طرز تهیه ماکارونی چینی با مرغ

زمان آماده سازی
10 دقیقه
زمان پخت
17 دقیقه
دشواری
آسان
سرو برای
4 نفر
وعده غذایی
ناهار
نویسنده
تاریخ انتشار
1 قاشق مربا خوری
روغن کنجد
1 فنجان
سس سویا
8 عدد
قارچ
1 عدد
سینه مرغ آب پز
1 شاخه
تره فرنگی
1 عدد
هویج متوسط
1 شاخه
پیازچه
1 عدد
پیاز
2 حبه
سیر
2 قاشق غذاخوری
روغن مایع
4 بسته
نودل
طرز تهیه ماکارونی چینی با مرغ
  1. در قابلمه ای آب ریخته و بجوشانید و کمی نمک در آب ریخته و ماکارونی ها را در آن بیاندازید و 6 الی 7 دقیقه آب پز کرده سپس آبکشی کرده و با آب سرد بشویید.
  2. سینه مرغ آب پز را نیز نگینی خرد کنید؛ قارچ ها را نیز به 3 الی 4 قسمت تقسیم کنید؛ هویج و تره فرنگی را رنده کنید.
  3. در تابه ووک (تابه ای گود) روغن را داغ کنید و پیاز ریز خرد شده و سیرهای ریز خرد شده را اضافه کرده و نیز قارچ های خرد شده را نیز ریخته و 2 دقیقه سرخ کنید.
  4. هویج، تره فرنگی و مرغ های خرد شده را نیز اضافه کرده و تا نرم شدن هویج ها به سرخ کردن ادامه دهید.سس سویا را نیز اضافه کرده و یک دقیقه دیگر بپزید.
  5. ماکارونی آبکش شده را نیز به تابه بریزید و 3 الی 4 دقیقه دیگر هم زده و بپزید.
  6. آخر سر نیز روغن کنجد را اضافه کرده هم بزنید و از اجاق برداشته داغ سرو کنید.
  7. وقت غذای خوبه :)

ماکارونی یکی از گونه های پاستا است. این ماده خوراکی بیشتر در کارخانجات بصورت خشک تولید شده و پیش از خوردن جوشانده می‌شود. معنا و شکل ماکارونی در هر کشور و یا منطقه تفاوت دارد. در ژاپن بیشتر به گونه ای پاستا گفته می‌شود که شکل ظاهری آن بصورت میله‌ای کوتاه سوراخ‌دار یا به شکل صدف یا طرح‌های گوناگون دیگر است. در ایتالیا ماکارونی اشاره به نوعی پاستا به شکل میله‌ای سوراخ‌دار کوتاه است. به زبان انگلیسی، ماکارونی به معنای نوعی پاستای میله مانند کوتاه و سوراخ دار است، اما در بین ایتالیایی– آمریکایی‌ها در سراسر فیلادلفیا و نیویورک، ماکارونی واژه ای است که به همه گونه های «پاستا» اشاره دارد. بهترین ماکارونی از سمولینای گندم دوروم بدست می‌آید. سمولینا حاصل آسیابانیِ گندم سختی، به نام گندم دوروم (جنس Triticum و گونه Durum) است. البته از گندم‌های دیگر نیز برای تهیه آرد ماکارونی استفاده می‌کنند. شایان ذکر است که طبق قوانین ایتالیا ماکارونی را فقط می‌توان از آرد گندم دوروم یا آرد سمولینا تهیه کرد.

هنوز دیدگاهی ارائه نشده،شما اولین نفر باشید!

شما باید برای درج نظر خود ورود کنید.