نان خانگی: نان سبوس دار زیره

دشواری
سخت
وعده غذایی
صبحانه
نویسنده
تاریخ انتشار
5 قاشق غذاخوری
روغن
1 قاشق غذاخوری
شکر
1 1/2 پیمانه
آب ولرم
10 گرم
مایه خمیر فوری
2 قاشق چای خوری
نمک
500 گرم
آرد سبوس دار
2 قاشق غذاخوری
زیره نکوبیده
0 برای رومال
کنجد
0 برای رومال
زرده تخم مرغ
نان خانگی: نان سبوس دار زیره
  1. برای شروع شکر و مایه خمیر را در نصف پیمانه آب ولرم (دمایی که گرمای آب با انگشت حس میشه ولی دست رو نمیسوزونه) ریخته و روش رو میپوشونیم تا عمل بیاد ( تقریبا ده طول میکشه )
  2. آرد رو در ظرفی میریزیم و وسطش رو گود میکنیم و الباقی مواد به اضافه خمیر مایه عمل آمده رو بهش اضافه میکنیم و ده دقیقه ای ورز میدیم تا خمیر لطیفی حاصل بشه (اگر هنوز چسبنده بود ریز ریز آرد اضافه میکنیم تا دیگه به دست نچسبه )
  3. بعد ظرف بزرگی که ظرفیت افزایش حجم خمیر رو داشته باشه رو خوب چرب کرده و خمیر چانه شده رو هم درونش میغلتونیم که چرب بشه ، روش رو میپوشونیم و در جای گرمی قرار میدیم تا حجمش دو برابر بشه.
  4. بعد پفش رو میگیریم و یه ورز کوچولو میدیم و به هر شکلی که دوست داریم شکل میدیم و میذاریم توی سینی فر و روش رو با یه پارچه ی سبک میپوشونیم و مجددا برای یک ربع تا بیست دقیقه استراحت میدیم .
  5. در این فاصله فر رو روی آخرین درجه گرم میکنیم تا مثل تنور داغ بشه . بعد از استراحت دوم روی خمیر زرده تخم مرغ و کنجد میپاشیم.
  6. دمای فر رو به صد و نود درجه سانتیگراد کاهش داده و خمیر ها رو داخل فر قرار میدیم برای مدت تقریبی بیست دقیقه تا جاییکه روی خمیر ها کمی طلایی بشه .
  7. راستی اگه موقع پخت یه ظرف آب توی فر بذاریم نون های لطیف تری خواهیم داشت .
  8. وقت غذای خوبه :)

من سبوس رو از نان فانتزی فروشی ها جداگانه میخرم و چهارصد و پنجاه گرم آرد سفید رو با پنجاه گرم سبوس مخلوط میکنم .

هنوز دیدگاهی ارائه نشده،شما اولین نفر باشید!

شما باید برای درج نظر خود ورود کنید.