بورک شکم پاره

زمان آماده سازی
20 دقیقه
زمان پخت
20 دقیقه
دشواری
معمولی
سرو برای
16 نفر
وعده غذایی
ناهار
نویسنده
تاریخ انتشار
4 عدد
یوفکا
250 گرم
گوشت چرخ کرده
2 عدد
پیاز متوسط
3 قاشق غذاخوری
روغن زیتون
1 قاشق غذاخوری
رب گوجه فرنگی معمولی
1 قاشق چای خوری
فلفل سیاه
1 قاشق مربا خوری
نمک
50 گرم
کره
1 عدد
تخم مرغ
100 میلی گرم
آب
بورک شکم پاره
 1. برای حاضر کردن مواد داخلی در تابه ای گوشت چرخ کرده را در روغن زیتون سرخ کنید.
 2. وقتی رنگ گوشت عوض شد؛ پیاز ریز خرد شده و یا رنده شده را، اضافه کنید و تا خامی پیاز ها گرفته شود به سرخ کردن ادامه دهید.
 3. حال رب و ادویه جاتش را اضافه کنید؛ وقتی رب نیز سرخ شد اجاق را خاموش کنید. نمکش را نیز اضافه کرده و هم بزنید؛ در بالکن یا جایی مناسب قرار دهید تا خنک شود.
 4. برای تهیه سس در کاسه ای تخم مرغ را هم بزنید؛ سپس کره ی آب شده و آب را نیز بریزید و به هم زدن ادامه دهید.
 5. یکی از یوفکاها را بر روی اوپن باز کنید؛ از سسی که تهیه کرده اید چند قاشق بر روی یوفکا ریخته و با پشت قاشق، به مقدار مساوی به همه جای یوفکا بمالید؛ یوفکای دوم را نیز بر روی یوفکایی که سس مالیده اید قرار دهید و خوب بپوشانید.
 6. اینک یو فکا را از وسط به دو نیم برش دهید و سپس به چهار قسمت (به صورت به علاوه برش دهید) و هر قسمت را نیز به دو قسمت تقسیم کنید؛ به طوری که آخر سر هشت قسمت هم اندازه به دست آید.
 7. از مواد داخلی خنک شده، در قسمت پهن هر تکه از یوفکا به اندازه یک قاشق غذاخوری قرار دهید؛ از قسمت پهن هر تکه کمی به طرف داخل تا کنید؛ سپس از قسمت پهن پایینی تا سر یوفکا شروع کنید به رول کردن.
 8. دقت کنید زیاد سفت رول نکنید و کمی شل باشد.
 9. همین کارها را بر روی دو یوفکای دیگر نیز انجام دهید.
 10. بورک ها را بر روی سینی فر که کاغذ روغنی پهن کرده اید بچینید؛ روی هر بورک را نیز به وسیله چاقو، به اندازه چند سانتی متر برش دهید و با دستتان به مقدار کم باز کنید.( مطابق شکل)
 11. باقی مانده سس را با فرچه بر روی بورک ها بمالید.
 12. در فر 180 درجه ی از قبل داغ شده، تا سرخ شدن بالا و پایین بورک ها به مدت حدودا 30 دقیقه بپزید. بعد از پختن؛ بورک ها را از فر خارج کرده و در دمای اتاق قرار دهید تا کمی خنک شوند و سپس نوش جان کنید.
 13. اوممممم، وقت غذای خوبه :)

هنوز دیدگاهی ارائه نشده،شما اولین نفر باشید!

شما باید برای درج نظر خود ورود کنید.