زیبا و مجلسی: پای تره فرنگی و هویج

دشواری
سخت
وعده غذایی
شام
نویسنده
تاریخ انتشار
100 گرم
کره
2 لیوان
آرد
1 عدد
تخم مرغ
7 قاشق غذاخوری
شیر سرد
1 قاشق چای خوری
نمک
400 گرم
تره فرنگی
2 عدد
هویج
2 قاشق غذاخوری
روغن زیتون
0 به مقدار لازم
نمک
0 به مقدار لازم
فلفل سیاه
200 میلی لیتر
خامه
2 عدد
تخم مرغ
20 شاخه
شوید
1 عدد
کدو
1/2 لیوان
پنیر پیتزا
زیبا و مجلسی: پای تره فرنگی و هویج
  1. ابتدا کره را به شکل مربع های کوچک برش دهید و در آرد انداخته و با نوک انگشتتان مدام هم بزنید تا شبیه ماسه شود.
  2. حال وسط آرد را باز کرده و بقیه مواد (یک عدد تخم مرغ، هفت قاشق غذاخوری شیر سرد، یک قاشق چایخوری نمک) را ریخته و هم بزنید و ورز دهید؛ خیلی زیاد ورز ندهید چون کره اش را پس میدهد؛ خمیر را با سلفون بپوشانید و به مدت بیست دقیقه در یخچال بگذارید تا استراحت کند.
  3. اکنون تره فرنگی های تمیز شده راخرد کنید.
  4. در یک تابه بزرگ، روغن زیتون ریخته داغ کنید و تره فرنگی ها را به همراه هویج رنده شده چند دقیقه تفت دهید تا بپزند؛ زیاد پژمرده نکنید چون مقداری نیز در فر خواهد پخت؛ نمک و فلفل سیاهش را نیز اضافه کرده و از اجاق بردارید.
  5. در ظرفی دیگر خامه، دو عدد تخم مرغ، شوید های خرد شده، نمک و فلفل سیاه و نیز سبزیجات پخته شده را اضافه کنید و هم بزنید.
  6. خمیر را از یخچال درآورده و در قالب هایتان بریزید وبا چنگال از چند جا سوراخ کنید وبا کاغذ روغنی پوشانده و در فر 175 درجه به مدت 15 الی 20 دقیقه بپزید. در اواخر پخت از فر درآورده و سوراخ های ایجاد شده را با دستتان درست کنید و چنج دقیقه دیگر در فر قرار دهید.
  7. خمیر ها را از فر درآورده و داخلشان را با موادی که حاضر کرده اید پر کنید و کدو ها را که نازک برش داده اید در کناره ها بگذارید و پنیر پیتزا بریزید.
  8. با خمیر اضافی میتوانید گل و برگ درست کرده و تزیین کنید؛ و در فر 175 درجه به مدت بیست الی بیست وپنج دقیقه بپزید؛ ده دقیقه بعد از خارج کردن از فر صبر کنید و سپس سرو کنید.
  9. نوش جاااان/حالا وقت غذای خوبه :)

.

هنوز دیدگاهی ارائه نشده،شما اولین نفر باشید!

شما باید برای درج نظر خود ورود کنید.