کیک شکلاتی با کدوسبز

دشواری
سخت
وعده غذایی
عصرانه
نویسنده
تاریخ انتشار
1 پیمانه
شکلات چیپسی
4 پیمانه
کدو
3/4 پیمانه
خامه ترش
1 قاشق چای خوری
وانیل
4 عدد
تخم مرغ
6 قاشق غذاخوری
شکر قهوه ای
1 1/2 پیمانه
شکر
3/4 پیمانه
روغن مایع
2 قاشق چای خوری
جوش شیرین
0 نوک انگشت
نمک
3/4 پیمانه
پودر کاکائو
3 پیمانه
آرد سفید
کیک شکلاتی با کدوسبز
  1. ابتدا در مورد خامه ترش توضیح بدم؛ راه سریع و ساده تر درست کردن خامه ترش اینه که خامه معمولی را به نسبت مساوی با ماست ترش یا دوغ مخلوط کنید و بزارید یه ساعت توی دمای محیط بمونه. پس اول خامه ترش رو آماده کنید.
  2. آرد را همراه جوش شیرین و نمک و پودرکاکائو الک کنید. فر را روی 180 درجه سانتی گراد روشن کرده قالب بانت (گرد میان تهی طرح دار) را خوب چرب کرده به جای آرد پودر کاکائو بپاشید و پودرکاکائوی اضافه را بتکانید.
  3. روغن مایع، شکر ها تخم مرغ ها و وانیل را داخل کاسه همزن ریخته بزنید سپس خامه ترش را اضافه کنید و در حد مخلوط شدن با همزن بزنید.
  4. سپس کدوی رنده شده را اضافه کنید و مخلوط کنید. یک قاشق از مواد خشک را کنار گذاشته بقیه مواد خشک را کم کم به مواد داخل کاسه اضافه کنید و مخلوط کنید.
  5. شکلات های چیپسی را با یک قاشق مواد خشک کنار گذاشته مخلوط کنید و داخل مواد بریزید.
  6. مواد را داخل قالب ریخته در طبقه وسط فر 180 درجه به مدت اقلا 60 دقیقه بپزید. بعد از 60 دقیقه با خلال دندان چک کنید اگر مواد کیک به خلال دندان چسبید اجازه دهید بیشتر بپزد. قالب را از فر خارج کرده پس از خنک شدن روی توری سیمی برگردانید تا کیک کاملا خنک شود.
  7. وقت غذای خوبه :)

نکته: این مقدار مواد مناسب یک قالب بانت بزرگ طراحی شده. اگه خواستید داخل قالب گرد ۲۰ سانتی معمولی بپزید مواد را نصف کنید
نکته: این کیک بافتی نسبتا خیس,و مرطوب دارد.

هنوز دیدگاهی ارائه نشده،شما اولین نفر باشید!

شما باید برای درج نظر خود ورود کنید.