باخوردنش بورک اسفناج فراموشتون میشه: تارت اسفناج

زمان آماده سازی
30 دقیقه
زمان پخت
45 دقیقه
دشواری
سخت
سرو برای
4 نفر
وعده غذایی
ناهار
نویسنده
تاریخ انتشار
50 گرم
کره
3 قاشق غذاخوری
روغن مایع
3 قاشق غذاخوری
ماست
1/2 قاشق چای خوری
پکینگ پودر
2 لیوان
آرد
1/2 قاشق مربا خوری
نمک
3 قاشق غذاخوری
روغن مایع
300 گرم
اسفناج
1 عدد
پیاز کوچک
1/4 دسته
شوید
1 عدد
تخم مرغ
2 قاشق غذاخوری
خامه
200 گرم
پنیر لور
1/4 قاشق چای خوری
نمک
0 به مقدار لازم
فلفل سیاه
باخوردنش بورک اسفناج فراموشتون میشه: تارت اسفناج
  1. برای تهیه مواد داخلی اسفناجی، اسفناج ها را شسته خشک کرده و ریز ریز خرد کنید و شوید ها را نیز همینطور خرد کنید.
  2. در تابه ای بزرگ، روغن مایع را داغ کنید و پیاز را خرد کرده و کمی تفت دهید؛ اسفناج ا را نیز اضافه کرده و به تفت دادن ادامه دهید و نمک و فلفل سیاهش را نیز اضافه کرده و مخلوط اسفناج را در کاسه ای ریخته و صبر کنید سرد شود.
  3. برای تهیه خمیر تارت، کره هم دما با اتاق و سه قاشق غذاخوری روغن مایع و ماست را در کاسه ای ریخته؛ هم زده و پکینگ پودر را نیز اضافه کنید و نیز آرد را آرام آرام اضافه کنید و نمک ریخته، شروع کنید به ورز دادن خمیر.
  4. بر روی اوپن کمی آرد پاشیده و خمیر ور آمده را با وردنه به اندازه ظرف تارتتان باز کنید .
  5. حال خمیر تارت را به ظرف تارت که کمی چرب کرده اید بگذارید و با چنگال از چند جا سوراخ کنید تا زیاد ورم و پف نکند؛ خمیر را از کناره ها کمی بلند کنید تا شکل قالب را به خود بگیرد.
  6. بر روی اسفناج سرد شده؛ شوید ریز خرد شده؛ پنیر خرد شده و تخم مرغ و خامه را اضافه کرده و هم بزنید. حال مواد داخلی حاضر شده را بر روی خمیر تارت حاضر در قالب بریزید و در فر 180 درجه که از قبل داغ کرده اید تا کمی سرخ شدن روی تارت بپزید.
  7. تارت را از فر درآورده برش دهید و برای عزیزانتون سرو کنین.
  8. وقت غذای خوبه :)

روی تارت‌ها باز است و از ماده اصلی شیرینی (خمیر) تشکیل نشده است. تارت نوعی شیرینی است که معمولاً از مواد پرکننده برای پوشش آن استفاده می‌شود. ماده روکش یا پرکننده تارت‌ها ممکن است شیرین (مثل میوه‌جات) یا نمکی و غیرشیرین (مثل مرغ و میگو) باشد. تارت‌های امروزی معمولاً” بر پایه میوه و مایع کاستارد هستند. تفاوت اصلی تارت با انواع کیک در آن است که نان تارت بدون پف عمل می‌آید حال آنکه در دسته کیک‌ها پف از موارد غیر قابل حذف است. در صورتی که در خمیر تارت شکر وجود داشته باشد برای شیرینی‌جات و در صورت عدم استفاده از شکر برای غذاها به کار برده می‌شود.

هنوز دیدگاهی ارائه نشده،شما اولین نفر باشید!

شما باید برای درج نظر خود ورود کنید.