زیبای خوشمزه: ژله تزریقى

دشواری
سخت
وعده غذایی
شام
نویسنده
تاریخ انتشار
1 1/2 لیوان
آب
1 عدد
ژله رنگی
5 قطره
شیر رقیق
0 به مقدار لازم
رنگ خوراکی
0 به مقدار لازم
خامه صبحانه
1 1/2 لیوان
آب گرم
1 عدد
ژله آلوورا
0 کمی
خامه یا ماست و یا شیر
زیبای خوشمزه: ژله تزریقى
  1. ابتدا پودر ژله آلوورا را با یک و نیم لیوان آب گرم مخلوط کنید خوب به هم بزنید و کمی هم به حالت بن ماری قرار دهید تا همه ذرات ژله حل بشوند. درون ظرف شفافی بریزید تا خنک شود ظرف میتونه پیرکس و یا یکبار مصرف باشه.(ظرف وقتی شفاف باشه کارتون را میتوانید ببینید).
  2. ظرف را درون یخچال قرار دهید تا ژله بسته شود سپس مقداری خامه صبحانه را با رنگ خوراکی مخلوط کنید اگر خامه سفت است با چند قطره شیر رقیق کنید بطوری که به غلظت دسرهای دنت برسد(میتوانید از دنت برای تمرین کردن استفاده کنید)و یا اینکه از سوزن سرنگ بیرون آید.
  3. سرنگ را از خامه رنگی پر کنید و درون ژله فرو ببرید در ابتدا از روش ساده شروع کنید و سرنگ را خیلی سریع داخل ژله بزنید و خارج کنید به سرنگ خیلی کم فشار دهید. پس از آن شما میتوانید شکل برگ و یا گلبرگی که در ذهن دارید درون ژله بکشید هر مقدار که ژله را با سرنگ پاره می کنید خامه رنگی را وارد ژله کنید و مرتب روی آن را با دستمال خیس تمیز کنید.
  4. در آخر روی ژله را خوب تمیز کرده و با کمی ژله رنگی که با یک و نیم لیوان آب و کمی خامه یا ماست و یا شیر مخلوط میکنید (برای کدر شدن ژله و نمایان شدن تصویر)بپوشانید.
  5. داخل یخچال قرار دهید تا ببندد سپس اطراف قالب را با نوک چاقو از ظرف جدا کنید قالب را درون آب گرم قرار داده و سریع در ظرف برگردانید اگر ظرفتون شیشه ای است باید مدت بیشتری درون آب گرم بماند.

هنوز دیدگاهی ارائه نشده،شما اولین نفر باشید!

شما باید برای درج نظر خود ورود کنید.