خوشمزه ی خوشمزه: ترشی بندری

دشواری
سخت
نویسنده
تاریخ انتشار
1 پیمانه
نعنا.گشنیز.مرزه.ترخان ریز شده
1 بسته
تمبر هندی
1/2 کیلوگرم
سیب ترش
1 پیمانه
رب انار
3 عدد
بادمجان
0 به مقدار لازم
سرکه
3 عدد
خیار
1 بوته
سیر
3 شاخه
کرفس
1 کیلوگرم
گل کلم
50 گرم
فلفل تند
1 پیمانه
آب گوجه فرنگی با غلظت زیاد
3 عدد
هویج متوسط
5 عدد
گوجه فرنگی متوسط
2 قاشق غذاخوری
ادویه مخصوص ترشی
خوشمزه ی خوشمزه: ترشی بندری
  1. برای شروع فلفل های تند و تلخ را بشویید و سپس در ترکیب آب، سرکه و نمک بجوشانید تا کمی نرم شوند؛ سپس ریز خرد کنید؛ حال تمبر را در ظرفی بریزید و کمی سرکه بر روی آن بریزیدو هم بزنید سپس صاف کنید تا هسته هایش جدا شود.
  2. پوست سیر،سیب،گوجه فرنگی و هویج ها را گرفته و نگینی خرد کنید؛ همینطور برگ کرفس ها را نیز خرد کنید؛ بدون اینکه پوست خیار ها را بگیرید؛ خرد کرده در آبکشی بریزید و بر رویشان نمک بپاشید تا آب اضافی شان را در عرض 3 ساعت از دست بدهند؛ گل کلم ها را نیز به گل هایش جدا کنید و با چاقو ریز تر کنید.
  3. همه مواد بالا را با سبزیجاتی که نامبرده شده ترکیب کنید؛ حال پوست بادمجان ها را نیز گرفته و نگینی خرد کرده و در آب سرکه بجوشانید؛ وقتی کمی نرم شد به بقیه مواد اضافه کرده و خوب باهم مخلوط کنید.
  4. حال آب گوجه فرنگی، رب انار،ادویه ترشی و تمبر هندی آماده شده و نمک و فلفل را به بقیه ی مواد اضافه کنید و خوب باهم مخلوط کنید.
  5. ترکیب حاضر شده را در ظرفی شیشه ای بریزید و با سرکه پر کنید به طوریکه روی مواد را بپوشاند؛ شیشه را در جای خنک نگه دارید و منتظر رسیدن ترشی خوشمزه خود باشید؛ حدود 2 هفته به نظر میرسه کافی باشه :)
خوشمزه ی خوشمزه: ترشی بندری
3.7 (73.33%) 3 امتیاز

نکته: میتوانید از ترکیب رب و آبجوش (سه قاشق غذاخوری سر پررب) به جای آب گوجه فرنگی استفاده کنید.


مطالب مرتبط از وب

سلب مسئوليت: اطلاعات زير به صورت لحظه ای و بدون دخالت عامل انسانی، از موتورهای جستجو استخراج شده اند، درج در سايت به منزله تاييد محتوای آنها نيست.

هنوز دیدگاهی ارائه نشده،شما اولین نفر باشید!

شما باید برای درج نظر خود ورود کنید.