پلو بادمجان

زمان آماده سازی
40 دقیقه
زمان پخت
30 دقیقه
دشواری
سخت
سرو برای
4 نفر
وعده غذایی
ناهار
نویسنده
تاریخ انتشار
1 قاشق چای خوری
شکر
1 قاشق چای خوری
فلفل سیاه
1 قاشق غذاخوری
بادام زمینی خلالی
1 قاشق چای خوری
فلفل
1/2 لیوان
روغن سرخ کردنی
1 قاشق غذاخوری
کره
3/4 دسته
جعفری
2 عدد
بادمجان
2 حبه
سیر
1 عدد
پیاز
2 لیوان
برنج
1 قاشق مربا خوری
نمک
پلو بادمجان
  1. بادمجان ها را شسته و پوستشان را بگیرید و در آب نمک بخوابانید.
  2. برنج را نیز بشویید تا آب سفید پس ندهد.
  3. پیاز را نیز خرد کرده و سیر و جعفری ها را نیز ریز ریز خرد کنید.
  4. حال بادمجان ها را از آب نمک خارج کرده و فشار دهید تا آب تلخش را پس بدهد؛ سپس دراز دراز و یا حلقه حلقه برش دهید.
  5. روغن سرخ کردنی را داغ کرده و بادمجان ها را سرخ کنید؛ اجازه ندهید زیاد نرم شوند؛ چون همراه برنج نیز پخته خواهند شد. بعد از سرخ کردن بر روی دستمال ضخیم قرار دهید تا روغن اضافی اش گرفته شود. دقت کنید که این مسأله برای سلامتی مهم میباشد.
  6. در این میان بادام زمینی ها را در تابه ای بدون روغن تفت دهید تا بو داده شوند.
  7. در قابلمه ای کره را ذوب کنید؛ برای اینکه نسوزد 3 الی 4 قطره روغن زیتون بریزید حال پیاز ها را اضافه کرده و شروع کنید به سرخ کردن؛ وقتی پیاز کمی نرم شدند؛ سیر را اضافه کنید و 2 الی 3 دقیقه دیگر تفت دهید. و آخر سر نیز برنج شسته شده را اضافه کرده و به تفت دادن ادامه دهید.
  8. وقتی برنج تفت خورد؛ ادویه جات، شکر، نمک، بادام زمینی ها و جعفری های ریز خرد شده را نیز اضافه کنید وهم زده کناری بگذارید.
  9. اکنون مواد قابلمه را در دیسی ریخته و بادمجان های سرخ شده را ته قابلمه بچینید و برنج ها را اضافه کرده و بر روی آن نیز سه لیوان آب گرم ریخته و درب قابلمه را بگذارید؛ و بر روی اجاق بگذارید تا بپزد؛ حدود 15 دقیقه برنج را در شعله کم دم کنید و سپس در دیسی برعکس درآورید و سرو کنید.
  10. وقت غذای خوبه :)
پلو بادمجان
5 (100%) 1 امتیاز

بادام زمینی منبعی است غنی از پروتئین، ولی از آنجا که دارای بعضی انواع آمینو اسیدهای ضروری مانند لیزین، سیستین و متیونین نیست توصیه می‌شود به همراه مواد غذایی مکمّل استفاده شود مثل بدنسازان یا ورزشکارانِ دیگر. بادام زمینی بومیِ برزیل. آب و هوای گرم برای کِشت این گیاه مناسب است. بادام زمینی دارای ساقه‌ای راست است. برگ‌های آن مرکب از دو زوج برگچه است و گل‌های آن دو نوع متفاوت به رنگ زرد که پس از تلقیح، دمِ گل خم می‌شود و به سطح خاک می‌رسد و سپس کم‌کم در خاک فرو رفته، میوه در داخل خاک پدید می‌آید.


مطالب مرتبط از وب

سلب مسئوليت: اطلاعات زير به صورت لحظه ای و بدون دخالت عامل انسانی، از موتورهای جستجو استخراج شده اند، درج در سايت به منزله تاييد محتوای آنها نيست.

هنوز دیدگاهی ارائه نشده،شما اولین نفر باشید!

شما باید برای درج نظر خود ورود کنید.