مخصوص شب یلدا: رولت هندوانه

دشواری
سخت
وعده غذایی
عصرانه
نویسنده
تاریخ انتشار
6 عدد
تخم مرغ
120 گرم
شکر
140 گرم
آرد
1 قاشق سوپ خوری
آب جوش
1 قاشق سوپ خوری
روغن مایع
1/7 قاشق چای خوری
وانیل
مخصوص شب یلدا: رولت هندوانه
  1. ابتدا زرده و سفيده را جدا كرده زرده ها رابا شكر و وانيل مخلوط كرده با همزن ميزنيم و سپس آب جوش را اضافه كرده و به مدت شش تا هفت دقيقه با همزن ميزنيم تا كاملا روباني شود.
  2. سپس روغن را اضافه كرده و كمي با همزن ميزنيم سپس سفيده ها را با همزن ميزنيم تا كاملا فرم بگيرد انگاه سفيده را به زرده اضافه كرده و بصورت دوراني هم ميزنيم.
  3. سپس آرد را افزوده و مخلوط را فولد ميكنيم ،كف يك سيني سي در چهل را كاغذ انداخته و مواد را دو قسمت كرده و به يكي رنگ قرمز و ديگري رنگ سبز اضافه كرده و مواد را كنار هم در سيني ريخته و صاف میکنیم.
  4. دو قاشق از مايه سبز نگه داشته كمي ديگر به ان رنگ اضافه كرده و خطوطي روي قسمت سبز رسم ميكنيم و سپس سيني را در فر از پيش گرم شده با حرارت ١٩٠ به مدت تقريبي هشت تا ده دقيقه قرار ميدهيم تا روي ان پخته شود.
  5. حال از فر خارج كرده يك سيني روي ان ميگذاريم تا كمي سرد شود سپس روي يك پارچه كه روي ان كمي پودرقند الك كرده ايم برگردانده و كاغذ پشت ان را جدا كرده و همراه پارچه رول كرده و كنار ميگذاريم تا كمي سرد شود بعد از سرد شدن حدود ١٥٠گرم خامه قنادي را فرم داده روي نان رولت ميماليم.

نکته: مقدار مایه سبز و قرمز مساوی باشد و نیز حتما مواد را با پالت یکدست کنید و قبل از قرار دادن داخل فر چند بار روی سطح میز بکوبید ،و در اخر اینکه رولت را از طرف قرمز رول کنید و ضخامت خامه هرچه کمتر باشد شکل رولت به هندوانه نزدیکتر است .

هنوز دیدگاهی ارائه نشده،شما اولین نفر باشید!

شما باید برای درج نظر خود ورود کنید.