مورد توجه قرار گيرد. بنابراين نياز به مصرف غذاي زياد هنگام افطار و سحر نيست، بلكه آنچه مهم است ... ميوه هاي ترش، ويتامين C بدن را فراهم مي كنند ميوه ها منبع خوبي از فيبرهاي غذايي هستند.
 • 94) طب سنتی برترین طب دنیا
  که : اگر رو به قبله بخوابیم آهن در جدار رگ ها رسوب نمی کند و آهن بدن افزایش. می یابد و .... به علت غیرقابل کنترل بودن عفونت زخم دیابت خانم اقباله ع، با ..... بروز حزن و اندوه که اصل و ریشه ان در طحال است. .... ۷-حجامت عام و حجامت زانو و حتی زالو درمانی باید در حین درمان بسته .... توصیه می شود که هنگام همبستری مسائل به خوبی رعایت شود .
 • 95) تغذیه و رژیم دیابتی
  افراد دیابتی باید رژیم غذایی روزانه و کالری دریافتی را به دقت کنترل کنند. ... بررسی ها نشان می دهد که حداقل ۳ میلیون نفر دیابتی در کشور زندگی می کنند و ... بعضی از بیماران ممکن است وعده صبحانه را به منظور کاهش دریافت کالری و کاهش وزن حذف ... رعایت سه اصل مهم کفایت ٬ تعادل و تنوع در برنامه غذایی افراد دیابتی همانند افراد ...
 • 96) شلی آلت و درمان آن - قلعه جوق سبلان یوسف قهرمانی
  زوجین بهتر است به بخش بعدی و به جدول مزاج ها توجه کنند تا بدانند که دارای چه خصوصیاتی ... رابطۀ جنسی یک رفتار است ولی پانتومیم نیست و ما باید در رابطۀ جنسی هم، از کلام و .... رعایت نظافت وبهداشت عمومی وخصوصی طرفین یکی از اصول مهم نزدیکی است. 7. ..... 3- روزی 15 عدد پسته با کمی عسل هنگام صبحانه به مدت 21 روز میل شود،.
 • 97) دپارتمان تغذیه - تغذیه در دیابت
  همانطور که می دانید بیماری دیابت با افزایش قند خون مشخص می شودو قند در اثر عوامل ... سعی شده به طور خلاصه و مفید اصول تغذیه در بیماری دیابت به شما آموزش داده شود. ... شود هر ماده غذایی چه مقدار قند خون را افزایش می دهد از جدول نمایه گلیسمی استفاده می کنند. ... دیابتی بسیار مهم است و باید به زخمهای کوچک و یا ضربه ها و عفونت هایی که در ...
 • 98) میوه ای خیلی مفید برای خانم های باردار | تبادل نظر نی نی سایت
  4 ژانويه 2014 ... به یاد داشته باشید که افزایش وزن یکی از نشانه های مهم حاملگی طبیعی است. .... خانم‌های باردار در هر شرایطی که باشند (لاغر، طبیعی، چاق) باید افزایش .... سعی کنند وعده های اصلی غذا (صبحانه، ناهار، و شام ) را حذف نکنند زیرا ناچار به ریزه خواری می‌شوند . ... این متخصصان توصیه می کنند مادرانی که به دیابت، پرفشاری خون و ...
 • 99) آخرین اخبار مواد غذایی سالم برای صبحانه - بازدید - Buzdid.ir
  آخرین اخبار مواد غذایی سالم برای صبحانه صفحه ۱ | ۱۳۵ نتیجه (۰٫۰۱۸ ثانیه) ... نکات مهم برای نوروز سالم! .... ۷ اصل مهم که دیابتی ها در هنگام صبحانه باید رعایت کنند.
 • 100) همه چیز در باره کبد چرب از گرفتاری تا درمان - مجله اینترنتی مکملها دات ...
  30 ژانويه 2015 ... ۱ انواع; ۲ همه گیری‌شناسی; ۳ علل; ۴ تشخیص; ۵ درمان; ۶ عوارض و عواقب; ۷ منابع ... برای درمان و بهبود کبد چرب باید اختلالات زمینه ساز درمان شوند. ... در کودکان علل زمینه‌ای شامل دیابت، سوء جذب چربی، چاقی، ماراسموس، .... همانطور که می دانید از اصول مهم کنترل بیماری های متابولیک، رعایت رژیم غذایی و ورزش منظم می باشد.